Kodėl vaikas nenori miegoti savo lovytėje? (68)

Vaikas nenori miegoti savo lovoje

Vieni vaikai į savo lovą persikrausto be didesnio vargo – juos pakanka lengvai paskatinti. Kiti, nepaisant pastangų, vėl ir vėl grįžta į tėvų guolį.

Dažniausiai nenoras miegoti savo lovoje turi priežastį: tai gali būti įvairios „naktinės“ baimės (tamsos, baimė būti vienam, palovio ar spintos pabaisų baimė), taip pat naktiniai košmarai, viena iš vaikiško pavydo formų ar baimė netekti tėvų meilės ir prisirišimo.

Pamėgink išsiaiškinti, kokia yra tikroji šio nenoro priežastis – jei vaikas yra vyresnis ir moka aiškiai dėstyti savo mintis, tam gali pakakti pokalbio. Kitais atvejais gali pažaisti vaidmenų žaidimą su lėlėmis tema „einame miegoti“ – dažnai vaikas žaisdamas tokius žaidimus išsiduoda.

Štai kaip turėtum elgtis kiekvienu atveju:

 • Jei vaikas turi naktinių baimių ar naktinių košmarų, pasitelk fantaziją ir sukurk įtikinamą istoriją, padėsiančią jam užmigti vienam. Pavyzdžiui, pasakyk vaikui, kad tris kartus suplojus delniukais pabaisos išnyksta, duok jam žibintuvėlį arba pastatyk šalia lovos stalinę lempą, o kad nesijaustų vienišas, paguldyk šalia mėgiamą žaislą. Buk išradinga: kiti tėvai duoda vaikui „purškiklį nuo pabaisų“ arba išmoko pabaisas naikinantį burtažodį.
 • Jei priežastis yra vaikiškas pavydas, permąstyk, ar tikrai darai viską, kad tokio pavydo nekiltų arba kad jis būtų mažesnis. Gali būti, kad sulaukdamas mažiau dėmesio dienos metu, vaikas bando atsigriebti naktį „užvaldydamas“ tėvus.  
 • Jei priežastis yra baimė netekti tėvų meilės, pagalvok, ar netyčia nesuteikei progos šitaip galvoti. Dienos metu pasistenk parodyti daugiau švelnumo – apkabink, paglostyk, pasakyk, kaip labai tu myli savo vaiką.  Jis turi žinoti, kad miegas atskirose lovose niekaip nėra susijęs su tavo jausmais jam.  

Jei nenoro miegoti savo lovoje priežastis yra viena iš aukščiau paminėtųjų, nekraustyk vaiko į lovytę tuojau pat – pradžioj reikia pašalinti problemą. Kitaip vaiko (taigi ir judviejų) miego kokybė bus dar prastesnė, o pasiruošimas miegui kels bereikalingą stresą. Kai nebeliks priežasties (baimės, pavydo), vaikas greičiausiai savo iniciatyva persikraustys miegoti į savo lovytę.
 

Naujausi komentarai

 1. Wassermelone
  Wassermelone prieš 4 m.

  sandraireland parašė:
  Mes irgi sukam galva kaip pripratinti prie lovytes kaip jus daret tiesiog paguldet ir isejot iš kambario?

  Atsiprasau, kad taip velai atsakau, tik dabar pastebejau.
  Ne, darem taip, kad pirmiausia pristumem lovyte prie musu lovos ir sona nuemem, guldem lovyteje, bet ji kaip ir buvo sujungta su musu lova, veliau uzdejom sona. As niekad nepalikau vienos, glostydavau galvyte, dainuodavau lopsine ir kazkaip nurimdavo, na, tikrai nebuvo taip baisu, kad verktu pusvalandi, pazirziodavo - tai taip ir mazdaug per savaite apsiprato su mintimi (savaite, kai lovytes sona uzedejom). Tik galiu pasakyti, kad kadangi vienos nepalikau, tai ji iki siol ir nori, kad buciau, kol uzmigs. Darzelyje, aisku, miega be manes, bet jau kai esu, tai reik but. Kiti tevai to nelabai nori, tada gal ir geriau nuo pradziu pratinti miegoti vienam. Man pabuti, kol uzmigs nekelia jokiu nepatogumu, tai ir nesureiksminu. Siaip tai juokas ima dabar prisiminus, kaip visi pasakojo, kad vaikas arba miegos kartu iko mokyklos, arba bus tragedoja. Nieko panasaus mums nebuvo

 2. User has not uploaded an avatar
  Gabrl.e prieš 10 mėn.

  arcita parašė:
  sveikos, pas mus kiek kitaip - nakti lovytej miega puikiausiai - kol sumaumoja visa buteliuka pienuko nuluzta ir perkelus i lovyte puikiausiai miega po 4-5 val. bet…

  Pabandykit ant stovo dengti nepersvieciamus dekius, mano draugei padėjo

 3. Solita
  Solita prieš 10 mėn.

  Labukas merginos ar peršalimą galima mums gyditis su teraflu, ar tik naturaliom priemonem, nes žindau.

 4. User has not uploaded an avatar
  Gabrl.e prieš 10 mėn.

  Solita parašė:
  Labukas merginos ar peršalimą galima mums gyditis su teraflu, ar tik naturaliom priemonem, nes žindau.

  Solita parašė:
  Labukas merginos ar peršalimą galima mums gyditis su teraflu, ar tik naturaliom priemonem, nes žindau.

  Aš ploviau nosytę jūros druska, kaitinau padukus, dėjau ant paduku svogūnus ir į vilnones kojines. Nebent dar nuo kosulio kažkokį sirupą gerkit. Svarbiausia nosytę plauti kad išplauti bacilas

 5. Vigeri prieš 10 mėn.

  Sveikos,

  matau, tema senoka. Bet gal bus pasisakančių ar turinčių panašią situaciją... Turim vieną vaiką (laukiam antro, bet pirmagimei kol kas to nesakome). Mergaitei tuoj 4 metukai. Savo kambaryje ir savo lovoje miega geras pusmetis tai tikrai. Atpratinimas nuo mūsų buvo lengvesnis nei maniau (būdavo pristumta lovelė prie tėvų). O naktiniai nemiegojimai prasidėjo neseniai, koks mėnuo. Visiškai su vyru nesuprantam, kodėl ji taip staiga pasikeitė. Būdavo, kad nubusdavo kartą per naktį ir tas pats būdavo tik dėl pasisiojimo ant puodo. Dabar keliasi kaip kūdikis - kas dvi, tris valandas. Arba šaukia mama, arba verkšlena, arba ateina į tėvų kambarį. Nueinu su ja į jos lovą, palaikau ranką, užmiega per kelias min ir taip iki kito karto. Būna, kad prasiblaško ir po valandą ir ilgiau kol galiausiai pavargstu ir pasiguldau ją pas save....Vienintelis dalykas, ką ji man sako kai kalbamės, kodėl ji naktimis blaškosi, tai na.....visiškai suprantamas.....klausia, kodėl aš su tėtuku miegu, o ji viena......bet ar čia ji jau "užaugo", ar dar kas. Kodėl prieš tą mėnesį miegojo puikiausiai ir staiga nebenori viena. Kambariai šalia ir labai arti. Girdžiu ir kaip verčiasi ji, kaip išlipa ir visa kita.
  Ir toks pastebėjimas, vienąkart tėtis su bendradarbiais turėjo vakarėlį ir naktį miegojome vienos. Na galvoju pažiūrėkim, jei miegotume kartu kaip būtų. Ir ką sau galvojate, nubudo vėl gi tik sysiuko padaryti.....
  Vaikas begalo mylima, kasdien visi trys kartojam, kaip mylim vienas kitą, sakau jai gražiausius žodžius, ji man taip pat, myluojamės, žaidžiam, vaikas negaliu sakyt tfu tfu tfu, tikrai geras, ožiukų būna kaip ir pas visus, bet susitariam. Tai KAS TADA SU TUO MIEGUUUUUUUU...
  Ačiū už nuomones