Kodėl kontracepcija nesuveikia?

Iš pradžių jums atrodo, kad mėnesinės tiesiog šiaip suvėlavo. Tačiau kai abejonės priverčia pasidaryti nėštumo testą, išvystate dvi raudonas linijas ir apima siaubas. Kaip galėjo taip atsitikti? Juk saugojotės!

Pamėginkime rasti atsakymą.

Hormoniniai kontraceptikai

Hormoninė kontracepcija gali nesuveikti dėl šių priežasčių:

1. Apsinuodijimas. Jei ciklo metu buvote kuo nors apsinuodijusi, turėkite omeny, jog kontraceptinių tablečių patikimumas galėjo sumažėti beveik iki nulio.

2. Vartojami antibiotikai. Daugelis jų gali ne tik naikinti mikrobus, bet ir silpninti hormoninių kontraceptikų poveikį – ir tablečių, ir pleistrų, ir makšties žiedo. Beje, toks efektas gali išlikti dar 2-3 dienas baigus gydymo kursą.

3. Migdomųjų vartojimas. Kai kurie vaistai nuo nemigos neutralizuoja hormoninių kontraceptikų poveikį, taigi jei nesiseka užmigti – verčiau išgerti paprastosios sukatžolės nuoviro, skaičiuoti dramblius arba saugotis prezervatyvais.

4. Dieta. Dabar geriate riebalus skaidančias kapsules, prieš pietus – anticeliulitinį žolelių antpilą, plius griežta dieta, vietoje kavos – tibetietiška arbata. Deja, dauguma šių priemonių svorį mažina ne veikdamos riebalų ląsteles, o sparčiai šalindamos iš organizmo skysčius. Prarandant pernelyg daug skysčių netenkama ir kontraceptinėse tabletėse esančių veikliųjų medžiagų.

5. Laikrodžio persukimas. Tai dažniausiai pakiša koją nukeliavus į kitą laiko juostą. Geriate tabletes tuo pačiu metu, bet laikas juk pasikeitė, taigi realiai pakito ir tablečių gėrimo grafikas. Vartojant mini tabletes leidžiama laiko paklaida turėtų būti ne didesnė kaip 3 valandos. Vartojant kombinuotus oralinius kontraceptikus galima „pavėluoti“ iki 12 valandų, bet ne daugiau.

6. Vartojate jonažolę. Ši vaistažolė dažnai rekomenduojama nuo depresijos. O kontraceptinių pleistrų gamintojai įspėja, jog jonažolė gali sumažinti kontraceptikų efektyvumą.

Spiralė

Jei įsidėjusi spiralę aktyviai sportuojate, ji gali pasislinkti ar iškristi, deja, taip, kad nieko nepajusite. Dažniausiai su šia problema susiduria dar negimdžiusios moterys. Spiralės pasislinkimo rizika didesnė pirmąjį pusmetį nuo jos įstatymo, ypač mėnesinių metu. Tad geriau keletą kartų dėl šventos ramybės nueiti pasitikrinti pas ginekologą nei optimistiškai tikėtis, kad viskas bus gerai.

Spermicidai

Spermicidai (pastos, geliai, žvakutės ir kt.) gali išduoti jei prieš juos panaudodama prausėtės duše su drėkinamąja želė arba vonioje su kvapniomis putomis. Taip pat jei naudojotės kitomis muilo pagrindu pagamintomis priemonėmis. Spermicidai, susidūrę su aktyviais prausikliais, sparčiai praranda savo apsaugines savybes. Beje, taip gali nutikti ir prausiantis po sekso, taigi geriau palūkėti keletą valandų arba praustis be muilo.

Be to, svarbu žinoti, kad kai kurių spermicidų aktyvumas apskritai nėra didelis – vos 70 procentų.

Farmacijos kompanija „Organon“ atliko 5000 europiečių ir amerikiečių moterų apklausą bei pateikė tokius iškalbingus faktus:

• 7 iš 10 moterų kartais pamiršta laiku išgerti kontraceptines tabletes, 27 proc. jų taip dažniausiai nutinka per vasaros atostogas.

• 15 procentų moterų, keliaujančių į kitos laiko juostos šalis, nesusivokia, kad reikėtų pakeisti ir tablečių vartojimo laiką.

• Kas penkta moteris atostogų metu patiria vienos nakties meilės nuotykių, 80 proc. jų tuo metu pamiršta apie kontracepciją.

• Tik 26 proc. moterų žino, kokie faktoriai gali sumažinti kontraceptikų efektyvumą.

Susiję straipsniai

Ką daryti pamiršus išgerti kontraceptinę tabletę?

Kas nutiks pamiršus išgerti kontraceptikus? Kada reikėtų išgerti praleistą tabletę? Ar praleidus tabletę padidėja tikimybė pastoti?

Ar galėjau pastoti? Atsakymai į neraminančius klausimus

Įvairių klausimų, susijusių su neplanuotu nėštumu, kyla ne tik paaugliams, bet ir ilgalaikiams partneriams ar santuokoje gyvenančioms poroms.

Nutrauktas lytinis aktas: ar jis apsaugo nuo nėštumo?

Nepaisant kontraceptikų gausos, šis metodas yra vienas populiariausių tiek tarp patyrusių porų, tiek ir tarp jaunimo.