Kaip išrinkti rogutes vaikui?

Nesvarbu, ar už lango ruduo, ar žiema, ar pavasaris – jei tik yra sniego, daugelio vaikučių nei gražiuoju, nei piktuoju nepriversi grįžti namo. Juk taip smagu lipinti besmegenį, čiuožinėti nuo kalniuko ar mėtytis gniūžtėmis... Mažųjų džiaugsmui daug nereikia. Apie čiuožinėjimą užsiminėme ne be reikalo. Liaudies patarlė byloja: roges žiemai ruošk vasarą. O ar žinai, kaip išrinkti vaikui tinkamas? O gal jau turi, bet nežinai, ar jos pakankamai saugios? Šį kartą pakalbėkime apie skirtingus rogučių tipus, jų privalumus ir trūkumus.

Metalinės (aliuminės) rogutės

Rogelių pavažos (ta dalis, kuri šliaužia) gali būti apvalios arba plokščios. Plačios plokščios pavažos padės lengvai šliuožti net ir per minkštą sniegą. Vamzdelio pavidalo pavažos supaprastina rogių konstrukciją ir tinka keliaujant mažai apsnigtu keliu  ir ledu.

Privalumai: rogės gana stiprios, lengvos ir stabilios, sveria nuo 2,5 iki 5,5 kg.

Trūkumai: posūkyje galima apvirsti, todėl patiems mažiausiems jų pirkti nereikėtų. Tokios rogutės užima gana daug vietos, tad jeigu namuose jos mažai, kyla keblumų.

Plastikinės rogutės

Labai lengvos ir patogios, jomis itin smagu čiuožti nuo kalno žemyn.

Privalumai: gana saugios, neturi aštrių detalių ir kampų, rogučių užtenka keliems sezonams.

Trūkumai: plastikinės rogutės netinkamos žemesnėje negu 20 laipsnių šalčio temperatūroje, antraip jos gali sutrūkinėti. Rinktis pačių pigiausių neverta, prekė turi būti kokybiška. Rogės užima gana daug vietos, todėl, kaip ir pirmuoju atveju, netiks tiems, kurie gyvena ankštame butuke.

Medinės rogės

Privalumai: jos ekologiškos, patvarios ir gražios (dažniausiai gaminamos iš buko), laikomos ilgaamžiškiausiomis.

Trūkumai: sunkokos, neturi nuimamų rankenų, be to, gana brangiai kainuoja.

Pripučiamos rogės

Tai palyginti naujas išradimas, atrodantis kaip didelė apvali pagalvė.

Privalumai: pripūsti ir išleisti galima lauke, tokios rogutės išlaiko didelį svorį, jos pagamintos iš šalčiui atsparių medžiagų.

Trūkumai: čiuožinėti galima tik nuo nedidelių ir gana lygių kalniukų, nes priešingu atveju vaikas gali rimtai susižeisti. Pripučiamos rogutės tinka vaikams nuo 6 metų. Jų nusileidimo greitis neįtikėtinai didelis: mažyliai tiesiog nesugebės išsilaikyti ir pasukti į šoną, jeigu kas nors pasitaikys jų kelyje.

Mūsų dienomis rogutes galima nusipirkti net ir neišėjus iš namų. Tai labai patogu: tereikia pasidairyti internetinėse vaikiškų prekių parduotuvėse. Kad ir kokį modelį išrinksi, svarbu atminti, kad rogutės turi būti lengvos, patogios, patvarios, stabilios – kitaip tariant, kad tavo vaikutis jose būtų saugus. Gal ir ne visada galėsi prižiūrėti, kaip čiuožia tavo vaikas, tačiau pasistenk tai daryti kaip galima dažniau.

Susiję straipsniai

Keliaujame su kūdikiu: kas geriau – skristi lėktuvu ar važiuoti automobiliu?

Daugeliui tėvų kyla natūralus klausimas, kaip geriau daryti: skristi lėktuvu ar keliauti automobiliu su mažu vaiku?

Ar patinka žaisti su vaikais? Ar apskirtai patinka žaisti?

Dar ir šiandien prisimenu, kaip kiekvieną kartą palengvėdavo, kai išgirsdavau vaikų tėtį sakant „mes varom į žaidimų aikštelę“.

Kelionės ne mokinių atostogų metu: ką reikėtų žinoti tėvams?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą šeimos gyvenimas gerokai apsiverčia: keliones svetur ir pramogas tenka derinti prie vaiko mokyklos atostogų.