Kojų vonelės

Beveik kiekvienos moters kosmetinėje galima rasti bent po keletą priemonių, skirtų veido ir rankų priežiūrai. Kojoms, deja, dažniausiai dėmesio tenka daug mažiau. Šį kartą papasakosime, kaip pasidaryti joms vonelių su eteriniais aliejais.

Aromatinė vonelė, padedanti sumažinti kojų nuovargį (tinka vidutinio šiurkštumo pėdoms): pridėk į vandenį ledo kubelių (kiekį gali pasirinkti pati) ir įlašink porą lašų citrinos sulčių arba mentolio aliejaus. Pamirkyk kojas 10–15 minučių.

Avižinė vonelė su pienu ir žolelėmis (minkština ir ramina odą). Reikia poros šaukštų avižinių dribsnių, tokio pat kiekio pieno miltelių, džiovintų levandų arba kitų žolelių ir 10 lašų eterinio levandų aliejaus. Dribsnius ir žoleles užmerk šiltame vandenyje, suberk pieno miltelius, įlašink aliejaus ir gerai išmaišyk. Kai komponentai nusės, įkišk kojas ir palaikyk 10–15 minučių.

Šildomoji vonelė su eteriniais aliejais. Reikia po 5 lašus pipirų, gvazdikėlių ir cinamono aliejaus, maitinamojo kremo. Įpilk į vonelę maždaug 40–42 laipsnių temperatūros vandens, įlašink nurodytų aliejų. Įmerk rankas arba kojas, palaikyk 20 minučių ir masažuojamaisiais judesiais įtrink maitinamuoju kremu.

Raminamosios vonelės su eteriniais aliejais:

 

  • Į šiltą vandenį įlašink kelis lašus ramunėlių arba levandų eterinio aliejaus. Palaikyk kojas 15 minučių.
  • Įsipilk šilto vandens, įlašink 5–8 lašus mentolio arba arbatmedžio eterinio aliejaus ir palepink kojas 15 minučių. Po to jas patrink rankšluosčiu, nušveisk pėdas pemza ir nuskalauk vėsiu vandeniu.
  • Skausmą ir nuovargį malšinančios vonelės, normalizuojančios kraujotaką:
  • Į šiltą vonelę įlašink 5–10 lašų bazilikų, pipirmėčių, mairūnų, snapučių, kadagių arba rozmarinų eterinio aliejaus. Jeigu kojos tinsta labai dažnai, įlašinti galima ir daugiau – iki 15 lašų.
  • Į šiltą vandenį įdėk valgomąjį šaukštą geriamosios sodos ir tokį pat kiekį jūros druskos. Viską gerai išmaišyk, kad ištirptų, ir įlašink 4 lašus rozmarinų aliejaus.
  • Įlašink į vandenį po lašą kiparisų, rozmarinų ir levandų aliejaus (jeigu kraujotaka prasta – po du lašus kiparisų ir snapučių bei 5 levandų aliejaus lašus). Pamirkyk kojas 15–20 minučių.

 

Kojų įtampą ir nuovargį mažinanti aromatinė vonelė: į du litrus šilto vandens įdėk porą šaukštų jūros druskos, šaukštą angliškos druskos (karčioji druska, magnio sulfatas), šaukštą geriamosios sodos, įlašink po du lašus citrinų, sandalmedžių ir kalendrų aliejaus. Įmerk kojas iki blauzdų, pamirkyk 15 minučių, kruopščiai nusausink ir patepk drėkinamuoju losjonu arba ištirpintu sviestu.

Vonelės prakaituojančioms kojoms:

 

  • Į vėsų vandenį įlašink 9 lašus šalavijų antpilo (arba aliejaus), mėtų arba levandų eterinio aliejaus. Kojos laikomos 15 minučių, nuskalaujamos silpnu acto tirpalu.
  • Į šiltą vandenį įlašink 5 lašus rozmarinų ir 2 lašus citrinų aliejaus. Palaikyk kojas 15 minučių.

 

Dezinfekuojamoji ir odos elestingumą gerinanti vonelė (trūkinėjančioms pėdoms): reikės 250 g pieno, 250 g druskos arba medaus tirpalo (šaukštas žaliavos stiklinei vandens) ir 5 lašų citrinų, kiparisų arba pušų eterinio aliejaus. Sumaišyk pieną ir tirpalą, įlašink aliejaus ir supilk į indą su karštu vandeniu. Vonelę daryk 30–40 minučių, po to pasitepk kremu.

Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!