Natūralios priemonės nuo pelėsio namuose

Pelėsiais pasidengusios sienos, plyšiai ar plytelių tarpeliai ne tik nedžiugina akių, bet ir kenkia sveikatai. Skubėkite juos naikinti, tačiau nenaudokite agresyvių, cheminių valiklių, išbandykite efektyvias ir natūralias priemones.

Kovodami su pelėsiais nepamirškite ir prevencijos priemonių, neleisiančių jiems atsinaujinti. Patalpą, kuroje veisiasi pelėsiai, būtina nuolat vėdinti, jeigu drėgmės ypač daug, naudoti oro sausintuvus (pavyzdžiui, nedideliam vonios kambariui pakaks ir paprasčiausio drėgmės sugėriklio su keičiamomis tabletėmis).1. Actas + arbatmedžio aliejus

Tiek actas, tiek arbatmedžio aliejus (tiesa, būtinai natūralus) turi antibakterinių ir priešgrybelinių savybių. Ši efektyvi, o tuo pačiu ir natūrali priemonė pravers kovoje su pelėsiu. Jos kvapas aitrus, tad panaudoję būtinai plačiai atverkite langus ir gerai išvėdinkite patalpas.

Reikės:
0,5 stiklinės acto;
0,5 stiklinės vandens;
1 šaukštelio arbatmedžio aliejaus.

Paruošimas ir naudojimas:
Viską sumaišykite, supilkite į buteliuką su purkštuku ir supurtykite prieš kiekvieną naudojimą.

Priemonę purkškite ant pelėsio pažeistų vietų ir palikite įsigerti bei natūraliai nudžiūti.

Priemonė neturėtų pažeisti paviršių, tačiau prieš naudojimą vertėtų ją išbandyti mažiau matomoje vietoje.2. Greipfrutų sėklų ekstraktas

Skystas greipfrutų sėklų ekstraktas naudojamas, kaip imunitetą stiprinantis, nuovargį sumažinantis, emocinę būklę stabilizuojantis bei medžiagų apykaitą spartinantis maisto papildas. Jis pasižymi antibakterinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis.

Reikės:
10 lašų greipfrutų (galima pakeisti kitų citrusinių vaisių) sėklų ekstrakto;
1 stiklinės vandens.

Paruošimas ir naudojimas:
Greipfrutų sėklų ekstraktą įlašinkite į vandenį, supilkite į buteliuką su purkštuku ir supurtykite prieš kiekvieną naudojimą.

Priemonę purkškite ant pelėsio pažeistų vietų ir palikite įsigerti bei natūraliai nudžiūti.

Priemonė neturėtų pažeisti paviršių, tačiau prieš naudojimą vertėtų ją išbandyti mažiau matomoje vietoje.
 

Pelėsio valymas

Nuotraukos šaltinis Shutterstock

 

3. Soda

Natrio hidrokarbonatas arba natrio bikarbonatas, „liaudiškai“ vadinamas tiesiog soda, yra natrio ir angliarūgštės druska. Ji paprastai naudojama kepinių tešlai kildinti, kamuojant refliuksui, tačiau puikiai tinka ir pelėsių valymui bei naikinimui.

Reikės:
1 šaukštelio sodos;
1 stiklinės vandens.

Paruošimas ir naudojimas:
Sodą sumaišykite su vandeniu, supilkite į buteliuką su purkštuku ir supurtykite prieš kiekvieną naudojimą.

Priemonę purkškite ant pelėsio pažeistų vietų, kelias minutes palaukite ir švelniai patrinkite kempinėle. Valomą vietą nuplaukite vandeniu. Jeigu pelėsis stipriai išplitęs ir įsisenėjęs, procesą pakartokite dar porą kartų.

Baigę valyti valomą plotą dar kartą apipurkškite priemone ir palikite įsigerti bei natūraliai nudžiūti.

Priemonė neturėtų pažeisti paviršių, tačiau prieš naudojimą vertėtų ją išbandyti mažiau matomoje vietoje.4. Vandenilio peroksidas + eteriniai aliejai

Eteriniai aliejai yra visiškai natūrali, tačiau ypač efektyvi priemonė, padedanti puoselėti grožį, sveikatą bei užtikrinanti namų švarą. Citrinų, gvazdikėlių, rozalinų eterinių aliejų trio pasižymi ypač stipriomis antibakterinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis.

Reikės:
60 ml vandenilio peroksido;
60 ml vandens;
10 lašų citrinų eterinio aliejaus;
10 lašų gvazdikėlių eterinio aliejaus;
10 lašų rozalinų (mirtenių) eterinio aliejaus.

Paruošimas ir naudojimas:
Viską sumaišykite, supilkite į buteliuką (idealu, kad jis būtų stiklinis ar storesnio plastiko, nes natūralūs eteriniai aliejai gali pažeisti ploną plastiką) su purkštuku ir supurtykite prieš kiekvieną naudojimą.

Priemonę purkškite ant pelėsio pažeistų vietų ir palikite 15-20 min. įsigerti. Tuomet pašveiskite, dėmesingai nuplaukite.

Šią priemonę galite naudoti ir prevenciškai, norėdami apsaugoti pelėsio periodiškai pažeidžiamas vietas. Jeigu priemonę naudojate prevenciškai, užpurkškite, palaukite tik minutėlę, nuvalykite drėgna šluoste.

Priemonė neturėtų pažeisti paviršių, tačiau prieš naudojimą vertėtų ją išbandyti mažiau matomoje vietoje.
 

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.