Kodėl verta turėti vaikų: mamų mintys

Sakoma, kad vaikai yra gyvenimo įprasminimas, savo paties tąsa, didžiausia ir gražiausia dviejų žmonių meilės išraiška. Žinoma, kad tai tiesa, tačiau kiekviena mama ir tėtis gali sugalvoti dar tūkstančius kasdieniškų smulkmenų, kurios mažylių auginimą paverčia nuostabiausiu nuotykiu.

Užsienyje populiarus portalas www.buzzfeed.com vaikučius auginančių skaitytojų paprašė pasidalinti akirmikomis bei prisiminimais, kuomet jie aiškiai suvokė, kodėl verta susilaukti atžalų bei pasidalino jų mintimis, kurios tokios artimos ir puikiai suvokiamos kiekvienai mamai ir tėčiui.

„Akirmika, kada pirmą kartą išgirdau „mamyte, aš tave myliu“ mane tiesiog ištirpdė“, - Collen

„Akimirka, kada pirmą kartą jį priglaudžiau prie krūtinės“, - Amil

„Stipriai peršalusi gulėjau lovoje, kuomet mažasis sūnus man atnešė pieno ir šokoladinių sausainių, sakydamas, kad sausainiai išgydo nuo visko“, - Marie

„Mano sūnui 14 mėnesių, jis toks didelis ir jau nerangiai vaikšto. Nė negalėtumėte įtarti, kad jis gimė 11 savaičių per anksti. Jam reikėjo labai daug kovoti, kad pagaliau galėtų atvyki į savo namus. Jaučiuosi palaiminta jį turėdama, jis stipriausias žmogus, kurį man teko sutikti“, - Kailyn

„Mano dvejų metų sūnus užsiropštė man ant kelių, mane stipriai apsikabino ir atsisukęs į šalia sėdinčią žmoną pasakė: „Mama, tėtis mane myli.“ Tikrai labai myliu“, - Jeremy

„Kiekvienas mano rytas yra nuostabus, nes vos atsibudęs sūnus mane šaukia, o man atėjus stipriai pabučiuoja ir apkabina“, - Lark

„Vaikelio lauksiu dar 5 mėnesius, tačiau pajutusi pirmuosius judesius supratau, kad visą gyvenimą jį arba ją mylėsiu stipriausiai“, - Meredith

„Turiu kūdikį ir keturmetį berniuką, kuris susiradęs žirkles nusprendė „pasigražinti prieš atostogas“ ir išsikarpė plaukus. Esu pavargusi, po gimdymo dar saučia hormonai, tai, savaime suprantama, tiesiog prisėdau ir apsiverkiau. Sūnus pradėjo glostyti man nugarą ir pasakė: „Mama, tu neverk, tu irgi labai gražiai atrodai.“ Nebeliko nei liūdesio, nei pykčio“, - Gloria

„Didžiausias stebuklas kasdien matyti mano dviejų sūnelių tarpusavio sutarimą ir meilę“, - Brittney

„Sūnaus mokykloje buvo sumąstyta surengti Superherojaus dieną. Reikėjo apsirengti patinkančio superherojaus kostiumą, tad paklausiau sūnaus, kuo jis norėtų būti. Jis atsakė, kad nori būti manimi, nes aš, dirbdama greitosios pagalbos gydytoja, esu tikroji superherojė, visai ne tokia, kaip tie išgalvoti. Jis tikrai ėjo į mokyklą apsirengęs manimi, net mano kavos puodelį nešėsi, nes kava, anot jo, aktyvuoja mano super galias“, - Heidi

„Mano keturmetė nupiešė šeimos paveiksliuką ir įteikė jį man sakydama, kad ji ir tėtis bus šalia manęs net tada, kai jų nebus namuose“, - Christine

„Teko operuoti mano 27 dienų sulaukusį sūnų, jis turėjo žarnyno problemų. Suprantama, kad aš buvau šokiruota ir neįmanomai išsigandusi. Operacija praėjo sklandžiai, o po narkozės nubudęs sūnus man pirmą kartą nusišypsojo. Šį momentą prisiminsiu visą gyvenimą“, - Laura

„Nuostabu suprasti, kad mano sūnus yra mano kopija vaikystėje. Jis turi mano humoro jausmą, taip pat domisi mokslu, visiškai nemoka naudotis instrukcijomis. Tas vaikas tikrai yra geriausias mano draugas. Nebūčiau patikėjusi, kad ryšys su kitu žmogumi gali būti toks stiprus“, - Mary

„Guldžiau sūnelį miegoti ir pasakiau jam: „Tu mano berniukas ir aš labai džiaugiuosi, kad esu tavo mama“, o jis man atsakė: „Mamyte, tu mano mergytė ir labai džiaugiuosi, kad esu tavo sūnus“, - Erica

„Būdamas vos trejų mano sūnus užsikrėtė encefalitu ir dėl ligos prarado atmintį. Jis nebegalėjo kalbėti, bet, nepaisant gydytojų nuogąstavimų, pamatęs mane atpažino ir sumurmėjo „ma“. Supratau, kad mano mažylis niekada nepamirš savo mamytės“, - Carolina

„Nuostabiausia dovana stebėti mano vaikus, kurie auklėja savo vaikus. Stebiuosi jais. Ir suvokiu, kad gyvenimo ratas puikiai apsisuko“, - Linda

„Buvau vos šešerių, kuomet nuo meningito staiga mirė mama. Visada jaučiau tuštumą. Vėliau susilaukiau savo vaikų. Juos augindama vis abejojau savimi ir svarsčiau, kaip aš galiu būti mama, jeigu pati jos beveik neturėjau. Vieną dieną dukrelė man pasakė nuostabų dalyką: „Mama, norėčiau, kad tavo mamytė būtų gyva. Tada ji pamatytų, kokia tu gera mama“, - Brittany

Susiję straipsniai

Kaip kurti ir stiprinti ryšį su naujagimiu?

Mamos (arba tėčio, brolių ir sesių, senelių) ir kūdikio ryšį kuria kasdienis rūpestis mažyliu, tačiau yra keli būdai, kurie jį ypatingai sustiprina.

Graži istorija „Kodėl tėčiai myli dukras?“

Siūlome paskaityti gražią istoriją apie tėvus ir dukras bei jų ypatingą ryšį.

Graži istorija „Viena darbo valanda“

Mažieji trokšta tik vieno dalyko... Daugiau mūsų dėmesio ir meilės. Siūlome paskaityti gražią istoriją ir susimąstyti.