Planuojame vaiko gimtadienio meniu: svarbios taisyklės sėkmingai šventei (3)

Vaikai geria gėrimus gimtadienio vakarėlyje, valgo, sėdi už papuošto stalo su skaniu skaniu maistu Roman Chazov | Shutterstock.com

Gimtadienis – smagus ir įspūdžių kupinas laikas vaikams, o tėvai sunkiai pluša, kad ši diena būtų įsimintina tiek sukaktuvininkui, tiek ir jo draugams.

Nors kai kuriuos tėvus įsipareigojimas surengti nepamirštamą gimtadienį gali šiek tiek varginti ir net sukelti nedidelę įtampą, tačiau šventės, o ypač jos meniu planavimas – kartu ir įdomus, ir kūrybiškas procesas.

Viską žymėkitės užrašų knygelėje

Net jei iki gimtadienio šventės dar liko 2 ar 3 savaitės, būtinai viską iki smulkmenų suplanuokite. Pasižymėkite, kada ir kur reikės atsiimti tortą ar kitus pasirinktus desertus, kada pirksite ir pakuosite dovanėles gimtadienio svečiams, kada užsakysite maistą ir t. t.

Vos tik internete rasite kokią idėją ar į galvą ateis išganinga mintis dėl gimtadienio maisto, užsirašykite viską planuotėje arba užrašų knygelėje. Jeigu neužsirašysite, tikėtina, tikrai kažką pamiršite.

Pirmenybė – sveikesniam maistui

Gimtadienis – puiki proga palepinti vaikus, todėl švenčių metu stalai dažnai nukraunami ne pačiais vertingiausiais ir sveikiausiais gardumynais (saldainiais, guminukais, bulvių traškučiais ir pan.). Tad pagalvokite, ką galite patiekti sveikesnio: turi būti balansas tarp skanėstų ir „normalaus“ maisto, nes vien saldainių prisivalgiusiems vaikams gali pasidaryti bloga. 

Puikūs užkandžiai – daržovių (morkų, agurkų ir kt.) šiaudeliai, vaisiai, kukurūzų spragėsiai ar sūrio lazdelės.

Rinkitės maistą, kurį galima valgyti rankomis

Vieno kąsnio sumuštiniai, mini mėsainiai, vėrinukai, keksiukai, mini bandelės, įvairios lazdelės ir pan. padės išvengti netvarkos, po šventės reikės mažiau valyti, mažesnė tikimybė, kad maistas nukris ar vaikai juo išsiteps drabužius.

Tradicinio gimtadienio torto alternatyvos

Tradicinis gimtadienis neįsivaizduojamas be gausybės skanumynų, didelio torto ir kitų gardėsių.

Bet ar kada pastebėjote, kad vaikai retai kada mėgsta ir valgo tortus, tad galite paieškoti alternatyvų jiems. Pavyzdžiui, galima rinktis keksiukus, spurgyčių piramidę ar pyragėlius ant pagaliuko (popsiukus, angl. cake pops).

Vaiko gimtadieniuiAmer Alsbaihat | Shutterstock.com

Vietoje torto tiktų gražiai papuoštas naminis pyragas. Naminiai kepiniai yra labai skanūs, juose nėra galybės konservantų ir kitų maisto priedų.

Ar šventės dalyviai nėra kažkam alergiški?

Natūralu, kad vaikai keičia darželius, mokyklas, susiranda naujų draugų būreliuose ar mokyklėlėse, tad planuodami gimtadienio meniu naujųjų draugų tėvų galite atsiklausti, ar jų vaikas nėra alergiškas kokiems nors produktams. O gal bus vaikų veganų ar vegetarų? Pagal tai suplanuokite ir gimtadienio meniu.

Kaip apskaičiuoti, kiek maisto reikės vaiko gimtadieniui?

Svarbi taisyklė – vaikai valgo ne tiek pat, kiek ir suaugusieji. Tai reiškia, kad kiekvienam gimtadienio dalyviui galite planuoti po 1–2 kiekvienos rūšies užkandžius. Pavyzdžiui, kiekvienam vaikui užteks nedidelės saujelės vynuogių.

Pridėkite bent kelias papildomas kiekvieno patiekalo porcijas, jei kažkuriam vaikui nepatiks kuris nors iš valgių arba svečias bus labai alkanas.

Taip pat turėkite omenyje, kad per gimtadienį pasiliks ir kai kurių vaikų tėvai (įprastai kuo vaikai mažesni, tuo dažniau tėvai kartu atvyksta ir būna šventėje). Tad turėkite arbatos, kavos ir lengvų užkandžių tėvams.

Nesvarbu, ar gimtadienyje dalyvaus keli, ar kelios dešimtys vaikų, puikus pasirinkimas – pica. Kiekvienam vaikui skaičiuokite maždaug po 2 gabalėlius šeimyninės (42 cm skersmens) picos. Vadinasi, vienos picos, padalytos į 8 gabalėlius, turėtų užtekti maždaug 4-iems vaikams. 

Gimtadienio vaišės – ir pagal svečių amžių

Skirtingų amžiaus grupių vaikai valgo skirtingą maistą, tad svarbu į tai atsižvelgti. Pavyzdžiui, vaiko 3-iajam gimtadieniui tikriausiai neparinksite labai kieto deserto, kurį dar ir sunku valgyti (pavyzdžiui, migdolinis ar morenginis tortas). Taip pat vertėtų vengti aštresnio, rūkyto, gausiai sūdyto maisto ir produktų, keliančių užspringimo pavojų.

Tuo tarpu 10-mečiams ir vyresniems vaikams bei paaugliams jau galima patiekti įmantresnius patiekalus. Tokio amžiaus vaikams, ypač jei šventė vyks namuose, galima pasiūlyti kokio nors orkaitėje ar ant grotelių kepto maisto. Jį lengva paruošti iš anksto, o gaminti didesnius kiekius – ir pigiau.

Kokius gėrimus rinktis vaiko gimtadieniui?

Vaikų gimtadieniuose populiariausi gėrimai – sultys, limonadai ir vanduo.

Tačiau geriau netiekti gazuotų gėrimų. Jų sudėtyje gali būti ne tik cukraus, bet ir kofeino, kuris vaikams netinka. Be to, gazuoti saldūs gėrimai nemalšina troškulio, o tik dar labiau jį didina.

Viskas gerai, jei vaikams patieksite po stiklinę ar mažą pakelį su šiaudeliu sulčių, limonado ar net pieno gėrimo, tačiau vis tik ant stalo vyrauti turėtų vanduo. Jeigu gimtadienis vyksta vasarą ar šiltose, tvankiose patalpose, vandens reikės tikrai daug. Galima jį paskaninti vaisiais ar uogomis, mėtų lapeliais ir kt. 

Apskritai ruošiant vaiko gimtadienį labai persistengti su maistu neverta

Kuo įdomesnės ir aktyvesnės gimtadienio veiklos, tuo mažiau vaikus matysite prie stalo. Paprastai jie čia užbėgs greitai kažką užkąsti ir atsigerti. O juk niekas nenori visą dieną stovėti prie puodų, o po to dalį tų vaišių vežtis namo.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.

Naujausi komentarai

 1. ponia.gandriene
  ponia.gandriene prieš 1 m.

  Kiek teko dalyvauti vaikų gimtadieniuose, tiek kartų išėjom alkani ir tiesiai į piceriją pavalgyt. Man liūdniausia šių švenčių dalis - jog nebūna normalaus maisto. Tik spalvoti keksiukai, morkytės, uogelės, spurgos... Kartą kažkas iš svečių į tokį gimtadienį tiesiog užsakė picų

 2. tevudarzelis
  tevudarzelis prieš 1 m.

  Dėkojame, kad pasidalijote patirtimi. Iš tiesų gera proga pagalvoti, kuo vaišinti svečius per gimtadienius, kad būtų ne tik linksma, bet ir visi būtų sotūs.

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Man kiek teko dalyvauti ar pačiai daryti,tai apart suaugusių vaikai išvis nieko nevalgo tik geria ir vėl dūkti,tai stala daryti tik minimaliai nes viska reikia neštis namo...ka dar valgo tai kokias uogas ar koki sausaini,kas iš tų sumuštinukų,kibinukų,per jėgą kviest reikia kad atbėgtų kažko užkasti,šiandien kaiptik grižom iš sūnėno,taip viską atgal ir susipakavo,sumuštinių lėkštė išvis nepaliesta buvo,sultys išnyko greičiausia😄😄😄aš čia kalbu apie vaikų kambarius kur ribotas laikas bet būna ir namuose kas daro tai panašiai,suaugę valgo

Skelbimai

25,00 €
10,00 €
12,00 €
122 | 6 - 7 m.