Populiariausi mergaičių vardai iš C-Č raidžių

Populiariausi mergaičių vardai iš C-Č raidžių Nataliisaff | Shutterstock.com

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš C-Č raidžių TOP10 ir jų reikšmėmis!

„Tėvų darželio“ vardų duomenų bazę pildome ir statistiką renkame nuo 1999 m., tad ir šis populiariausių vardų sąrašas apima 24 pastarųjų metų duomenis, t.y. nuo 1999 m. iki 2023 m.

1. Charlotte

Prancūziška, angliška vardo Karolina versija. Vardas Karolina kilęs iš germaniško vardo Karl. Karl – iš germaniško kilmės žodžio karal - asmuo, laisvas žmogus.

Vardai iš C ir Č raidžių Lietuvoje tikrai nėra populiarūs - net ir pati populiariausia Charlotte yra priskiriama retiems vardams, t.y. šis vardas kasmet suteikiamas rečiau nei 25 kartus

2. Camilla

Vardo Kamilė variantas. Dėl vardo reikšmės nesutariama: vienų tyrinėtojų manymu, vardas atsirado iš senovės romėnų pavardės Camillus, greičiausiai atkeliavusios iš etruskų kalbos (vardo reikšmė nežinoma). Kiti kildina vardą iš lotyniško žodžio cammilus (-a). Senovės Romoje kamilais būdavo vadinami religinių apeigų patarnautojai, kuriais galėjo būti vaikai iki sulaukia brandos ir tik tuo atveju, jei jie yra gimę laisvais piliečiais, o abu vaiko tėvai yra gyvi.

Vardas Camilla Lietuvoje yra labai retas - kasmet jis suteikiamas vos kelioms mergaitėms.

3. Claudia

Iš senovės Romos giminės vardo Claudius. Manoma, kad vardas kilęs iš lotyniško žodžio claudus - luošas, šlubas.

Vardas Claudia, kaip ir kiti vardai, prasidedantys C ir Č raidėmis, Lietuvoje suteikiamas itin retai.

4. Chloe

Vardas Chloe yra kildinamas iš graikų kalbos žodžio χλόη (chloje) - jaunas, žalias, žydintis, taip pat šis žodis gali būti suprantamas kaip vaisinga.

Vardas Chloe yra populiarus anglakalbėse šalyse, ypač Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje, taip pat ir Australijoje. Lietuvoje šiuo vardu yra pavadintos vos kelios mergaitės.

5. Cecilija

Vardo Cecilija vardadienis: Lapkričio 22 d.

Vardas Cecilija yra kildinamas iš romėniškos pavardės Caecilius, kilusios iš žodžio caecus - paslėptas, slaptas, aklas.

Lietuvoje daugiausiai Cecilijų gimė 2019 m. - tai metais trys mergaitės gavo šį vardą ir jis pakilo į TOP300.

6. Clara

Vardas Clara siejamas su lotynų kalbos žodžiu clarus - aiškus, ryškus, garsus.

Lietuvoje, žinoma, populiaresnis šio vardo variantas yra Klara. Vardas Clara Lietuvoje per visą statistikos rinkimo laikotarpį buvo suteiktas vos kelis kartus.

7. Camila

Vardo Kamilė variantas. Dėl vardo reikšmės nesutariama: vienų tyrinėtojų manymu, vardas atsirado iš senovės romėnų pavardės Camillus, greičiausiai atkeliavusios iš etruskų kalbos (vardo reikšmė nežinoma). Kiti kildina vardą iš lotyniško žodžio cammilus (-a). Senovės Romoje kamilais būdavo vadinami religinių apeigų patarnautojai, kuriasi galėjo būti vaikai iki sulaukia brandos ir tik tuo atveju, jei jie yra gimę laisvais piliečiais, o abu vaiko tėvai yra gyvi.

Šis vardo užrašymo variantas yra dar retesnis už Camilla.

8. Carolina

Itališka, ispaniška vardo Karolina versija. Vardas Karolina yra kilęs iš germaniško vardo Karl. Karl – iš germaniško kilmės žodžio karal - asmuo, laisvas žmogus.

Statistikos rinkimo laikotarpiu pirmoji Carolina Lietuvoje buvo registruota 2011 m. Nuo tų metų šis vardas suteikiamas tik retkarčiais.

9. Catherine

Catherine yra vardo Jekaterina (Katerina) variantas. Vardas Jekaterina (Katerina) kildinamas iš senovės graikų Εκατερινη (Hekaterine). Dėl vardo kilmės nesutariama: pagal vieną versiją jis kilęs iš žodžio εκατερος (hekateros) - viena iš dviejų. Pagal kitą – iš graikų deivės Hekatės vardo. Liaudyje populiarius aiškinimas, kad vardas Katerina yra kilęs iš graikų žodžio καθαρος (katharos) - tyras, tačiau Katerina yra vardo Hekaterine versija, naudota senovės romėnų. Taigi, tyra nėra originali vardo reikšmė – ją galėtume įvardinti kaip įgytą antrinę prasmę.

„Lietuviškesni“ šio vardo variantai Jekaterina ir Katerina yra suteikiami dažniau, tačiau net ir jie priskiriami prie retų, t.y. rečiau nei 25 kartus per metus suteikiamų. O Catherine vardą Lietuvoje yra gavusos vos kelios mergaitės.

10. Česlava

Slavų kilmės vardas, kurį sudaro elementai čest - garbė ir slava - šlovė. Galėtų būti verčiamas kaip šlovingas savo garbingumu.

Statistikos rinkimo laikotarpiu daugiausiai Česlavų gimė 1999 m. - tuomet šis vardas buvo suteiktas dviems mergaitėms.

Visą sąrašą rasite čia:

Susiję straipsniai

Populiariausi mergaičių vardai iš F raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš F raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš B raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš B raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš G raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš G raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!