Populiariausi mergaičių vardai iš G raidės

Populiariausi mergaičių vardai iš G raidės Julia Zavalishina | Shutterstock.com

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš G raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

„Tėvų darželio“ vardų duomenų bazę pildome ir statistiką renkame nuo 1999 m., tad ir šis populiariausių vardų sąrašas apima 24 pastarųjų metų duomenis, t.y. nuo 1999 m. iki 2023 m.

1. Gabija

Vardo Gabija vardadienis: Sausio 9 d.

Gabija, Gabėta – lietuvių ugnies deivė, namų židinio globėja. Taip pat šventoji namų ugnis, bendrąja prasme – tai, kas šventa, brangu.

Vardas Gabija yra ne tik populiariausias vardas iš prasidedančių G raide, tai vienas iš visų laikų populiariausių mergaičių vardų Lietuvoje. Nuo pat statistikos rinkimo pradžios šis vardas kasmet patenka į populiariausių vardų dešimtuką.

2. Gabrielė

Vardo Gabrielė vardadienis: Vasario 27 d.

Vardas kildinamas iš hebrajų vardo Gavre’l (גַבְרִיאֵל), kur גֶּבֶר (géver) - žmogus ir אֵל (el) - dievas. Taigi vardas reiškia Dievo žmogus.

1999 m., 2000 m. ir 2001 m. Gabrielė buvo TOP1 mergaitiškas vardas Lietuvoje. Vėliau šio vardo populiarumas kasmet po truputį mažėjo, tačiau iki 2022 m. vardas Gabrielė laikėsi tarp populiarių, t.y. dažniau nei 100 kartų per metus suteikiamų vardų.

3. Greta

Vardo Greta vardadienis: Spalio 16 d.

Vardo Margarita trumpinys, plačiai naudotas Vokietijoje, Danijoje, Olandijoje. Vardas Margarita kilo iš lotynų žodžio margarita, kurį patys romėnai pasiskolino iš senovės graikų μαργαριτης - perlas. Yra versijų, kad į graikų kalbą šis žodis atkeliavo iš sanskrito. Margaritomis daugelyje šalių vadinamos gėlės, Lietuvoje žinomos kaip saulutės.

1999 m. vardas Greta buvo TOP3 populiariausias mergaičių vardas Lietuvoje ir šiuo vardu tai metais buvo pavadinta 515 mergaičių. Vardo populiarumas kasmet vis menko ir 2023 m. Lietuvoje gimė tik 19 Gretų.

4. Goda

Vardo Goda vardadienis: Vasario 24 d.

Vardas siejamas su lietuvių kalbos žodžiu godà - mintis, svajonė. Lietuviškas žodis goda taip pat reiškia garbė, šlovė, pagarba.

Vardas Goda ėmė sparčiai populiarėti nuo 2004 m., o savo populiarumo viršūnę ir TOP7 Goda pasiekė 2008 m., kuomet šiuo vardu pavadintos 292 mergaitės. Vėliau vardo ėmė mažėti ir 2023 m. Goda jau nebepateko tarp populiarių, t.y. dažniau nei 100 kartų per metus suteikiamų vardų.

5. Gustė

Vardo Gustė vardadienis: Rugpjūčio 2 d.

Vardas turi keletą aiškinimų:

  • iš lietuvių gustas (skonis arba noras, ūpas) arba gusti (išmokti), taip pat lietuviškų vardų, prasidedančių Gust trumpinys;
  • vardo Augustė trumpinys;
  • adaptuotas skandinaviškas vardas Gustavas.

Vardas Gustė nemažai metų iš eilės patekdavo į populiarių, dažniau nei 100 kartų per metus suteikiamų vardų būrį. Savo populiarumo viršūnę ir TOP15 Gustė pasiekė 2010 m., kuomet vardas buvo suteiktas 186 mergaitėms.

6. Gerda

Vardo Gerda vardadienis: Lapkričio 16 d.

Vardas kildinamas iš skandinavų kalbos žodžio gerða - aptvaras, gardas. Skandinavų mitologijoje Gerda – milžinė jotunė, žemės derlingumo deivė. Tai taip pat vardo Gertrūda trumpinys.

Didžiąją statistikos rinkimo laikotarpio dalį vardas Gerda buvo priskiriamas prie vidutiniškai populiarių vardų, t.y. jis buvo suteikiamas dažniau nei 25, bet rečiau nei 100 kartų per metus. Pastaraisiais metais vardo populiarumas sumenko ir jis priskiriamas prie retų, t.y. rečiau nei 25 kartus per metus suteikiamų vardų.

7. Gintarė

Vardo Gintarė vardadienis: Gegužės 14 d.

Vardas Gintarė siejamas su Baltijos jūros auksu vadinamu gintaru.

Statistikos rinkimo pradžioje šis vardas buvo labai populiarus, tačiau jo populiarumas kasmet sparčiai mažėjo ir 2015 m. Gintarė pirmą kartą pateko tarp retų, t.y. rečiau nei 25 kartus per suteikiamų vardų.

8. Guoda

Vardo Guoda vardadienis: Rugpjūčio 2 d.

Vardas kildinamas iš lietuvių kalbos žodžio guoda – pagarba arba užuojauta.

Savo populiarumo viršūnę ir TOP59 Goda buvo pasiekusi 2000 m. - tai metais šiuo vardu pavadintos 67 mergaitės. Vardo populiarumas vis mažėjo ir 2021 m. jis suteiktas tik 6 mergaitėms.

9. Giedrė

Vardo Giedrė vardadienis: Kovo 5 d.

Vardas kildinamas iš lietuvių kalbos žodžio giedras - saulėtas, šviesus, be debesų, tyras.

Vardo Giedrė populiarumo kreivė kasmet vis svyruoja ir jis suteikiamas tai šiek tiek didesniam, tai kiek mažesniam mergaičių skaičiui, tačiau bendras vardo populiarumas nuo statistikos rinkimo pradžios yra stipriai sumažėjęs.

10. Gabriela

Vardas kildinamas iš hebrajų vardo Gavre’l (גַבְרִיאֵל), kur גֶּבֶר (géver) - žmogus ir אֵל (el) - dievas. Taigi vardas reiškia Dievo žmogus.

Vardas Gabrielė 1999 m., 2000 m. ir 2001 m. buvo TOP1 mergaitiškas vardas Lietuvoje, tačiau šiam vardui gimininga Gabriela tokiais pasiekimais pasigirti negali. Didžiąją statistikos rinkimo laikotarpio dalį Gabriela yra priskiriama retiems, t.y. rečiau nei 25 kartus per metus suteikiamiems vardams.

Visą sąrašą rasite čia:

Susiję straipsniai

Populiariausi mergaičių vardai iš H raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš H raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš J raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš J raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi mergaičių vardai iš B raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių mergaičių vardų iš B raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Skelbimai

35,00 €
4,00 €
38 | 10 | S
55,00 €
52 | 24 | XXL