Interjero stiliai: kuris priimtiniausias jums?

Šiuolaikiškas interjeras Dariusz Jarzabek | Shutterstock.com

Susitikus su interjero dizaineriu, pirmiausia jis jums pristatys, kad galėtumėte lengvai naviguoti ir suvokti, ko norite, skirtingus dizaino (interjero) stilius. Svarbu išsiaiškinti pagrindinius kiekvieno stiliaus niuansus, kad žinotumėte, kokios detalės ir elementai kuriam stiliui priklauso. Tik tuomet pavyks išlaikyti unikalumą ir sėkmingai derinti net pačius, rodos, „nesuderinamiausius“ elementus. 

Vieniems žmonėms yra aišku, kas juos traukia, kokie stiliai artimi, tačiau kitiems sunku apsispręsti, ir tik žiūrėdami į tam tikrus elementus gali pasakyti, kokių detalių jie niekada nesirinktų savo namams. Skirtingų stilių pažinimas leidžia priartinti žmogų prie žinojimo, ko jis iš tiesų nori savo namuose.

Aptarkime pagrindinius stilius. Tai jokiu būdu nėra baigtinis sąrašas. Stiliai keičiasi, „konvertuojasi“, dalis jų gali netgi pereiti į kombinacijas, ir tai yra įdomiausia.

Taigi kuris stilius visiškai atitinka jus?

TRADICINIS

Tradicinis – vienas seniausių ir labiausiai paplitusių dizaino stilių. Tradicinis stilius absoliučiai įsišaknijęs, jaučiamas visame dizaino „pavelde“. Tai tradicinės formos ir figūros, menančios laikmečius. Dažnai interjero parduotuvėse ar galerijose rasite baldų ir detalių, kurios visiškai nepasikeitė nuo tada, kai buvo sukurtos – net jei istorija siekia šimtus metų. Tradicinis stilius pagrįstas sąmoningu derinimu, pedantiškumu, įtraukiant detales ir elementus, kurie turi struktūrą ir yra simetriški.

Tradicinis interjerasBreadmaker | Shutterstock.com

BOHEMIŠKAS

Bohemiškas stilius (arba boho) per pastaruosius 5 metus tapo labai populiarus, nors jo šaknys siekia kur kas tolesnį laikotarpį. Boho stiliuje jungiami natūralūs ir ekologiniai elementai į visapusį, suderintą, visiškai vieningą vaizdą. Čia – dera viskas: pintos detalės, ratanas, bambukiniai elementai ir pastelinė tekstilė. Spalvos daugiausia šviesios, tačiau – sodrios. Egzotiška, žaisminga aplinka, daugiasluoksnės kompozijos.

Bohemiškas interjerasbrizmaker | Shutterstock.com

ORGANINIS-ŠIUOLAIKINIS

Neutralu, kasdieniška, tačiau atrodo viliojamai. Savo švaria estetika ir spalvų gama šis stilius labai artimas modernumui, tačiau šiuo atveju derinama neutrali tekstilė ir pastelinės tekstūros, kad interjeras atrodytų įdomiai. Vengiama papildomų spalvų, kurios neįsilieja, „išeina“ už šiuolaikinio interjero ribų. Šiame stiliuje rasite daug šviesiai dažytos medienos, ramiai nuteikiančios tekstilės, kuri derinama su ikonišku, juodos, žalvario ar „sidabrinio“ metalo atspalvių apšvietimu.

Organinis šiuolaikinis interjerasNew Africa | Shutterstock.com

EKLEKTIŠKAS

Visais atžvilgiais šis stilius – tai rafinuotesnis boho pusbrolis. Jis itin panašus į boho, nes čia taip pat surenkamos gamtos detalės, panašiai derinamos spalvos, nors ne viskas vientisa, tačiau estetika nepamirštama. Tačiau detalės ne tokios organiškos, iš gamtos, labiau stilizuotos. Nesiremiama vien į natūralumą. Eklektiškos erdvės galėtų būti užpildytos bet kurio stiliaus pagrindinėmis detalėmis, ir kai tai padaryta teisingai bei skoningai, dera puikiai.

Eklektiškas interjerasLea Rae | Shutterstock.com

MODERNUS

Visiškai priešingas eklektiškam ir bohemiškam stiliams – modernus interjeras. Daugeliui žmonių modernus interjeras asocijuojasi su šaltumu, sterilumu, nublizgintais elementais. Bet iš tiesų modernus stilius atpažįstamas iš kvadratinių formų ir figūrų. Šiame stiliuje nerasite papildomų dekoro elementų, „blizgučių“, paletė – neutralesnė, tačiau galima aptikti vieną kitą įspraustą sodresnę spalvą.

Modernus interjerasPinkyWinky Shutterstock.com

ŠIUOLAIKINIS KAIMIŠKAS

Rinkdamiesi šį stilių ieškokite senovinių elementų, „išgelbėtų“ daiktų, tačiau jie bus sujungti į modernią, rafinuotą visumą. Šis stilius, atrodo, istoriškas, tačiau ne pernelyg kaimiškas ar sodybiškas. Čia vis tiek rasite šiuolaikinių detalių, idealu ir visiškai atitiks stilių – akmeninis židinys. Interjerą papildys dryžuota, dažniausiai kvadratiniais elementais puošta tekstilė, pvz., pledai, daug mėlynos ir žalios bei visada derančių baltos ir juodos spalvų akcentų. Atrodo viliojamai, patogiai, ir nors spalvos, atrodo, tradicinės, tačiau ne pernelyg formalios. Mąstoma „kaimiškai“, bet kartu išlaikomas rafinuotumas.

Šiuolaikinis kaimiškas interjerasBreadmaker Shutterstock.com

GLAMŪRINIS

Šis stilius alsuoja prabangiais tekstilės gaminiais iš odos, zomšos, aksomo ir prabangiomis detalėmis. Tokiame interjere rasite tik aukščiausios kokybės, nušlifuotus, kruopščiai suderintus elementus, o aplinka – visiškai išbaigta. Šiame stiliuje sužavės daugybė mažų, tačiau emociškai paveikių elementų, kurie suteiks prašmatnumo, elegancijos, iškilumo. Nors tokių – mielų – elementų – nemažai, tačiau aplinka neperkrauta, subtili.

Glamūrinis interjerasPinkyWinky | Shutterstock.com

PRAMONINIS

Kaip rodo stiliaus pavadinimas, tokio interjero ištakos slypi industrinėje aplinkoje. Šiame stiliuje ryškėja sunkios detalės, – metalas, masyvi mediena, oda, – taigi tai bene vienintelis „vyriškiausias“ stilius. Visgi lengvumas atsiranda dėl derinamos neutralių spalvų paletės ir rastinių elementų, kurie akimirksniu suteikia erdvei dvasingumo ir charakterio.

Pramoninis interjerasChristian Hillebrand | Shutterstock.com

JŪRINIS

Šiuo atveju pavadinimas irgi leidžia daryti išvadas. Viskas sukasi aplink atsitiktinę, kasdienę paplūdimio, jūros atmosferą. Šį stilių dažnai renkasi greta vandens gyvenantys žmonės, kurie vandenį mato už savo namų sienų arba gyvena netoli jo, tačiau jis neaplenkia ir sodybų gyventojų, kuriems gamta – neatsiejama gyvenimo dalis. Šiame stiliuje ieškokite natūralių, jūros atspalvių elementų, kurie puikiai priderinami net prie įnoringiausio interjero. Daug nublukintos šviesios medienos, mėlynų tonų, visur, kur akys užmato, – balta, kad vaiskūs paplūdimio saulės spinduliai atsimuštų į kambario sienas. Iš tiesų arba bent mintyse.

Pakrantės interjerasjafara | Shutterstock.com

ŠIUOLAIKIŠKAS 60-ŲJŲ

Šio stiliaus užuominos ateina iš 50-ųjų ir 60-ųjų. Prisimenant laikmetį, šis stilius paplito daugelio žmonių namuose, tapo ypač artimas ir mielas. Šiuo laikotarpiu sukurti baldai ir kitos detalės išlaikė visus laiko išbandymus, šiandien jos vis dar aktualios, stilingos, su modernumo prieskoniu. Daugumos amžiaus vidurio kūrinių linijos paprastos, švarios ir minimalistinės, o pagrindinė medžiaga – įvairių atspalvių mediena. Svarbu nepamiršti, kad čia naudojamos tikslingos detalės, stilizuojama tik pagal šį laikmatį.

Retro interjerasDavid Papazian | Shutterstock.com

MINIMALISTINIS

Stilius, pasižymintis panašiu į šiuolaikinį, mat vyrauja, kaip rodo pavadinimas, – minimalizmas. Labai švarios, nugludintos linijos, paprastos formos, šio stiliaus mantra ir identitetas – „mažiau yra daugiau“. Pasirinkti baldai ir detalės kambariams turi būti funkciški, pastatyti „dėl kažkokios priežasties“, ne atsitiktiniai. Visi baldai susieti, atlieka tam tikrą funkciją. Jokių nereikalingų, papildomų niekučių. Švaru, gryna, daug laisvos erdvės mintims.

Minimalistinis interjerasPhotographee.eu | Shutterstock.com

SKANDINAVIŠKAS

Labai šiaurietiškas, šaltesnis dizainas, kuriame vyrauja prigesintos spalvos. Jis gana glaudžiai sietinas su organiniu-šiuolaikiniu stiliumi, tačiau labiau nei pirmasis – kur kas paprastesnis, labiau minimalistinis. Aplinkoje – švelni pastelinė paletė, suderinta su šviesių atspalvių mediena, ir daug baltos, rusvos, rudos atspalvių detalių. Tai itin patrauklus, paprastas, grynas ir švarus stilius, tačiau kartu juntama ir šiluma, atpalaiduojanti atmosfera.

Skandinaviškas interjerasPinkyWinky | Shutterstock.com

Per daug ir per įvairu? Nenorite pasiklysti? Atlikite testą! Sužinokite, kuris interjero variantas labiausiai atitiktų jūsų emocijas, aurą ir būtų arčiausiai širdies. Drąsiai imkitės kūrybinių idėjų ir paverskite namus svajonių būstu!

Išsirinkite savo interjerą:

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Dauguma miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, ir tik tada – kaina.

Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę.