Populiariausi berniukų vardai iš G raidės

Populiariausi berniukų vardai iš G raidės Pixel-Shot | Shutterstock.com

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš G raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

„Tėvų darželio“ vardų duomenų bazę pildome ir statistiką renkame nuo 1999 m., tad ir šis populiariausių vardų sąrašas apima 24 pastarųjų metų duomenis, t.y. nuo 1999 m. iki 2023 m.

1. Gabrielius

Vardo Gabrielius vardadienis: Vasario 27 d.

Vardas kildinamas iš hebrajų vardo Gavre’l (גַבְרִיאֵל), kur גֶּבֶר (géver) - žmogus ir אֵל (el) - dievas. Taigi vardas reiškia Dievo žmogus.

Vardas Gabrielius nėra toks populiarus kaip jo mergaitiška versija Gabrielė, tačiau jis beveik kasmet patenka tarp populiariausių, t.y. dažniau nei 100 kartų per metus suteikiamų vardų. Savo populiarumo viršūnę ir TOP9 poziciją Gabrielius pasiekė 2015 m. - tais metais šis vardas suteiktas 281 berniukui.

2. Gustas

Vardo Gustas vardadienis: Rugpjūčio 2 d.

Vardas turi keletą aiškinimų:

  • iš lietuvių gustas (skonis arba noras, ūpas) arba gusti (išmokti), taip pat lietuviškų vardų, prasidedančių Gust trumpinys;
  • vardo Augustė trumpinys;
  • adaptuotas skandinaviškas vardas Gustavas.

Vardas Gustas ėmė sparčiai populiarėti nuo 2008 m., o 2011 m. Gustas pasiekė savo populiarumo viršūnę ir įsitaisė TOP8 pozicijoje - tais metais šiuo vardu pavadinti 276 berniukai. Vėliau vardo populiarumas ėmė mažėti.

3. Gytis

Vardo Gytis vardadienis: Rugsėjo 1 d.

Vardo Gytautas trumpinys. Gytautas – lietuvių dvikamienis vardas, kur gy- iš gyd-, geid- - geidauti ir taut- - tauta. Gytis taip pat gali būti kilęs iš gyti  - gaivintis, sveikti, atgyti, augti, gyventi.

Statistikos rinkimo pradžioje 1999 m. vardas Gytis buvo priskiriamas populiariems, t.y. daugiau nei 100 kartų per metus suteikiamiems vardams. Pavyzdžiui, 1999 m. Gytis buvo pakilęs į TOP24 poziciją ir šiuo vardu buvo pavadinti 169 berniukai. Vėliau vardo populiarumas menko ir 2023 m. šį vardą gavo tik 10 berniukų.

4. Gvidas

Vardo Gvidas vardadienis: Kovo 30 d.

Vardas Gvidas yra kildinamas iš vokiško vardo Guido, kilusio iš žodžio widu - miškas, giria.

Didelę statistikos rinkimo laikotarpio dalį vardas Gvidas buvo priskiriamas vidutiniškai populiariems vardams, suteikiamiems dažniau nei 25, bet rečiau nei 100 kartų per metus. Tačiau nuo 2018 m. vardas Gvidas patenka tarp retų, t.y. rečiau nei 25 kartus per metus suteikiamų vardų.

5. Gediminas

Vardo Gediminas vardadienis: Birželio 27 d.

Lietuvių dvikamienis vardas, kur ged- - gedauti, gedėti ir min- - minėti.

Aukščiausią poziciją, TOP44 Gediminas buvo pasiekęs 1999 m., tačiau vėliau jo populiarumas kasmet ėmė mažėti. 2022 m. šis vardas suteiktas tik 13 berniukų.

6. Giedrius

Vardo Giedrius vardadienis: Kovo 5 d., Balandžio 16 d.

Vardas kildinamas iš lietuvių kalbos žodžio giedras - saulėtas, šviesus, be debesų, tyras.

Aukščiausią poziciją, TOP48 Giedrius buvo pasiekęs 1999 m., tačiau vėliau jo populiarumas kasmet ėmė mažėti. 2022 m. šis vardas suteiktas tik 8 berniukams.

7. Gabriel

Vardas kildinamas iš hebrajų vardo Gavre’l (גַבְרִיאֵל), kur גֶּבֶר (géver) - žmogus ir אֵל (el) - dievas. Taigi vardas reiškia Dievo žmogus.

Nors vardas Gabrielius Lietuvoje yra dažnas ir populiarus, tačiau rašybos variantas Gabriel yra sutinkamas rečiau. Didžiąją statistikos rinkimo laikotarpio dalį vardas Gabriel yra priskiriamas retiems, t.y. rečiau nei 25 kartus per metus suteikiamiems vardams.

8. Grantas

Vardas Grantas kildinamas iš anglų pavardės, kilusios iš anglo-normanų žodžių graund, graunt, kildinamų iš lotynų kalbos žodžio grandis - didelis, augus, galingas.

Įprastai vardas Grantas yra retų vardų, suteikiamų rečiau nei 25 kartus per metus sąraše, tačiau 2008 m. šis vardas šovė į savo populiarumo viršūnę ir pasiekė TOP67 poziciją - tais metais vardu Grantas buvo pavadinti 62 berniukai.

9. Gintaras

Vardo Gintaras vardadienis: Gegužės 14 d.

Vardas siejamas su Baltijos jūros auksu vadinamu gintaru.

1999 m., 2000 m. ir 2001 m. vardas Gintaras buvo tarp vidutiniškai populiarų vardų, suteikiamų dažniau nei 25, bet rečiau nei 100 kartų per metus. Tačiau vėlesniais metais Gintaras įsitvirtino tarp retų, rečiau nei 25 kartus per metus suteikiamų vardų.

10. Gabrielis

Vardas kildinamas iš hebrajų vardo Gavre’l (גַבְרִיאֵל), kur גֶּבֶר (géver) - žmogus ir אֵל (el) - dievas. Taigi vardas reiškia Dievo žmogus.

Vardas Gabrielis visą statistikos rinkimo laikotarpį yra priskiriamas retiems, rečiau nei 25 kartus per metus suteikiamiems vardams.

Visą sąrašą rasite čia:

Susiję straipsniai

Populiariausi berniukų vardai iš I raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš I raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš A raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš A raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš C-Č raidžių

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš C-Č raidžių TOP10 ir jų reikšmėmis!