Acto panaudojimas skalbiant

Actą galima naudoti ne tik maistui – jis suteikia veidrodžiams ir taurėms žvilgesio, puikiai nuvalo apnašas nuo vandens maišytuvų, o naudojant kartu su soda galima išbalinti vonią ar praustuvą. O kaip actą naudoti skalbiniams?

 

  • Actas pasižymi minkštinamosiomis savybėmis, todėl jis ypač pravers labai tankiems, kietiems ir šiurkštiems audiniams.
  • Taip pat tai – puikus dėmių valiklis. Apdorokite actu dėmes nuo riebalų, prakaito ir vaisių sulčių, o į skalbimo mašinos skyrelį, skirtą minkštikliui, įpilkite dar 50 ml acto.
  • Jeigu į skalbinių minkštiklio skyrelį įpilsite 100 ml acto, pašalinsite į rūbus įsigėrusius nemalonius prakaito ar net keturkojo šlapimo kvapus. Kartais tai vienintelė priemonė, kuri padeda išsaugoti patinkantį rūbą.
  • Tą patį galima padaryti ir nusipirkus drabužį padėvėtų rūbų parduotuvėje. Specifinio kvapo atsikratysite, jei skalaudami į vandenį įpilsite truputį acto.
  • Actas padeda įveikti ir rūdžių dėmes ant jūsų rūbų. Iš druskos ir acto pasidarykite košelę, įtrinkite ja dėmę, palikite kelioms minutėms, o po to išskalbkite kaip įprastai.


Be viso to, actas „patiks“ ne tik jūsų skalbiniams, bet ir skalbimo mašinai: apie apnašas ir pelėsį galėsite pamiršti!

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.