Sveikiname su Tėvo diena ir kalbamės apie tėvystę (video)

Renginių vedėjas ir organizatorius su vaikais, Tėvų darželio laidos vedėjai Žygis Stakėnas ir Dovilė Stakėnienė „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Dvidešimt pirmąją „Tėvų darželio“ laidą žiūrėjome rytą prieš Tėvo dieną, tad, žinoma, sveikinome tėčius, kalbėjomės su tėčiais ir apie tėčius.

Žaliuojančiame parke susitikome su trijų berniukų tėčiu Evaldu Venskutoniu, gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis pasakojo apie tėčio ir vaiko ryšį bei tėčio vaidmenį vaikui augant, o mūsų mažieji laidos dalyviai papasakojo apie savo tėčius.

Kaip Tėvo diena švenčiama Lietuvoje ir pasaulyje?

Nuo seno įvairiose tautose egzistavo tradicija švęsti Motinos dieną, tačiau Tėvo diena atsirado palyginti neseniai. 1910-aisiais ją minėti pasiūlė amerikietė Louisa Dodd, kurios motina mirė gimdymo metu, o ją ir kitus penkis vaikus tėvas užaugino vienas.

Tėvo dienos tradicija po truputį paplito po pasaulį ir dabar ji švenčiama daugelyje šalių - Lietuvoje Tėvo dieną švenčiame pirmąjį birželio sekmadienį, o pavyzdžiui, amerikiečiai ją mini trečią birželio sekmadienį, švedai - antrą lapkričio sekmadienį.

Italijoje, Belgijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Šveicarijos pietuose tėvai pagerbiami per Juozapines, kovo 19-ąją, nes Juozapas Jėzui atstojo žemiškąjį tėvą. Vokiečiai šventę taip pat sieja su krikščionybe ir tėvus sveikina per Šeštines, Kristaus žengimo į dangų dieną, nes tuomet Jėzus grįžo pas savo dangiškąjį Tėvą.

Švenčiant įprasta tėvams dovanoti smulkias dovanėles ir lepinti juos dėmesiu, daugelyje šalių rengiamos tėvų ir vaikų šventės, išvykos, piknikai parkuose.

„Tėvų darželio“ laidos vedėjai Tėvo dienos proga parke pasivaikščiojo su renginių vedėju ir organizatoriumi Evaldu Venskutoniu. Evaldas vienas rūpinasi trimis sūneliais, tad tėvystė jam anaiptol ne naujiena, tačiau kalbėdamas jis prisiminė tapimą tėvu, kuomet pamatė savo pirmagimį:

Kaip formuojasi tėvo ir vaiko ryšys?

Laidoje apie tėvystę kalbėjęs gydytojas psichiatras, psichoterapeutas, Europos psichoterapijos asociacijos generalinis sekretorius Eugenijus Laurinaitis pasakojo, kad ryšį su vaiku tėvui vertėtų pradėti kurti dar nėštumo metu ir rekomendavo skaityti pasakas pilveliui:

Eugenijus Laurinaitis turėjo patarimų ne tik tėvams, bet ir mamoms - anot psichoterapeuto, vyro nereikėtų vertinti tik kaip motinos „pagalbininko, pratęsėjo“, jis turėtų būti „savarankiškas vaiko tėvas su savo elgesio formomis ir vertybėmis“:

Vaikai sveikina visus tėčius su Tėvo diena

Įžvalgomis visuomet nustebinantys mažieji „Tėvų darželio“ bičiuliai laidoje kalbėjo apie savo tėčius, jų svajones ir pomėgius (pavyzdžiui, Mėtos tėtis mėgsta siemkas, o kas patinka jūsų tėčiams?):

Laidoje kalbinti Evaldas ir Eugenijus tėčiams linkėjo tiesiog būti tėčiais, o vaikučiai, žinoma, pasveikino visus tėčius su Tėvo diena ir nepamiršo mielų palinkėjimų:

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.