Naminis sirupas nuo kosulio

Naminio sirupo nuo kosulio gamybai naudojami didžiausi peršalimo ligų priešai - imbieras, medus, citrina, svilarožės šaknis, ramunėlės ir cinamonas. Šį sirupą labai lengva paruošti, jis efektyviai padeda kamuojant kosuliui, o taip pat yra labai skanus!


Naminis sirupas nuo kosulio iš veiksmingiausių gamtos dovanų

Imbieras. Ši šaknis jau nuo senų senovės vertinama dėl savo antibakterinių savybių. Imbiere netrūksta antioksidantų, jis ne tik kovoja su žalingais mikroorganizmais, bet ir slopina skausmą, gerklės perštėjimą, mažina uždegiminius procesus.

Medus. Bitučių sunešta gėrybė pelnytai vadinama vienu stipriausių gamtinių antibiotikų. Medus efektyviai kovoja su bakterijomis ir virusais, slopina uždegimą, tad yra tiesiog nepamainomas sergant peršalimo ligomis.

Citrina. Puikiai žinoma, kad citrinoje esantis vitaminas C stiprina imunitetą bei padeda apsisaugoti nuo ligų, citrina turi antivirusinių ir antibakterinių savybių.

Vaistinės svilarožės šaknis. Baltai rausvais žiedeliais pasipuošęs augalas dar vadinamas piliarože. Liaudies medicinoje ji naudojama sergant įvairiomis kvėpavimo sistemos ligomis, ypač kamuojant sausam kosuliui, sergant bronchitu. Preparatai iš vaistinės svilarožės šaknies suskystina bronchų sekretą ir taip palengvina atsikosėjimą.

Ramunėlės. Šių žolelių arbata ramina, sumažina skausmą ir uždegimą, susilpnina raumenų spazmus kosint.

Cinamonas. Kvapnus prieskonis greitina kraujo ir medžiagų apykaitą, šildo, tad padeda orginizmui greičiau „išsivalyti“.

 

Naminio sirupo nuo kosulio receptas

 

Jums reikės:
2 šaukštų džiovinto, malto imbiero;
2 šaukštų džiovintos vaistinės svilarožės šaknies;
2 šaukštų džiovintų ramunėlių žiedų;
2 šaukštų citrinos sulčių;
1 šaukštelio malto cinamono;
200 g natūralaus medaus;
300 ml vandens.

Gaminimas:
Džiovintą vaistinės svilarožės šaknį užpilkite verdančiu vandeniu ir pastatykite ant garų vonelės (ant kito indo su verdančiu vandeniu), kaitinkite 15 min. Tuomet suberkite ramunėles, imbierą. Kaitinkite dar 3 min., suberkite cinamoną.

Nukelkite indą nuo ugnies, uždenkite ir palikite nusistovėti 20 min. Praėjus šiam laikui, perkoškite.

Į tebešiltą skystį (jeigu visai atšalo, truputėlį pašildykite) supilkite citrinos sultis, sudėkite medų ir labai gerai išmaišykite.

Paruoštą sirupą supilkite į švarų indelį, užsukite ir laikykite šaldytuve.

Suaugusiems reikėtų vartoti 1 šaukštą sirupo 3 kartus per dieną, likus 30 min. iki valgio. Vaikams (prieš tai būtinai pasitarus su gydytoju) reikėtų duoti ne šaukštą, bet mažą šaukštelį, taip pat tris kartus per dieną, prieš valgį.
 

Susiję straipsniai

Dažniausiai pasitaikančios lytiškai plintančios ligos (LPL)

Prie lytiškai plintančių ligų įtrauktos ne tik klasikinės ligos, kaip, pavyzdžiui, sifilis ir gonorėja, bet ir santykinai neseniai atsiradusios LPL.

Kaip ypač užimtai mamai efektyviai kovoti su stresu?

Vien buvimas mama savaime jau yra įtempta ir daug fizinių bei dvasinių jėgų reikalaujanti veikla, o kur dar buitis, ėjimas į darbą, bendravimas ir kt.

Mama užsisėdėjo namuose: ar tai gali išaugti į depresiją? Patarimai, ką daryti

Neretai mažus vaikus auginančios mamos pasijunta tarsi užrakintos namuose, nes netenka iki šeimai pagausėjant turėtos laisvės, spontaniškumo.