Įsirenginėjate namus? Nepamirškite 4 spalvų taisyklės

Stilingas interjeras su geltonu foteliu Vadym Andrushchenko | Shutterstock.com

Spalvų parinkimas – vienas sudėtingiausių interjero kūrimo etapų. Atspalvių visuma yra labai plati, pasirinkimas be galo didelis. Kad erdvė atrodytų harmoningai, proporcijos turi būti teisingos, o spalvos – gerai suderintos.

Laimė, yra keletas pagrindinių auksinių taisyklių, kurios leidžia orientuotis. Žinodami jas, susikursite ne tik harmoningą, bet ir jaukią, gražią namų aplinką.

60/30/10 taisyklePhotographee.eu | Shutterstock.com

60-30-10 taisyklė padeda sukurti įdomų ir subalansuotą kambario įvaizdį.

60-30-10 taisyklė

60-30-10 taisyklė – geriausia kiekvieno interjero dizaino gerbėjo pagalbininkė. Ji yra universali – naudojama nepriklausomai nuo jūsų kambario vizijos ir estetikos pojūčio. Svarbiausia, kad ji garantuoja spalvų balansą patalpoje. Pagrindinis reikalavimas – naudokite tris spalvas. Skaičiai 60, 30 ir 10 reiškia interjero procentinę dalį, kurią sudarys kiekviena iš trijų spalvų. Kaip tai atrodo? Pirma pasirinkite dominuojantį atspalvį, kurio jūsų patalpoje bus daugiausia, – apie 60 proc. Dažniausiai tai būna neutralus, švelnus, neerzinantis atspalvis, kuriuo galime užpildyti didelę erdvės dalį, nevargindami akių. Kita spalva yra kiek „drąsesnė“. Ji užims 30 proc. jūsų erdvės. Paskutinius 10 proc. sudarys ryškiausia jūsų pasirinkta spalva, akcentas. Atkreipkite dėmesį į nuotrauką aukščiau. Joje dominuoja pilka spalva: sienos, sofa yra pilkos spalvos. Knygų lentyna, šoninis stalas, pagalvės, kėdė ir kilimėlis yra juodos spalvos. Ši spalva yra antroji. Trečia spalva yra koralinė – tai pagalvės ir vazonai.

Ramios spalvos interjereMarina_D | Shutterstock.com

Naudokite šiltas arba šaltas spalvas erdvės tonui sukurti. 

Šiltos ir šaltos spalvos

Šiltos ir šaltos spalvos yra išdėstytos skirtingose spalvų rato pusėse. Tradiciškai, raudona, oranžinė ir geltona spalvos laikomos šiltomis. Jos yra gyvybingos, ryškios. Šiai kategorijai taip pat priskiriamos kai kurios neutralios spalvos, pavyzdžiui, ruda. Kitoje paletės pusėje galime rasti šaltų spalvų spektrą. Jam priklauso žydra, žalia, violetinė, pilka. Šios spalvos yra „ramesnės“.

Šiltos spalvos sukuria linksmą, optimistišką ir svetingą nuotaiką, todėl labiausiai tinka svetainės ir virtuvės interjerui. Šalti atspalviai yra prislopinti. Jie labiausiai tinka miegamajam ir biurui, kur labiausiai tinka, sakykime, „raminanti energija“.

Papildančios spalvos yra skirtingose spalvų rato pusėse. 

Papildančių spalvų schema

Tai yra pati paprasčiausia iš visų interjero spalvų derinimo taisyklių. Dvi spalvos – tai viskas, ko jums reikia. Svarbiausia, kad jos būtų priešingos viena kitai spalvų rate. Taip sukursite kontrastą. Puikios kombinacijos – mėlyna ir oranžinė, geltona ir violetinė arba raudona ir žalia. Kaip matote iš nuotraukos viršuje, šios spalvų poros sudaro itin kontrastingą vaizdą, sukuriantį stiprią erdvės energiją. Kad nebūtų per stipru, tiesiog dozuokite. Naudokite šias spalvas kaip akcentą ir praskieskite neutraliomis – tai įneš harmonijos ir leis akims pailsėti.

Papildancios spalvosAfrica Studio | Shutterstock.com

Analogiškos spalvos yra gretutinės spalvų rate. 

Analogiška spalvų schema

Nemėgstate ryškių kontrastų? Analogiška spalvų schema jums puikiausiai tiks. Tiesiog pasirinkite centrinę spalvą, tada – kelias gretutines (kurios spalvų rate yra šalia jos, iš dviejų pusių). Pirmos dvi spalvos bus pagrindinės, o trečia – jų miksas. Pavyzdžiui, raudona, oranžinė ir geltona arba raudona, purpurinė ir mėlyna. Laikykitės proporcijų erdvės balansui palaikyti. Tam puikiai tiks 60-30-10 taisyklė. Įvairovei sukurti galite naudoti skirtingus tos pačios spalvos atspalvius.

Dominuojancios spalvosPhotographee.eu | Shutterstock.com

Ryškūs kontrastai įkvepia gyvybės.

Nesate ryškių spalvų mėgėjas? Galite naudoti neutralias spalvas. Suderinkite baltą, juodą ir pilką spalvas ir sukurkite aptakų, modernų dizainą.

Įdomu, kaip dekoruoti mažus namus? Skaitykite: