Finansinė parama jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą (12)

Šeima džiaugiasi pirmuoju būstu HQuality | Shutterstock.com

Teisę į finansinę paramą turi pirmąjį būstą įsigyjančios šeimos, atitinkančios tam tikrus kriterijus. Šiuo metu jaunos šeimos gali kreiptis dėl paramos pirmajam būstui įsigyti pagal 2 paramos priemones:

 1. parama jaunoms šeimoms būstui įsigyti visoje Lietuvoje;
 2. parama pirmąjį būstą regionuose įsigyjančioms jaunoms šeimoms.

Kaip gauti paramą būstui įsigyti jaunoms šeimoms? Koks amžiaus cenzas taikomas, arba kas yra ta jauna šeima? Kokios papildomos sąlygos taikomos, įsigyjant būstą visoje Lietuvos teritorijoje ir, konkrečiai, – regionuose? Į kokio dydžio subsidijas galima pretenduoti ir apskritai – nuo ko pradėti?

Parama jaunoms šeimoms būstui įsigyti visoje Lietuvoje

Parama skirta būsto pradiniam įnašui arba mėnesinėms paskolos įmokoms padengti.

Kas gali gauti šią paramą?

 • Jaunos šeimos, auginančios 1 ar daugiau vaikų (įvaikių).
 • Šeimos, kuriose vienas iš vaikų (įvaikių) tėvų yra miręs.
 • Šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių).
 • Likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 36 metai, arba jų šeimos.
 • Neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų.

Paramos gavėjai turi atitikti šias sąlygas

Kokio dydžio parama jaunoms šeimoms visoje Lietuvoje teikiama?

Atsižvelgiant į šeimos sudėtį, gali būti apmokama 10–20 proc. suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (arba šio būsto kredito likučio) sumos.

Būsto kreditų dydžiai

 • Asmeniui be šeimos – iki 53 tūkst. Eur.
 • Dviejų ar daugiau asmenų šeimai – iki 87 tūkst. Eur.
 • Turimam būstui rekonstruoti, neatsižvelgiant į asmens šeimos padėtį, – 35 tūkst. Eur.

Svarbiausi etapai jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą

 • Pirmiausia turėtumėte kreiptis į savivaldybę, kurioje esate deklaravę gyvenamąją vietą.
 • Savivaldybėje pateikiate dokumentus, po to savivaldybės atstovai juos patikrina ir priima sprendimą, ar skirti paramą.
 • Jeigu parama skiriama, gaunate pažymą ir vykstate pas būsto paskolas su parama suteikiančius kreditorius.

Atkreipkite dėmesį!

Savivaldybės išduotą pažymą bankui arba kredito unijai reikia pristatyti per 15 dienų nuo pažymoje nurodytos datos.

Daugiau informacijos apie paramą jaunoms šeimoms visoje Lietuvoje galima rasti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) interneto svetainėje.

Parama pirmąjį būstą regionuose įsigyjančioms jaunoms šeimoms

Nuo 2018 metų valstybės subsidiją gali gauti ir pirmąjį būstą regione įsigyjančios šeimos. Jaunos šeimos gali įsigyti jau pastatytus būstus arba statyti būstą savarankiškai. Taip pat galima įsigyti ir sklypą, tačiau reikalavimuose numatyta, kad sklypui įsigyti galima skirti ne daugiau nei 15 proc. būsto kredito sumos.

Reikalavimai, taikomi finansinę paramą būstui regionuose įsigyti norinčioms gauti šeimoms

Esminis reikalavimas – būsto normatyvinė vertė turėtų būti bent 65 proc. mažesnė, palyginti su didžiausia normatyvine kvadratinio metro kaina visoje šalyje.

Registrų centro 2021 metais nustatyta didžiausia būsto kvadratinio metro normatyvinė vertė – 1 590 Eur. Vadinasi, finansinės paskatos gali tikėtis šeimos, įsigyjančios būstą regionuose, kuriuose kv. m normatyvinė vertė neviršija 667,8 Eur (įvertinama ir 20 proc. išaugusi būsto kv. m normatyvinė vertė).

Patvirtintas nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvines vertes galima sužinoti VĮ „Registrų centras“ interneto svetainėje.

Kiti svarbūs reikalavimai paramą būstui regionuose įsigyti siekiančioms gauti šeimoms

 • Į paramą pretenduoti gali susituokę asmenys arba registruoti partneriai; taip pat šeimos, kuriose motina arba tėvas, globėjas (rūpintojas) vieni augina vieną ar daugiau vaikų arba (ir) vaiką (vaikus), kuriam (kuriems) nustatyta nuolatinė globa (rūpyba).
 • Į paramą pretenduojantys asmenys turi būti ne vyresni nei 36 m. (išimtis – kai subsidijoms skirtos lėšos yra išnaudotos ir finansavimo paraiška perkeliama į kitus metus: tokiu atveju atsižvelgiama į sutuoktinių amžių prašymo pildymo metu).
 • Dėl papildomos subsidijos šeimoje gimus trečiam vaikui gali kreiptis šeimos iki 40 m. (imtinai).
 • Subsidijos prašančios šeimos gyvenamąją vietą turi būti deklaravusios Lietuvoje, taip pat jos gali būti įtrauktos į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą.
 • Subsidiją gali gauti ir ES, Europos ekonominei erdvei priklausančių šalių gyventojai, taip pat asmenys, turintys leidimus gyventi ES arba gavę Lietuvoje prieglobstį.
 • Šeimai suteikiamo būsto kredito suma neturi viršyti 87 tūkst. Eur.
 • Nė vienas šeimos, besikreipiančios dėl subsidijos, narys (įskaitant ir vaikus) neturi jam nuosavybės teise priklausančio būsto. Tiesa, reikalavimas netaikomas, jei šeima turi labai mažą būstą (iki 14 kv. m vienam šeimos nariui) arba būsto nusidėvėjimas – didesnis nei 60 proc.
 • Pirmuosius 10 m. negalima būsto parduoti ar teisių į jį perleisti kitam asmeniui, kitaip subsidiją reikės grąžinti.

Subsidijų dydį lemia šeimos sudėtis

 • Neturinčioms vaikų šeimoms teikiama 15 proc. būsto vertės subsidija.
 • Auginančioms 1 vaiką – 20 proc.
 • Auginančioms 2 vaikus – 25 proc.
 • Auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc.

Per kiek laiko suteikiama parama?

Subsidijos suteikiamos per 4 mėn. nuo būsto kredito suteikimo datos. Jeigu būstas buvo statomas, subsidija išmokama per 4 mėn. pateikus kredito teikėjui dokumentus apie užbaigtas statybas.

Svarbiausi etapai jaunoms šeimoms įsigyjant pirmąjį būstą regionuose

 • Surandate tinkamą jūsų šeimai būstą arba sklypą būsto statyboms regione.
 • Deklaruojate turtą ir užpildote prašymą dėl subsidijos savivaldybėje, kurios teritorijoje ketinate įsigyti (statyti) būstą, arba interneto svetainėje spis.lt.
 • Jei atitinkate kriterijus ir paramai skirtos lėšos nepasibaigusios, savivaldybės atstovai suformuoja prašymą paramai gauti. Tai trunka iki 10 d. d. Jei tų metų lėšos jau išnaudotos, prašymas pagal eilę įtraukiamas į naują finansavimo periodą.
 • Suformavus pažymą, per 15 d. reikia kreiptis į kreditorius. Kreditų davėjų sąrašas pateikiamas šiame puslapyje.
 • Kredito įstaiga per 4 mėn. priima sprendimą, ar jaunai šeimai suteikti kreditą. Jei sprendimas teigiamas, pasirašoma kreditavimo sutartis.
 • Perkant būstą SADM per 4 mėn. subsidiją perveda kredito įstaigai. Jei būstas statomas, subsidija išmokama tik statybas baigus.

Daugiau informacijos apie paramą jaunoms šeimoms galite sužinoti SADM interneto svetainėje. Išsamios paramos skyrimo sąlygos pateikiamos Lietuvos Respublikos finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme.

Šiame puslapyje galima patikrinti nekilnojamojo turto vertės zonas – taip sužinosite, ar konkrečiame regione jaunai šeimai įsigyjant pirmąjį būstą gali būti suteikiama subsidija.

Naujausi komentarai

 1. vasilavi
  vasilavi prieš 2 sav.

  Eiva2 parašė:
  Bandem pildyti kaip nauja prasyma. Teikiant rodo klaida, kad tokiam namu jau suteikta ir toliau neleidzia nieko daryti.🤷‍♀️

  O kokia pažyma pildėt? Nes ten daug visokiu

 2. Eiva2
  Eiva2 prieš 2 sav.

  Ta pacia kaip ir subsidijai gauti pirmam bustui isigyti. Kai skambinau pasiklausti kaip pildyti tai taip ir nurode, kad pildyti viska ta pati tik prideti vaika.

 3. vasilavi
  vasilavi prieš 2 sav.

  Eiva2 parašė:
  Ta pacia kaip ir subsidijai gauti pirmam bustui isigyti. Kai skambinau pasiklausti kaip pildyti tai taip ir nurode, kad pildyti viska ta pati tik prideti vaika.

  Klaidingai galimai, nes mano sesuo jau pildė kitokia pažyma tiek su pirmu tiek su antru vaikeliu. Pažiūrėkit ten kelios tos pažymos yra.

 4. Eiva2
  Eiva2 prieš 2 sav.

  vasilavi parašė:
  Klaidingai galimai, nes mano sesuo jau pildė kitokia pažyma tiek su pirmu tiek su antru vaikeliu. Pažiūrėkit ten kelios tos pažymos yra.

  Gal tiksliai zinote kaip ta pazyma vadinasi?

 5. User has not uploaded an avatar
  @Gret prieš 1 sav.

  Laurakliu parašė:
  Sveiki, gal yea laukianciu subsidijos siemet, Kiek trunka?

  Sveiki. Na mes laukiam eilėje,bet kada valstybės biudžeto papildymas nežinom. Norėtūsi,bent kiek info apie papildymus.