Kaip protingai taupyti elektros energiją? (2)

Moteris laiko elektros lemputę lovelyday12 | Shutterstock.com

Elektros energijos vartojimo mažinimas – ne tik puikus būdas tausoti gamtos išteklius, bet ir sumažinti šeimos išlaidas, ypač turint omenyje, kad elektros kainos nuolat didėja.

Daugelis tikriausiai žino patarimus išeinant iš kambario išjungti šviesą, be reikalo nepalikti įjungto televizoriaus ir kitų prietaisų, tačiau kaip dar efektyviai galime sutaupyti elektros?

Bendri elektros energijos taupymo patarimai

 • Pasidomėkite elektros energijos kainas lemiančiais tarifų planais

Lietuvoje galioja vienos, dviejų ir keturių laiko zonų elektros tarifai. Pagal tai galima pasirinkti tinkamiausią planą. Pavyzdžiui, naktinė ir savaitgalio elektros energijos dedamosios yra kur kas mažesnės nei dieninė dedamoji, todėl nakčiai verta įjungti skalbimo mašiną, skalbinių džiovyklę ar indaplovę.

 • Išjunkite prietaisus ir įkroviklius, kai jų nenaudojate

Manoma, kad net iki 75 proc. elektros energijos gali išeikvoti tuo metu nenaudojami, bet į elektros tinklą įjungti prietaisai. Taigi elektros energijos sąskaitas išaugina televizoriai, kompiuteriai, maisto gaminimo įranga, interneto maršrutizatoriai ir kt. Tam, kad kiekvieno prietaiso nereikėtų išjungti atskirai, naudokite buitinius ilgiklius.

 • Rinkitės LED apšvietimą

Paskaičiuota, kad LED lemputės gali padėti sutaupyti net iki 90 proc. namams apšviesti išeikvojamos elektros energijos! Taigi, ilguoju periodu tikrai pajusite skirtumą. Tiesa, reikės pirminių investicijų senąsias lemputes keičiant į LED, tačiau nebūtina visų jų pakeisti iš karto: pirmiausia apsiribokite pagrindinėmis namų erdvėmis.

 • Rinkitės sensorinius elektros jungiklius

Sensoriniai elektros jungikliai leidžia valdyti ne tik apšvietimą, bet ir šildymą, vėdinimą, namų saugos sistemas ir kt. Šie naujosios kartos jungikliai, naudojami su taupiosiomis lemputėmis, padeda optimizuoti elektros naudojimo kaštus.

 • Neleiskite į patalpas patekti saulei

Jei į langus plieskia saulė, patalpos greitai prikaista ir patalpų kondicionierius turi veikti visu pajėgumu. Todėl patalpų kondicionavimo kaštai sumažės, jei į namus neleisite skverbtis šilumai. Įsigykite užuolaidas, žaliuzes, roletus ir kt., tinka ir tamsintos langų plėvelės bei kiti sprendimai.

 • Naudokite termostatą

Kontroliuodami namų temperatūrą galite efektyviai sumažinti elektros sąnaudas. Termostatas padės sunaudoti mažiau elektros energijos esant darbe, miegant ar išvykus savaitgaliui.

 • Naudokite judesio daviklius

Pereinamose erdvėse (prieškambariai, laiptinės ir t. t.) naudokite šviestuvus su judesio davikliais: ne tik nereikės nuolat įjungti ir išjungti šviesos, bet ir taupysite elektros energiją. Šviestuvus su judesio davikliais patogu naudoti ir kieme, sandėliukuose, garažuose ir kt.

 • Naudokite lauko šviestuvus su saulės elementais

Vienas efektyviausių būdų taupyti elektros energiją – apskritai jos nenaudoti, todėl vietoje įprastų šviestuvų lauke naudokite šviestuvus su saulės elementais: dieną jie sugers saulės energiją, o naktį visiškai nemokamai apšvies jūsų kiemo erdves.

 • Tinkamai apšiltinkite namus

Manoma, kad apie 50–70 proc. elektros energijos sunaudojama namams šildyti ir vėsinti, todėl būtina užtikrinti, kad jie būtų kuo šiltesni, o šeimininkai galėtų efektyviau naudoti energiją. Taigi, visų pirma pasisamdykite specialistus, atliekančius energetinį pastatų auditą, o po to tinkamai apšiltinkite namus.Domina efektyvūs elektros taupymo sprendimai virtuvėje ir vonioje? Skaitykite:


Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.

Naujausi komentarai

 1. Martyt5
  Martyt5 prieš 3 m.

  Labai išsamus ir naudingas straipsnis, ačiū! Pasidalinau jį su savo draugėm, tikiuosi jom jis irgi bus naudingas.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 3 m.

  Ar kartais čia nėra reklama?