Vaikas atsisako ragauti kitokio maisto: ką daryti? (28)
Išrankumo maistui priežastys būna įvairios: vaikas gali tiesiog norėti valgyti vien tik tai, kas yra jam pažįstama ir skanu. Arba jis iš prigimties nėra linkęs į naujoves ir riziką, todėl mieliau renkasi išbandytus dalykus. Kaip galėtumėte paskatinti vaiką išbandyti naujus patiekalus?
Valgykite kartu. Maži vaikai yra mėgdžiotojai, tad matydamas jūs ir kitus namiškius valgant „naujieną“, greičiausiai ir pats susigundys jos paragauti. Jei pagirsite maisto skonį, šansai bus dar didesni!
Leiskite rinktis. Paimkite užkandžiams skirtą indą su keliais skyriais, ir į kiekvieną jų įdėkite skirtingo maisto gabalėlių. Tarp jų turėtų būti ne tik naujovės – įdėkite ir vaiko pamėgto maisto gabaliukų.
Pralaužkite ledus. Paskatinkite vaiką paliesti, pauostyti, palaižyti produktą. Galite pažaisti žaidimą „Pirma aš, po to – tu“: pradžioje pauostykite jūs, tada – vaikas, palaižykite – tada duokite palaižyti jam.
Pasitelkite kūrybiškumą. Sūrio ratukai ar obuoliniai mėnuliukai gali sugundyti labiau, nei tiesiog sūris ir obuolys (figūrėlių pjaustymui galite panaudoti sausainių formeles). Vaikams taip pat įdomiau valgyti spalvingai ir žaismingai patiektus patiekalus, bet kartais gali pakakti ir to, kad patiekalą pavadinsite kaip nors įdomiai – pavyzdžiui, „manų pusnys“ (manų košė) arba snaigės su pienu (dribsniai su pienu). Vaikui taip pat gali būti smagu ragauti maistą iš jo paties žaislinių indų (patikinkite, ar jie tinkami maisto produktams.) Papildykite juos padažu ar mirkalu. Agurkas su natūralaus jogurto mirkalu ar sūris su šviežių vaisių padažu gali būti gardesni. Be to, mirkant valgyti kur kas įdomiau ir smagiau!
Leiskite vaikui prisidėti prie maisto ruošimo. Galite kartu serviruoti stalą, nuplauti daržoves. Svarbu patikėti vaikui jo amžių ir įgūdžius atitinkančius darbelius. Matydamas, kaip visa šeima su pasimėgavimu valgo tai, prie ko ir jis prisidėjo, vaikas ir pats mieliau valgys.
Padėkite maistą pasiekiamoje vietoje. Maži vaikai valgo dažnai ir po nedaug, tad užkandžiai po ranka rabai pravers. Galite net neabejoti, kad anksčiau ar vėliau bus išbandyta ir naujiena. Be to, pastebėta, kad dažnai užkandžiaujantis vaikas yra mažiau kaprizingas – greičiausiai todėl, kad gliukozės kiekis kraujyje nespėja nukristi.
Pakeiskite aplinką. Pamėginkite valgyti neįprastoje vietoje arba pasikvieskite į svečius kitų vaikų. Taip pat galite surengti pietus balkone ar sode. Patikėkite - tai daro tikrus stebuklus! Be to, tėvų teigimu, niekas taip nesužadina vaiko apetito, kaip kitų vaikų kompanija!
Gudraukite. Vaikas nevalgo sriubos, jei joje yra svogūnų? Trintose sriubose svogūnų nebūna . Žinoma, jei gudrausite per daug akivaizdžiai, vaikas gali perprasti „klastą“, tapti įtarus ir pradėti dar atsargiau ragauti naujus patiekalus.
maniske dar dabar ant misinuko gyva koses ikisu per diena kelis saukstus.... nebezinau ka daryti nuo 6menn taip zaidziames kas dien po kelis saukstus visko.... dar turim negalia viskas pas ja palei amziu atsilieka mazdaug 1metais tai nezinau kadaryti daktarai sako viskas ateis savo laiku bet... keik galima laukti paskutinis numeris misinuko turimeismokti valgyti iki 3metu...