Vaikas atsisako ragauti kitokio maisto: ką daryti? (28)

Vaikas neragauja maisto

Išrankumo maistui priežastys būna įvairios: vaikas gali tiesiog norėti valgyti vien tik tai, kas yra jam pažįstama ir skanu. Arba jis iš prigimties nėra linkęs į naujoves ir riziką, todėl mieliau renkasi išbandytus dalykus. Kaip galėtumėte paskatinti vaiką išbandyti naujus patiekalus?

Valgykite kartu. Maži vaikai yra mėgdžiotojai, tad matydamas jūs ir kitus namiškius valgant „naujieną“, greičiausiai ir pats susigundys jos paragauti. Jei pagirsite maisto skonį, šansai bus dar didesni!

Leiskite rinktis. Paimkite užkandžiams skirtą indą su keliais skyriais, ir į kiekvieną jų įdėkite skirtingo maisto gabalėlių. Tarp jų turėtų būti ne tik naujovės – įdėkite ir vaiko pamėgto maisto gabaliukų.

Pralaužkite ledus. Paskatinkite vaiką paliesti, pauostyti, palaižyti produktą. Galite pažaisti žaidimą „Pirma aš, po to – tu“: pradžioje pauostykite jūs, tada – vaikas, palaižykite – tada duokite palaižyti jam.

Pasitelkite kūrybiškumą. Sūrio ratukai ar obuoliniai mėnuliukai gali sugundyti labiau, nei tiesiog sūris ir obuolys (figūrėlių pjaustymui galite panaudoti sausainių formeles). Vaikams taip pat įdomiau valgyti spalvingai ir žaismingai patiektus patiekalus, bet kartais gali pakakti ir to, kad patiekalą pavadinsite kaip nors įdomiai – pavyzdžiui, „manų pusnys“ (manų košė) arba snaigės su pienu (dribsniai su pienu). Vaikui taip pat gali būti smagu ragauti maistą iš jo paties žaislinių indų (patikinkite, ar jie tinkami maisto produktams.) Papildykite juos padažu ar mirkalu. Agurkas su natūralaus jogurto mirkalu ar sūris su šviežių vaisių padažu gali būti gardesni. Be to, mirkant valgyti kur kas įdomiau ir smagiau!

Leiskite vaikui prisidėti prie maisto ruošimo. Galite kartu serviruoti stalą, nuplauti daržoves. Svarbu patikėti vaikui jo amžių ir įgūdžius atitinkančius darbelius. Matydamas, kaip visa šeima su pasimėgavimu valgo tai, prie ko ir jis prisidėjo, vaikas ir pats mieliau valgys.

Padėkite maistą pasiekiamoje vietoje. Maži vaikai valgo dažnai ir po nedaug, tad užkandžiai po ranka rabai pravers. Galite net neabejoti, kad anksčiau ar vėliau bus išbandyta ir naujiena. Be to, pastebėta, kad dažnai užkandžiaujantis vaikas yra mažiau kaprizingas – greičiausiai todėl, kad gliukozės kiekis kraujyje nespėja nukristi.  

Pakeiskite aplinką. Pamėginkite valgyti neįprastoje vietoje arba pasikvieskite į svečius kitų vaikų. Taip pat galite surengti pietus balkone ar sode. Patikėkite - tai daro tikrus stebuklus! Be to, tėvų teigimu, niekas taip nesužadina vaiko apetito, kaip kitų vaikų kompanija!

Gudraukite. Vaikas nevalgo sriubos, jei joje yra svogūnų? Trintose sriubose svogūnų nebūna :) . Žinoma, jei gudrausite per daug akivaizdžiai, vaikas gali perprasti „klastą“, tapti įtarus ir pradėti dar atsargiau ragauti naujus patiekalus.

Susiję straipsniai

Kūdikio primaitinimas: kalakutienos receptai

Kalakutiena yra vienas iš geriausių pasirinkimų, supažindinant kūdikį su mėsa. Ji itin lengvai virškinama, turi daug baltymų, vitaminų ir mineralinių

Augaliniai gėrimai vaikams: ar jie gali visiškai atstoti įprastą pieną?

Veganiškai besimaitinantys ar tiesiog alternatyvų karvės pienui dėl jo netoleravimo ieškantys tėvai dažnai domisi, ar augaliniai gėrimai yra tinkami.

Nerimas dėl vaiko mitybos: vaikas vegetaras pradeda lankyti darželį ar mokyklą

Pasaulyje vegetarizmas labai plačiai paplitęs. Kai kuriose šalyse (pavyzdžiui, Indijoje) net 30–40 proc. gyventojų yra vegetarai.

Naujausi komentarai

 1. Oksana-Agnė
  Oksana-Agnė prieš 10 m.

  Raganiukas parašė:
  Sveiki,mano dvynukams jau metukai,bet dar vis ant misinuku gyvenam vienas is ju valgo viska ka paduosi,o kitas kokio jogurtuko ar tyreles ir tai nevisada isiulysi…

  maniske dar dabar ant misinuko gyva koses ikisu per diena kelis saukstus.... nebezinau ka daryti nuo 6menn taip zaidziames kas dien po kelis saukstus visko.... dar turim negalia viskas pas ja palei amziu atsilieka mazdaug 1metais tai nezinau kadaryti daktarai sako viskas ateis savo laiku bet... keik galima laukti paskutinis numeris misinuko turimeismokti valgyti iki 3metu...

 2. User has not uploaded an avatar
  Burgule prieš 10 m.

  @kvietkelis@ parašė:
  Jau kelinta tema apie tai, kad vaikai nevalgo. Bet juk nera taip, kad jie nevalgo. Jie valgo saldumynus, jie valgo uzkandzius, jie valgo sausa maista...

  O kame buvo problema? Man si nevalgymo tema irgi aktuali.Plius su svoriu problemos mano pupyciui prasidejo nuo5men.ir tesiasi iki siol. Jau milijonas tyrimu pridaryta.Pas gyd.vaziuot isvis nesinori, nes kaskart nuotaika ziauriai sugadina.O ko tik nebandziau, ir rankytemis daviau valgyt, ir vitamina C girdziau, saldumynu isvis negauna. Tik saldzia tyrele maisau i koses ir saldu obuoli tarkuoju prie mesytes.

 3. Regina111
  Regina111 prieš 10 m.

  Sveikos mamytes, ar galima prisijungti i jusu gretas?

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  Sveikos mamytes as auginu dvynukes joms 3 metukai. pries metus jos valge tiek,kad suauges ne kiekvienas tiek suvalgytu,o dabar valgo gerokai maziau. anksciau pergyvenau,kad kazkas ne taip,kad apetitas labai suprastejo,kad nebevalgo to,ka valge anksciau,bet zinot,nekisau visai maisto viena diena,tai i vakara joms jau ir duona buvo laaabai skani manau neverta nerimauti.vaikas alkanas niekada neliks.verta sunerimti tik tada jei krenta svoris,vaikas darosi vangus ir t.t. ir tiesa bandziau duoti Niam niam vitaminus,tai efektas tikrai buvo

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 m.

  Oksana-Agnė parašė:
  maniske dar dabar ant misinuko gyva koses ikisu per diena kelis saukstus.... nebezinau ka daryti nuo 6menn taip zaidziames kas dien po kelis saukstus visko.... dar …

  Oksana-Agnė parašė:
  maniske dar dabar ant misinuko gyva koses ikisu per diena kelis saukstus.... nebezinau ka daryti nuo 6menn taip zaidziames kas dien po kelis saukstus visko.... dar …

  o kokio amziaus jusu mergyte? as misinuka palaipsniui pakeiciau i piena.misinukas yra labai sotus dalykas,gal butu verta pereiti palaipsniui prie pieno? na as kalbu tik is savo patirties. jei turit klausimu del valgymo - rasykit. kuom galesiu - padesiu