Kelioninė šeimos vaistinėlė: ką į ją įsidėti?

Sakoma, jei žinotum, kur krisi – pagalvę pasidėtum. Keliaujant su vaikais net ir nežinant, kur mažylis ketina kristi „pagalvė“ – būtina. Be abejo, tai – jūsų kelioninė vaistinėlė. Ji turėtų būti sukomplektuota nepriekaištingai.

 

• Antiseptinių servetėlių. Pravers kai kelionėje norėsite pavalgyti, o nusiplauti rankų nebus galimybės. Jomis taip pat galite nuvalyti „įtartinus“ paviršius, kuriuos mažylis lies rankomis – pavyzdžiui, parduotuvės vežimėlio rankeną.

 

• Vaistų nuo vėmimo. Ne paslaptis, kad daugybė vaikų be pykinimo nenuvažiuoja daugiau nei 100 km. Todėl turėkite su savimi homeopatinių žirniukų, vitaminų C, B6, mėtinių ar imbiero skonio ledinukų.


• Termometrą. Geriau – elektroninį. Net jei labiau pasitikite gyvsidabriniu, vis dėlto sutikite: kelionėje elektroninis patogiau.

 

• Vandeniui atsparų baktericidinį pleistrą. Įvairaus dydžio juostelių. Užklijavote tokiu pleistru įdrėskimą ar žaizdą – ir galite ją pamiršti kol užgis!

 

• Binto. Ir įprasto, sterilaus, ir elastinio – jei vaikas pasitemptų raiščius. Taip pat vatos ir sterilių marlinių servetėlių.


• Tepalo nudegus saulėje. Ir, žinoma, tepalo deginimuisi, su maksimaliu SPF faktoriumi.

 

• Vaistų nuo viduriavimo ir žarnyno infekcijos. Enterosorbentų, padedančių pašalinti iš organizmo toksinus, taip pat aktyviosios anglies ir mikrokristalinės celiuliozės.


• Vaikams skirtų priešuždegiminių vaistų nuo skausmo ir karščiavimo. Tai vaikiški ibuprofeno, paracetamolio sirupai.

 

• Vaistų nuo peršalimo. Taip, vasarą taip pat visai nesunku persišaldyti. Todėl vaistai nuo gerklės uždegimo, atsikosėjimą lengvinantys sirupai jūsų kelionės vaistinėlėje – būtini.

 

• Antihistamininių preparatų. Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, kuriuos geriau vartoti jūsų vaikui. Net jei mažylis nėra alergiškas, niekada negali žinoti, kada į jautrią vietą įgels bitė, vapsva ar kitas vabzdys. Laiku suvartoti šie vaistai apsaugos nuo tinimo, skausmo ir niežulio.
 

Susiję straipsniai

TOP5 Lietuvos vietos, kurias verta aplankyti su vaikais

TOP5 Lietuvos vietos šeimoms su vaikais. Jos labai patiks mažiesiems, bet ir tėveliai nenuobodžiaus...

Kelionės ne mokinių atostogų metu: ką reikėtų žinoti tėvams?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą šeimos gyvenimas gerokai apsiverčia: keliones svetur ir pramogas tenka derinti prie vaiko mokyklos atostogų.

Makalius ir Greta apie keliones: iššūkių skrendant su vaiku – apstu

Makalius ir Greta vieningai sutaria, kad įspūdžių iš vieno karto apie šalį nesusidarysi. Rimvydas pyksta ant tų, kurie sako: „Nesiūlykite, buvau.“