Kalėdų dovanos pagal vaiko amžių

Kalėdinės dovanos pagal vaiko amžių HTeam | Shutterstock.com

Skirtingo amžiaus vaikus džiugina skirtingos dovanos. Ir jų kaina bei kiekis - tikrai nėra svarbiausia. Štai į ką turėtų atsižvelgti Kalėdų Seneliai, kad nudžiugintų mažuosius.

Kalėdų dovana vaikui iki 1-erių metų

Geriausia dovana – smagi jos pakuotė

Kūdikiai dar nesupranta, kas yra dovana. Taip, naujas žaislas juos gali pradžiuginti ir sudominti, tačiau jiems lygiai tiek pat emocijų kelia ir kiti dar (ne)matyti daiktai, pavyzdžiui, televizoriaus pultelis ar mamos kepurė.

Tai anaiptol nereiškia, kad turėtumėme atsisakyti dovanų. Sveikinkite, tačiau persistengti nebūtina: įdomiai supakuotos dovanos išpakavimo procesas mažą vaikutį nudžiugins ir sudomins net labiau, nei pati dovana!

Šventiškai supakuokite tai, kas tikrai reikalinga, pavyzdžiui, naują rūbelį, sauskelnių pakuotę ar vieną tikrai smagų žaisliuką.

Dovaną supakuokite taip, kad vaikui būtų įdomu – pasirinkite šiugždantį, bet saugų, pirštukų nepjaunantį popierių, platų kaspiną, prisekite barškučių (galite nė nepirkti naujų, panaudokite tuos, kuriuos vaikas jau turite).

Didelė dovana

Įteikti dovaną mažyliui labai nori ne tik tėvai, bet ir seneliai, krikšto tėveliai, kiti giminaičiai ar draugai. Labai dažnai pirmųjų Kalėdų dovanų krūva būna didesnė už svarbiausią šventės dalyvį, dar dažniau jos pakankamai greitai „išaugamos“ ir atsiduria giliausiuose stalčiuose.

Tad pasikalbėkite su visais „potencialiais sveikintojais“ – galbūt galėtumėte susitarti ir nupirkti vieną brangesnę, tačiau vaikui ir tėvams labai reikalingą dovaną, pavyzdžiui, naują vežimą, šiltą kombinezoną, jau netrukus praversiantį balansinį dviratuką ar tiesiog vaikiškų prekių parduotuvės kuponą.

Sentimentali dovana ateičiai

Tai tokios dovanos, kurios turi ilgą išliekamąją vertę ir kurias vaikas itin vertins jau suaugęs.

Pavyzdžiui, vietoje dovanų kūdikiui surenkite visos šeimos Kalėdų fotosesiją į namus pasikvietę profesionalų fotografą ar nuvykę į fotostudiją, įrėminkite labiausiai patikusią nuotrauką ar padarykite kalėdinį nuotraukų albumą.

Juk pirmosios Kalėdos būna tik vieną kartą - jas tikrai verta ypatingai įamžinti!

Kalėdų proga parašykite vaikui laišką, išsakykite savo palinkėjimus ir lūkesčius, jame papasakokite apie pirmąjį mažylio šventinį laikotarpį. Šį laišką užklijuokite ir paslėpkite, o padovanokite tik vaikui švenčiant savo 18-ąsias Kalėdas.

Kalėdų dovana 2-3-ejų metų vaikui

Tai vis dar amžius, kai dovanos išpakavimo procesas vaikui gali suteikti daugiau smagumo nei pati dovana, tad rinkdami Kalėdų dovanas tokio amžiaus vaikui derinkite „pramoginius“ ir praktiškus daiktus.

2-3 metų vaiko Kalėdos

Praktiškos dovanos

Gražiai supakuokite ir po egle dėkite ne tik įvairius žaisliukus, bet ir skanėstu, dailesnį drabužėlį ar batukus.

Dovanos magija be kita ko padeda suprasti, kad reikia vertinti ir saugoti ne tik žaislus, bet ir kitus savo daiktus.

Lavinamieji žaislai

Ūgtelėjęs vaikas jau ima suprasti ne tik, kas yra dovana, bet ir pradeda geisti specifinių daiktų. Formuojasi vaiko pomėgiai ir polinkiai.

Vaiko raida šiuo laikotarpiu yra labai sparti, tad mažyliui tampa „aktualūs“ įvairūs lavinamieji, kiek sudėtingesni žaisliukai, pavyzdžiui, kaladėlės, motoriką lavinantys veiklos centrai, garsą skleidžiantys minkšti žaislai.

Vaiko polinkiai ir talentai

Pakalbinkite ir stebėkite savo vaiką. Jis tikrai pateiks jums nemažai užuominų, koks daiktas jam patiks labiausiai.

Galbūt jis visuomet renkasi žalios spalvos žaislus ar žavisi minkštais žaisliukais, gal domisi suaugusiųjų naudojamu mobiliuoju telefonu ar knygomis, tad tikrai nudžiugtų gavęs vaikiškus atitikmenis.

Kalėdų dovana ikimokyklinio amžiaus vaikui

Dauguma tokio amžiaus vaikų jau labai aiškiai žino, ko laukia iš Kalėdų Senelio, tad išrinkti tinkamą dovaną yra paprasčiau. Žinoma, jei pageidaujamų dovanų sąrašas nėra labai ilgas.

Dažniausiai tame sąraše atsiduria žaislai, rečiau – drabužiai ir kiti daiktai, o kartais net ir Kalėdų Seneliui sunkiai įgyvendinami pageidavimai: stebuklinga lazdelė ar tikros žmogaus voro pirštinės.

4-7 metų vaiko Kalėdos

Madingi žaislai

Ikimokyklinio amžiaus vaikai, ypač jau pradėję lankyti ugdymo įstaigas, įgauna vis daugiau savarankiškumo, jiems svarbūs ne tik tėveliai ir namai, bet ir draugai.

Būryje būnantys vaikai dažnai įsitraukia į vieną ar kitą madą, žavisi konkrečiais herojais ar personažais, pavyzdžiui, Elza iš „Ledo šalies“, linksmuole Kake Make, automobiliuku Žaibu Makvynu...

Noras pritapti ir būti bendruomenės dalimi yra natūralus, tad vaikas tikrai apsidžiaugs madingu žaislu. Kita vertus, svarbu išlaikyti „proto ribas“, nepasiduoti komercijai, padėti vaikui netapti reklamų auka, sudominti jį kitais daiktais, žaislais ar žaidimais.

Kūrybingumą lavinančios dovanos

Šio amžiaus vaikai labai kūrybiški, tad juos tikrai pradžiugins vaizduotę lavinantys žaislai.

Dovanokite vaikui įvairius piešimo, meistravimo, rankdarbių kūrimo rinkinius. Tikėtina, kad pavyks sutaupyti, jeigu pirksite ne paruoštus, brangius rinkinius iš žaislų parduotuvės, bet atskirus daiktus ir patys juos sudėsite į gražią dėžutę.

Galbūt jūsų vaikas ir netaps dailininku ar dizaineriu, tačiau pieštuko ar teptuko laikymas, karoliukų vėrimas, popieriaus karpymas puikiai lavina smulkiąją motoriką bei padeda pasiruošti mokyklai.

Dovanos mokyklai

Ikimokyklinukai (ypač vyresnėliai, jau lankantys priešmokyklines grupes) ėjimo į mokyklą laukia ne ką mažiau, nei Kalėdų, tad jiems laimę suteiks mokyklai skirti daiktai (o jūs iš anksto pasiruošite finansiškai nelengvam laikotarpiui).

Kuprinė, penalas, pirmieji sąsiuviniai, užduočių knygelės parodo, kad Kalėdų senelis tvirtai žino - šis berniukas ar mergaitė jau didelis ir pasirengęs žengti į mokyklą!

Kalėdų dovana mokyklinukui ir vyresniam vaikui

Tokio amžiaus vaikai jau būna išaiškinę Kalėdų Senelio paslaptį. Be to, dažmiausiai labai tiksliai žino, ko norėtų. 

Paauglio Kalėdos

Įspūdžių dovanos

Į mokyklą pradėję žygiuoti vaikai jau būna sukaupę nemažai „turto“, tad nauja lėle ar juolab megztiniu jų tikrai nebenustebinsite.

Šio amžiaus vaikai, tikėtina, įvertins ne tik apčiuopiamas dovanas, kurias galima pasidėti į lentyną, bet ir naujus įspūdžius, patirtis, išpildytas svajones.

Padovanokite vaikui apsilankymą vandens pramogų parke, kelis kvietimus į kiną (pavyzdžiui, kad vaikas galėtų pamatyti filmą be tik su tėvais, bet ir pasikviesti draugą), jojimo pamoką, pasivažinėjimą kartingais, gal net išsvajotą kelionę.

Nepamirškite neišvaizdaus dovanos kupono, kvietimo, bilieto įpakuoti įspūdingai, į dovanų maišelį ar dėžutę įdėkite saldainių, sausainių, mandarinų.

„Suaugusių žaislai“, dovanų kuponai ir pinigai

Kuo vyresnis vaikas, tuo labiau jis nori „suaugusių“ dovanų: mobilaus telefono, planšetės, madingų drabužių - viso to, kas jiems pradeda pritapti prie bendraamžių.

Be to, augantys vaikai vis labiau vertina savo savarankiškumą, o tėvams (kad ir kaip bebūtų sunku vaikus paleisti) svarbu šią savybę ugdyti.

Galbūt augantį žmogų nudžiugins mėgiamos drabužių, skanumynų parduotuvės ar knygyno kuponas (arba nedidelė pinigų suma)? Vaikas galės pats išsirinkti ir įsigyti geidžiamą daiktą, o taip pat gaus naudingą pamoką apie asmeninių finansų valdymą.

Juk reikės savarankiškai nuspręsti ar imti vieną didesnį, ar kelis smulkesnius daiktus. Kuponą panaudoti iškart, jau rytoj nuskubėjus į parduotuvę, o gal šiek tiek palaukti, pasvarstyti, ko tikrai norisi ir reikia.

Paskaičiuoti ar gauto kupono vertė pakankama, ar svajonės išpildymui dar trūksta kelių ar keliasdešimties eurų, kuriuos galbūt pridės tėveliai, o gal pavyks susitaupyti gavus per gimtadienį, atlikus kokį darbelį, kam nors padėjus.

Dovanos – smagu, bet ne jos svarbiausia

Kad ir kiek metų bebūtų jūsų vaikui, kad ir kokią dovaną nuspręstumėte jam įteikti, visų pirma, ugdykite supratimą, kad Kalėdos – jaukumo, meilės ir šeimos šventė.

Nuo pat mažumės kurkite nematerialias Kalėdų tradicijas. Dar prieš Kalėdas kartu su vaikais atidėkite daiktus, kuriuos galite paaukoti labdarai.

Puoškite Kalėdų eglutę, galbūt Kūčių naktį nueikite į bažnyčią, Kalėdų rytą visi drauge ruoškite ypatingus pusryčius, visi drauge pasižiūrėkite mielą kalėdinį filmą, vakare į termosą prisipilkite karštos arbatos ir aplankykite miesto eglutę.

Praėjus dešimčiai metų vaikas nebūtinai prisimins, ką gavo per Kalėdas būdamas penkerių, tačiau jaukių tradicijų šiluma širdutėje liks visą gyvenimą.

Susiję straipsniai

Sluoksniuotos tešlos eglutės su kumpiu ir sūriu (receptas)

Kalėdų stalui ieškote paprasto, pigaus ir gražaus užkandžio, kurį valgys ir vaikai? Išbandykite šį receptą!

Sumuštinukai „Kalėdų eglutė“ šventiniam stalui (receptas)

Tereikės kelių iešmelių užkandžiams ir kasdienių sumuštinių ingredientus galima paversti mažytėmis stalo puošmenomis.

Kalėdų eglutės su šokoladu ant pagaliuko (receptas)

Skanios, dailios ir itin paprastai paruošiamos Kalėdų eglutės iš sluoksniuotos šaldytos tešlos tikrai papuoš šventinį stalą.