Mėsos pyragas „Chrizantema“

Ingredientai: Faršas - 500 gramai, Svogūnas - 1 vienetas, Česnakas - 1 skiltelė, Sultinys - 100 mililitrai, Druska, pipirai, kiti mėgstami prieskoniai - 1 žiupsnelis, Sūris - 150 gramai, Pienas - 125 mililitrai, Kefyras - 125 mililitrai, Sausos mielės - 7 .

Pieną vos vos pašildykite, suberkite cukrų ir mieles, išmaišykite ir palikite 15-20 min. Turėtų šiek tiek suputoti ir pasklisti mielių kvapas. Sumaišykite pieną su mielėmis, kefyru, druska, paplaktu kiaušiniu, aliejumi, įsijokite miltus. Suminkykite tešlą, ją pridenkite rankšluostuku ir palikite kilti šiltoje vietoje apie valandą. Paruoškite mėsos įdarą. Faršą sumaišykite su labai smulkiai pjaustytu arba tarkuotu svogūnu, spaustuku perspaustu arba labai smulkiai sukapotu česnaku, sultiniu, pagal skonį pagardinkite druska, pipirais, kitais mėgiamais prieskoniais. Sūrį sutarkuokite. Pakilusią tešlą iškočiokite, stikline ar puodeliu išspauskite apskritimus. Ant kiekvieno apskritimo dėkite truputį faršo, užberkite truputį tarkuoto sūrio, apskritimą perlenkite perpus ir tuomet dar perpus, suspauskite smailųjį kraštelį. Maždaug 28 cm skersmens formą ištepkite sviestu (nesunaudokite viso, sviesto turi likti pyrago aptepimui), išklokite kepimo popieriumi. Sulankstytus tešlos gabaliukus dėliokite vieną šalia kito, ratuku iki kol užsipildys visa forma. Suformuotą pyragą vėl pridenkite ir šiltoje vietoje kildinkite dar pusvalandį. Pakilusio pyrago viršų patepkite plakite iš vieno trynio ir šaukšto pieno. Pyragą kepkite iki 180C įkaitintoje orkaitėje apie 34-40 min. Iškeptą pyragą aptepkite likusiu lydytu sviestu. Labai skanus, sotus ir tikrai gražus pyragas, kurį galima kepti su įvairiais įdarais.

Susiję straipsniai

Džiovintos obuolių juostelės (obuolių oda)

Siūlome namuose pasigaminti saldainius ar guminukus primenančios vaisių odos iš obuolių.

Braškiniai grietinėlės ledai

Siūlome namuose pasigaminti braškinius grietinėlės ledus, kuriems reikės tik braškių, grietinėlės, pieno ir cukraus.

Kaip pasigaminti naminius ledus be ledų gaminimo aparato?

Dalinamės paprastu metodu, kaip sušaldyti puikiausius ledus be ledų gaminimo aparato. Jums tereikės kepimo formos ir plakimo šluotelės.