Melamino kempinėlės: kas tai ir kaip jos veikia?

Melamino kempinėlės puikiai valo paviršius Yuliya Alekseeva | Shutterstock.com

Melamino kempinėlės skirtos įvairiems paviršiams – dažytoms sienoms, tapetams, plytelėms, stiklui, keramikai, plastikui, metalui, laminatui ir kt. – valyti.

Jomis galima pašalinti tiek kalkių nuosėdas, susikaupusias aplink plautuvę, tiek įsisenėjusį purvą, riebalus ir kitus nešvarumus.

Mažus vaikus auginantys tėvai teigia, kad melamino kempinėlės – tiesiog nepakeičiamos, kai mažylis flomasteriais arba rašikliais išmargina sienas ar odinius baldus.

Tačiau išbandę melamino kempinėles randa vis įvairesnių jų panaudojimo būdų. Pavyzdžiui, jomis galima valyti net ir automobilių salonus.

Melamino kempinėlių privalumai

 • Universalios, tinka įvairiems paviršiams valyti.
 • Nebraižo paviršių.
 • Efektyviai ir greitai pašalina kitų priemonių sunkiai įveikiamus nešvarumus.
 • Paprasta naudoti.
 • Netoksiškos, neišskiria cheminių medžiagų, tad nesukelia pavojaus sveikatai.
 • Buityje nereikia naudoti agresyvių cheminių medžiagų, t. y. kempinėlę pakanka sudrėkinti vandeniu.
 • Nebrangios.

Melamino kempinėlių trūkumai

 • Netinka blizgiems, vandens pagrindo dažais dažytiems paviršiams.
 • Netinka natūralios medienos ar dažytos medienos paviršiams – gali nušveisti viršutinį sluoksnį.
 • Itin atsargiai reikėtų elgtis valant blizgius, lakuotus ar akrilinius paviršius.
 • Jeigu oda jautri, reikia naudoti pirštines, nes gali pažeisti, sausinti odą.
 • Nereikėtų leisti jomis valyti vaikams – net su pirštinėmis, mat jautrią vaikų odą gali ypač sudirginti.
 • Kempinėlės suyra gana sunkiai, kaip ir kiti plastikiniai gaminiai – jos dėvisi, mikrodaleleės patenka į vandentiekį, išlieka didelis taršos pavojus.

Iš ko pagamintos melamino kempinėlės?

Pagrindinė melamino kempinėlių sudedamoji dalis – polimeras (cheminis junginys, kurio molekulės sujungtos ilgomis pasikartojančiomis grandinėmis). Šio polimero sudėtyje yra melamino – žaliavos, naudojamos plastiko gamyboje. Melaminas yra kietas, porėtos struktūros. Melaminą ES šalyse galima naudoti gaminiuose, kurie neturi tiesioginio sąlyčio su maistu.

Kaip naudoti melamino kempinėles?

Pirmiausia kempinėlę reikia gerai sušlapinti drungnu vandeniu, tada švelniai spustelint išgręžti ir valyti paviršius, kol pašalinsite visus nešvarumus.

Melamino kempinėlės naudojamos panašiai, kaip ir įprasti trintukai: nešvarumai yra nutrinami ir pasilieka smulkiose nubyrančiose kempinėlės dalelėse. 

Panaudojus melamino kempinėlę, paviršių papildomai reikėtų nuvalyti drėgna šluoste. Tokiu būdu pašalinsite ant paviršiaus likusias mikrodaleles.

Atsargumo priemonės

Valant blizgius (poliruotus ar lakuotus paviršius), vandens pagrindo dažais dažytus paviršius melamino kempinėles visuomet rekomenduojama išbandyti nepastebimoje vietoje. Jei spalva ar paviršiaus apdailos medžiaga nenubluko, kempinėlę galima naudoti visam paviršiui valyti.

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.