Burnoje tirpstantys kibinai

Ingredientai: Miltai - 400 gramai, Sviestas (arba margarinas) - 150 gramai, Kiaušiniai - 2 vienetai, Grietinė - 100 gramai, Cukrus - 1 arbatinis šaukštelis, Kiauliena - 400 gramai, Svogūnas - 1 vienetas, Kefyras - 100 mililitrai, Druska, Pipirai - 1 žiupsn.

Įdarui skirtą mėsą ir svogūną smulkiai supjaustykite, pagardinkite druska ir pipirais. Užpilkite kefyru. Užpylus kefyru mėsa bus minkštesnė ir labai švelni, tačiau galite to ir nedaryti. Mėsą palikite marinuotis šaldytuve ir ruoškite tešlą. Miltus suberkite į dubenį, ant jų sumeskite gabaliukais supjaustytą šaltą sviestą arba margariną ir trinkite pirštais iki kol susidarys smulkūs trupinėliai. Tuomet kiaušinius paplakite su druska ir cukrumi, juos sumaišykite su grietine ir šį mišinį supilkite ant miltų ir sviesto trupinių. Tešlos masę sukite ir trinkite šaukštu, o tada suminkykite. Jeigu tešla labai limpa prie rankų, tai berkite dar miltų. Tešla turi būti tampri, elastingą, priminti plasteliną. Tešlą 30 min. palaikykite šaldytuve. Tešlos gumulą padalinkite į 15 - 20 gabaliukų, suformuokite rutuliukus ir iškočiokite, labai plonai kočioti nereikia, nes kibinai gali sutrūkti. Padalinkite įdarą ir susukite kibinus. Kibinus sudėkite ant skardos ir kepkite iki 200C įkaitintoje orkaitėje apie 30-40 min., iki kol gražiai paruduoja. Prieš kepant galite vos vos patepti aliejumi, kad iškepę gražiau blizgėtų. Įdarui galite naudoti įvairią mėsą, faršą, troškintas daržoves. Tradiciniai kibinai kepami su smulkiai pjaustyta aviena, kartais mėsa permaišoma su kopūstais.

Susiję straipsniai

Pikantiški varškės sausainiai su sūriu ir žolelėmis

Šie minkštutėles bandeles primenantys sausainiai skanūs vieni, tačiau jie taip pat puikiai tiks prie sriubos ar salotų.

Vištienos suktinukai su daržovėmis ir šonine

Sultingi, kvapnūs ir skonio kupini vištienos suktinukai, įdaryti daržovėmis ir apsukti šonine bei iškepti orkaitėje.

Vištienos salotos su vynuogėmis ir riešutais

Šiose salotose puikiai susijungia švelnus vištienos skonis, vynuogių saldumas, obuolių gaivumas, lengvas salierų aitrumas ir riešutų traškumas.