Pagaliau aišku, kaip geriausia valyti langus

Moteris valo langus namuose didesign021 | Shutterstock.com

Pavasaris – langų valymo metas. Juk atšilus orams ir šviečiant saulei vis dažniau norime pajusti pro langus lendančius saulės spindulius ir pasimėgauti vaiskiais atbundančios gamtos vaizdais.

Deja, šiam procesui dažnai trukdo erzinantys, per žiemą susikaupę teršalai ir nešvarumai. Jie ne tik gadina nuotaiką ir trukdo mėgautis pavasariniais vaizdais, bet ir blokuoja saulės šviesos patekimą į namus.

Tad kaip tinkamai išvalyti langus, kad ant jų neliktų jokių nešvarumų ir dryžių? 

Valykite langus, kai nešviečia saulė

Ar dažnai po langų valymo pastebite ant jų likusius, be galo erzinančius dryžius? Lyg viską atlikote teisingai, bet... rezultatas nėra iki galo toks, kokio norėtumėte. Taip gali nutikti, jei valysite langus saulei šviečiant. Tokiu atveju valymo priemonės ant jų išdžiūsta taip greitai, kad net nespėjate nubraukti jas šepečiu ar skuduru. O išdžiūvusias jas daug sunkiau pašalinti. Taigi norint itin skaidrių langų visą procesą tenka atlikti iš naujo.

Kaip išvengti šios problemos? Jei valote langus saulėtą dieną, pradėkite nuo tų, ant kurių valymo metu nekrinta saulės šviesa. Valikliai nedžius taip greitai, todėl spėsite langus tinkamai išvalyti.

Nepurkškite valiklio tiesiai ant purvo

Jei užpurkšite valiklio tiesiai ant dulkių ar nešvarumų, o paskui pavalysite – tik sumaišysite valymo priemonę su prisikaupusiu purvu. Rezultatas: vietoje švytinčio lango – tikra purvo košė.

Jei norite nuvalyti langus kokybiškai – prieš tai būtinai panaikinkite dulkes (tiek nuo pačių langų, tiek nuo jų rėmų), nuvalykite voratinklius ir kitus nešvarumus, išskalbkite užuolaidas ir tinklelius nuo vabzdžių (jei juos turite). Ir tik tada imkitės stiklų blizginimo darbų.

Netaupykite valiklio

Itin nešvariems langams po žiemos išvalyti reikia didesnio kiekio valymo priemonių. Juk tam, kad užsistovėjęs purvas galėtų „atšokti“, jam reikia sąlygų ištirpti. Todėl netaupykite valiklių ir rinkitės tuos, kurie purškia smulkia dulksna. Maži lašeliai tolygiai nusėda ten, kur nusitaikėte, o dideli nuteka, palikdami dryžius ir „takelius“.

Naminės valymo priemonės instrukcija

Reikės

 • 2 puodeliai vandens (esant kietam vandeniui, naudokite distiliuotą)
 • 0,5 puodelio acto (baltojo arba sidro)
 • 0,25 puodelio spirito (70 % koncentracijos)

Kaip pagaminti

 1. Sumaišykite vandenį, actą ir medicininį spiritą.
 2. Supilkite gautą masę į butelį, prisukite purkštuvą (geriausia, kad jis purkštų smulkia dulksna).
 3. Naudokite.

Dėmesio

Ant butelio būtinai užrašykite, kokia tai priemonė. Dėl pačių savęs ir atsargumo, ypač jei turite mažų vaikų ir (arba) naminių gyvūnėlių.

Langai mėgsta mikropluoštą

Pamirškite laikraščius ir senus kietus medvilninius skudurus. Vieną kartą išbandę mikropluošto šluostę, nebenorėsite valyti langų niekuo kitu!

Puikus pasirinkimas – korio tekstūros mikropluošto šluostės, skirtos specialiai langams valyti. Jos puikiai sugeria drėgmę, nebraižydamos stiklų, bet palikdamos juos blizgius, be dryžių, dėmių ir nešvarumų. Be to, jas galima lengvai išskalbti ir naudoti pakartotinai.

Tobulo stiklų plovimo instrukcija trumpai

 1. Nusiurbkite dulkes, nuvalykite kitus nešvarumus nuo palangės, langų rėmų, stiklų, žaliuzių. Nuimkite ir išskalbkite užuolaidas bei tinklelius nuo vabzdžių.
 2. Gausiai apipurkškite valikliu vidinę stiklų pusę.
 3. Gerai nuvalykite langus mikropluošto šluoste. Darykite tai tol, kol ant jų neliks jokių dėmių ir dryžių. Jei naudojate popierinius rankšluosčius, rinkitės tvirtesnius (jie nepaliks pūkelių, kurie prilimpa prie stiklų, palikdami neestetišką vaizdą). Pakartokite šį veiksmą 2–3 kartus, kol pasieksite visišką langų blizgesį ir skaidrumą.
 4. Gerai nuvalykite langų rėmus (ypač jų išorę).
 5. Užkabinkite išskalbtas užuolaidas, tinklelius nuo vabzdžių.
 6. Grožėkitės savo rankų darbo rezultatu – išblizgintais langais ir nuostabiu pavasariniu vaizdu!

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.