Netikėti sviesto panaudojimo buityje būdai

Sviesto šaldytuve atrasti tikrai galima - jį naudojame sumuštiniams sutepti, pyragams ar daržovių apkepimui, tačiau šis produktas yra daug šaunesnis ir reikalingesnis nei gali pasirodyti iš pradžių!


Metalo ir odos blizginimas. Truputį minkšto sviesto įtrinkite į odinius ir metalinius dirbinius. Naudokite paprastą, medvilninę šluostę ar audinio gabaliuką - jūsų daiktai blizgės ir atrodys kaip nauji.

Dėmių nuo plastiko šalinimas. Sunkiau pašalinamas dėmes iš plastiko kartais išvalo sviestas - juo sutepkite dėmėtą paviršių ir palikite saulės atokaitoje porai dienų. Vėliau nuplaukite.

Vandens dėmių nuo medinių paviršių šalinimas. Valant medinius baldus ar paviršius ant jų neretai lieka džiūstančio vandens paliktos dėmės. Medį patrinkite sviestu, palikite pernakt, o kitą rytą sviesto likučius nuvalykite skudurėliu ar popierinio rankšluosčio skiaute.

Nelipnus peilis. Prieš pjaustant kažką lipnaus (pavyzdžiui, karamelinius saldainius, pyragus, zefyrus) peilį patrinkite sviestu.

Ilgiau šviežias sūris ir svogūnas. Sūrio gabaliuką patepkite sviestu (ypač tą dalį nuo kurios pjaunate riekutes ar tarkuojate) - sūris ilgiau išliks šviežias, nepasidengs pelėsiais.
Lygiai taip sviestu tepkite ir svogūno puselę, jeigu perpjovėte, tačiau nesunaudojote viso, svogūnas išliks traškus.

Klijų nuo rankų nuvalymas. Jeigu niekaip nepavyksta nusiplauti klijais aplipusių rankų, tai tarp delnų patrinkite sviesto ir tuomet plaukite rankas.

Žuvies kvapo pašalinimas. Ruošiant žuvį nemalonus kvapas įsigeria tiek į pjaustymo lentelę, įrankius, tiek ir į rankas. Viską patrinkite sviestu, kelias minutes palaukite ir nuplaukite. Kvapo neliks.

Lengvesnis vaistų nurijimas. Jeigu tenka nuryti dideles tabletes (tas ypač aktualu, kuomet jas tenka sugirdyti vaikams), jas patepkite sviestu. Tabletės greičiau nuslys. Žinoma, nepamirškite išgerti stiklinės vandens.

Pailsėjusios pėdos. Nuvargus, kamuojant pėdų skausmui įmasažuokite sviesto ir užsivyniokite karštą, drėgną rankšluostį (jį tiesiog palaikykite po karšto vandens srove). Palaikykite iki kol rankšluostis atvės.

Maitinanti priemonė. Natūralus, kokybiškas sviestas puikiai tinka suskerdėjusiai, sausai odai ar išsausėjusiems, blizgesį praradusiems plaukams patepti. Palaukus 15-20 min. perteklių tereikia nuplauti, o galvą išsiplauti įprastomis priemonėmis.

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.

Skelbimai

26,00 €
48 | 20 | XL
5,00 €
25 | 15,6 cm
10,00 €
36 | 8 | S