Fengšui – harmoninga ir įkvepianti jūsų namų erdvė

Namų interjeras pagal fengšui Archi_Viz | Shutterstock.com

Ko gero, kiekvienas mes trokštame visapusės harmonijos: pozityvumo, emocinės pusiausvyros artimųjų rate, darbe, namuose. Galime pradėti nuo esminių pokyčių mūsų svarbiausioje fizinėje erdvėje – namuose, kuriuose leidžiame savo rytus ir vakarus. Jei norime juose jaustis visiškai savimi ir geriausiai, kurkime namus pagal fengšui. Dabar – pats metas savo namams suteikti gyvybingumo, kad emociškai maloni ir sveika aplinka kasdien kurtų laimę ir būtų tiesiog gera būti. Bet ar tai įmanoma?

Fengšui detalės interjereArchi_Viz | Shutterstock.com

Kas yra fengšui?

Fenšui kinų kalboje sudaro du atskirus žodžius: „feng“ – vėjas, „šui“ – vanduo. Tai kinų praktika, kuri mus moko kurti aplink save harmoniją, gyventi įkvepiančioje, gyvybinės energijos kupinoje aplinkoje.

Ši kinų praktika itin glaudžiai susijusi su astrologija, religija ir filosofija, jos pagrindas – mokėjimas sutelkti energiją ir harmonizuoti ją žmogaus tikslams.

Tai praktika, kuri kviečia keisti ir gyvenimo būdą, kad mus suptų absoliuti vidinė pusiausvyra ir ramybė. Šiandien fengšui ypač populiari interjero ir namų kūrimo praktika, kai tas vidinis sutarimas puikiai korealiuoja su fizine aplinka, kurioje gyvename.

Namų kūrimo taisyklės pagal fengšui

Vaizdas už lango

Fengšui vaizdas už langoPhotographee.eu | Shutterstock.com

Kuriant namus pagal fengšui principus ypač svarbu nepamiršti ir eksterjero – aplinkos, kuri mus supa už mūsų namų sienų. Labai svarbi žaluma, tad rekomenduojama rinktis namus, kurių langai žiūri į gamtą. Kodėl? Energiškai itin negatyviai veikia už namų sienų vykstančios statybos ar remonto darbai, nereikalingas judėjimas. Kodėl reikia gamtos ir augmenijos? Nes visa tai neutralizuoja ir sugeria aplink mus esantį negatyvą. Ypač negatyviai energijai slopinti palankios pelarginijos ar kaktusai, kurie puikiausiai gali nugulti ant mūsų palangių. Ant langų galite pakabinti taisyklingos aštuonkampio formos veidrodėlių „Ba Gua“: jie atspindės neigiamus energijos srautus. Jei sudėtinga tokių įsigyti, prie durų lauke pakabinkite varpelių: jie irgi išsklaidys neigiamą energiją.

Daiktų ir kampų forma

Fengšui daiktų formapornpawit | Shutterstock.com

Kuriant namų harmoniją pagal fengšui reikėtų atsisakyti aštrių daiktų, aštrių kampų, apskritai – „aštrių“ stiliaus detalių. Tokie – aštrūs – daiktai ardo harmoniją namuose, itin išbalansuoja energiją. Reikėtų rinktis daiktus ir detales, kurių kampai – suapvalinti, aptakūs. Tokie turėtų būti ir baldai. Įrankius, įvairius buities reikmenis reikėtų laikyti uždarose vietose, stalčiuose, ir vengti „aštrios“ atributikos, pavyzdžiui, kardų, peilių ar durklų, ant sienų. Jei tokios atributikos būta, rinkitės savo namų interjere geltoną ir žalią spalvas: jos neutralizuoja aštrių daiktų įneštą negatyvią energiją.

Tvarka ir švara

Pagal fengšui tvarkinga ir švaru namuoseNew Africa | Shutterstock.com

Tai paprasčiausias fengšui „reikalavimas“. Namuose turėtų būti švaru, tvarkinga, jokių nešvarumų ar dulkių. Nešvara, dulkės ir kitas higieninis disbalansas pritraukia energinę nešvarą, prarandama gyvybinė energija. Ypač svarbu dažnai šluoti namus. Tai lyg fengšui ritualas, turintis tam tikrą tvarką. Kokia ji? Pradedame nuo lauko durų link vidaus, pagrindinių namų erdvių: namai švarėja, vadinasi, gyvybinė energija stiprėja.

Gėlės ir augalai

Fengšui augalaiPhotographee.eu | Shutterstock.com

Kokias jas rinktis ir kodėl? Gėlės, ypač plačialapės, žydinčios ir – būtinai – augančios vazonuose – skleidžia ramybę, taiką, telkia vidinę harmoniją. Reikėtų vengti skintų gėlių, kurios, anot fengšui teorijos, simbolizuoja mirtį, jose sukaupta negatyvi energija ilgainiui „nuodija“ namus. Puikus pasirinkimas – vazoniniai spygliuoti augalai, tiesa – tik ant palangių: jus aplenks namų išorėje susikaupęs blogis ar nelaimės.

Nereikalingi daiktai

Būtini daiktai pagal fengšuiJapan_room | Shutterstock.com

Stiprus „ne“ daiktų pertekliui namuose. Namų erdvės turėtų būti atviros, harmonizuoti su vidinėmis emocijomis. Tik laisvuose namuose gali laisvai cirkuliuoti energija, o daiktų perteklius ją slopina. Reikėtų atsisakyti ir nereikalingų, sugedusių, nenaudojamų daiktų: stabdydami energinę laisvę jie slopina ir žmogaus emocijas, ardo vidinę pusiausvyrą.

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Dauguma miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, ir tik tada – kaina.

Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę.