Populiariausi mergaičių vardai iš A raidės

Mergaitė prie žaidimų palapinės Nataliisaff | Shutterstock.com

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš A raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

„Tėvų darželio“ vardų duomenų bazę pildome ir statistiką renkame nuo 1999 m., tad ir šis populiariausių vardų sąrašas apima 24 pastarųjų metų duomenis, t.y. nuo 1999 m. iki 2023 m.

1. Austėja

Vardo Austėja vardadienis: Gegužės 9 d.

Austėja lietuvių mitologijoje yra deivė, bičių globėja, šeimos gausintoja, ištekančių ir nėščių moterų globėja. Manoma, kad vardas yra kilęs iš žodžio austi – t.y. gaminti audinį. Kalbant apie bites sakoma, kad bitės audžia korį.

Į pačią populiarumo viršūnę Austėja buvo įkopusi 2013 m., kuomet šis vardas buvo pats populiariausias. Vėlesniais metais populiarumas po truputį mažėjo, tačiau vardas Austėja visuomet patenka tarp TOP20 dažniausiai mergaitėms suteikiamų vardų.

2. Augustė

Vardo Augustė vardadienis: Rugpjūčio 28 d.

Vardas Augustė yra kildinamas iš lotynų kalbos žodžio augustus, reiškiančio didis, didingas, vertas pagarbos.

Vardas Augustė visuomet yra tarp dažnai suteikiamų vardų, tačiau nė vienais metais netapo pačiu populiariausiu. Aukščiausia Augustės pasiekta pozicija buvo 7 vieta 2006 m.

3. Amelija

Vardo Amelija vardadienis: Liepos 10 d.

Vardas Amelija yra kilęs iš germaniško žodžio amal, reiškiančio darbas. Labiausiai tikėtina, kad vardas reiškia darbšti, darbinga, atkakli, tačiau tikėtina ir kita versija, kad vardo reikšmė yra Dievo darbas (kūrinys). Vardas dažnai klaidingai painiojamas su lotynišku vardu Emilija.

Vardo populiarumas tiesiog šovė į viršų 2013 m., kuomet anksčiau gerokai žemesnėse pozicijose buvęs vardas pakilo iki 15 vietos. Vėlesniais metais Amelijos vardas dar labiau išpopuliarėjo, o 2020 m. ir 2021 m. buvo TOP1.

4. Aistė

Vardo Aistė vardadienis: Gruodžio 11 d.

Lietuviškas vardas Aistė yra kilęs iš baltų etnonimo aisčiai.

Nuo 2000 m. iki 2004 m. vardas Aistė patekdavo tarp TOP15 populiariausių vardų, tačiau vėliau jo populiarumas vis mažėjo ir dabar šis vardas suteikiamas pakankamai retai - pavyzdžiui, 2023 m. vardu Aistė buvo pavadinta tik 21 mergaitė.

5. Agnė

Vardo Agnė vardadienis: Balandžio 20 d.

Graikų kilmės vardas Agnė yra neretai klaidingai kildinamas iš lotyniško žodžio agnus, reiškiančio avis. Vardas Agnė iš tiesų yra kilęs iš  graikų άγνόs (agnos) - tyra, skaisti.

Nuo 1999 m. dažno vardo Agnė populiarumas ėmė gan sparčiai mažėti ir 2023 m. šis vardas buvo suteiktas tik 21 mergaitei.

6. Akvilė

Vardo Akvilė vardadienis: Gegužės 20 d.

Vardas Akvilė yra kildinamas iš lotyniško žodžio aquila - erelis.

Tarp pakankamai dažnai sutinkamų vardų buvusios Akvilės populiarumas pastarąjį dešimtmetį vis mažėjo, o 2023 m. 25 mergaitėms buvo suteiktas Akvilės vardas.

7. Adelė

Vardo Adelė vardadienis: Birželio 30 d.

Adelė yra vardo Adelaidė trumpinys. Vardas Adelaidė yra kilęs iš germanų vardo Adalheidis, kurį sudaro žodžiai adal - kilmingas ir heid - būdas, prigimtis.

Vardas Adelė ėmė po truputį populiarėti nuo 2007 m., o nuo 2020 m. patenka į TOP15.

8. Auksė

Vardo Auksė vardadienis: Sausio 14 d.

Lietuviškas vardas Auksė, kildinamas iš tauriojo metalo pavadinimo - auksas.

Vardo Auksė populiarumas nuo 1999 m. buvo pakankamai stabilus iki 2010 m., kuomet šis vardas pakilo į TOP29 - tai aukščiausia pozicijoje, kurioje pavyko įsitvirtinti Auksei. Pastaraisiais metais šis vardas nėra suteikiamas dažnai - 2023 m. gimė 24 Auksės.

9. Adrija

Vardo Adrija vardadienis: Kovo 7 d.

Vardo Adrija reikšmė yra siejama su Adrijos jūros pavadinimu.

Vardo Adrija populiarumas yra svyruojantis ir pasižymi staigiais pakilimais bei kritimais. Pavyzdžiui, 2006 m. šis vardas buvo TOP58, 2007 m. pakilo iki TOP34, o 2008 vėl nukrito į TOP60.

10. Andrėja

Vardo Andrėja vardadienis: Lapkričio 30 d.

Vardas Andėja yra kildinamas iš graikų kalbos žodžio ἀνδρεῖος (andreios), reiškiančio vyriškas, drąsus.

Vardas Andrėja nėra ir niekuomet nebuvo suteikiamas itin dideliam skaičiui gimusių mergaičių, o aukščiausia pozicija iki kurios buvo pakilusi Andrėja yra TOP40 2009 m. iki 2012 m.

Visą sąrašą rasite čia:

Susiję straipsniai

Populiariausi mergaičių vardai iš F raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš F raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš D raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš D raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš B raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš B raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!