Vaikas atsisako ragauti kitokio maisto: ką daryti? (28)

Vaikas neragauja maisto

Išrankumo maistui priežasčių gali būti įvairių: vaikas gali tiesiog norėti vėl ir vėl valgyti tai, kas jam yra skanu, kiti vaikai iš prigimties nėra linkę į naujoves ir riziką – jie mieliau renkasi išbandytus dalykus. Kaip tu galėtum paskatinti vaiką išbandyti naujus patiekalus?

Valgykite kartu. Maži vaikai yra mėgdžiotojai, tad matydamas tave ir kitus namiškius valgant „naujieną“, greičiausiai ir pats vaikas susigundys jos paragauti. Jei pagirsi maisto skonį, šansai bus dar didesni!

Leisk rinktis. Paimk užkandžiams skirtą indą su keliais skyriais, ir į kiekvieną jų įdėk skirtingo maisto gabalėlių. Tarp jų turėtų būti ne tik naujovės – įdėk ir vaiko pamėgto maisto gabaliukų.

Pralaužk ledus. Paskatink vaiką paliesti, pauostyti, palaižyti produktą. Galite pažaisti žaidimą „Pirma aš, po to – tu“: pradžioj pauostai tu, tuomet – vaikas, palaižai tu – tuomet vaikas.

Pasitelk kūrybiškumą. Sūrio ratukai ar obuoliniai mėnuliukai gali sugundyti labiau, nei tiesiog sūris ir obuolys (figūrėlių pjaustymui gali panaudoti sausainių formeles). Vaikams taip pat įdomiau valgyti spalvingai ir žaismingai patiektus patiekalus, bet kartais gali pakakti ir to, kad patiekalą pavadinsi kaip nors įdomiai – pavyzdžiui, „manų pusnys“ (manų košė) arba snaigės su pienu (dribsniai su pienu). Vaikui taip pat gali būti smagu ragauti maistą iš jo paties žaislinių indų (patikink, ar jie tinkami maisto produktams.) Papildyk padažu ar mirkalu. Agurkas su natūralaus jogurto mirkalu ar sūris su šviežių vaisių padažu gali būti gardesni. Be to, mirkant valgyti kur kas įdomiau ir smagiau!

Leisk vaikui prisidėti prie maisto ruošimo. Galite kartu serviruoti stalą, nuplauti daržoves arba gali patikėti vaikui jo amžių ir įgūdžius atitinkančius darbelius. Matydamas, kaip visa šeima su pasimėgavimu valgo tai, prie ko ir jis prisidėjo, vaikas ir pats mieliau valgys.

Padėk maistą vaikui pasiekiamoje vietoje. Maži vaikai valgo dažnai ir po nedaug, tad užkandžiai po ranka yra pats tas. Gali net neabejoti, kad anksčiau ar vėliau bus išbandyta ir naujiena. Be to, pastebėta, kad dažnai  užkandžiaujantis vaikas yra ne toks kaprizingas – greičiausiai todėl, kad gliukozės kiekis kraujyje nespėja nukristi.  

Pakeisk aplinką. Pamėgink valgyti neįprastoje vietoje arba pasikviesk į svečius kitų vaikų. Valgymas balkone ar sode gali padaryti tikrus stebuklus, ką jau kalbėti apie draugus. Tėvų teigimu, niekas taip nesužadina vaiko apetito, kaip kitų vaikų kompanija!

Gudrauk. Vaikas nevalgo sriubos, jei joje yra svogūnų? Trintose sriubose svogūnų nebūna :) . Žinoma, jei gudrausi per daug akivaizdžiai, vaikas gali perprasti „klastą“, tapti įtarus ir pradėti dar atsargiau ragauti naujus patiekalus.

Naujausi komentarai

 1. Oksana-Agnė
  Oksana-Agnė prieš 7 m.

  Raganiukas parašė:
  Sveiki,mano dvynukams jau metukai,bet dar vis ant misinuku gyvenam vienas is ju valgo viska ka paduosi,o kitas kokio jogurtuko ar tyreles ir tai nevisada isiulysi…

  maniske dar dabar ant misinuko gyva koses ikisu per diena kelis saukstus.... nebezinau ka daryti nuo 6menn taip zaidziames kas dien po kelis saukstus visko.... dar turim negalia viskas pas ja palei amziu atsilieka mazdaug 1metais tai nezinau kadaryti daktarai sako viskas ateis savo laiku bet... keik galima laukti paskutinis numeris misinuko turimeismokti valgyti iki 3metu...

 2. User has not uploaded an avatar
  Burgule prieš 7 m.

  @[email protected] parašė:
  Jau kelinta tema apie tai, kad vaikai nevalgo. Bet juk nera taip, kad jie nevalgo. Jie valgo saldumynus, jie valgo uzkandzius, jie valgo sausa maista...

  O kame buvo problema? Man si nevalgymo tema irgi aktuali.Plius su svoriu problemos mano pupyciui prasidejo nuo5men.ir tesiasi iki siol. Jau milijonas tyrimu pridaryta.Pas gyd.vaziuot isvis nesinori, nes kaskart nuotaika ziauriai sugadina.O ko tik nebandziau, ir rankytemis daviau valgyt, ir vitamina C girdziau, saldumynu isvis negauna. Tik saldzia tyrele maisau i koses ir saldu obuoli tarkuoju prie mesytes.

 3. Regina111
  Regina111 prieš 7 m.

  Sveikos mamytes, ar galima prisijungti i jusu gretas?

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Sveikos mamytes as auginu dvynukes joms 3 metukai. pries metus jos valge tiek,kad suauges ne kiekvienas tiek suvalgytu,o dabar valgo gerokai maziau. anksciau pergyvenau,kad kazkas ne taip,kad apetitas labai suprastejo,kad nebevalgo to,ka valge anksciau,bet zinot,nekisau visai maisto viena diena,tai i vakara joms jau ir duona buvo laaabai skani manau neverta nerimauti.vaikas alkanas niekada neliks.verta sunerimti tik tada jei krenta svoris,vaikas darosi vangus ir t.t. ir tiesa bandziau duoti Niam niam vitaminus,tai efektas tikrai buvo

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Oksana-Agnė parašė:
  maniske dar dabar ant misinuko gyva koses ikisu per diena kelis saukstus.... nebezinau ka daryti nuo 6menn taip zaidziames kas dien po kelis saukstus visko.... dar …

  Oksana-Agnė parašė:
  maniske dar dabar ant misinuko gyva koses ikisu per diena kelis saukstus.... nebezinau ka daryti nuo 6menn taip zaidziames kas dien po kelis saukstus visko.... dar …

  o kokio amziaus jusu mergyte? as misinuka palaipsniui pakeiciau i piena.misinukas yra labai sotus dalykas,gal butu verta pereiti palaipsniui prie pieno? na as kalbu tik is savo patirties. jei turit klausimu del valgymo - rasykit. kuom galesiu - padesiu