Skanūs ir naudingi saulėgrąžų daigai: kaip užsiauginti?

Saulėgrąžų daigai plastikiniame inde Tarasovastock | Shutterstock.com

Ryškiai žali, traškūs, malonaus skonio saulėgrąžų daigai - labai naudingas maisto produktas, o saulėgrąžų daiginimas yra nesudėtingas ir greitas.

Kuo naudingi saulėgrąžų daigai?

Saulėgrąžų daiguose yra daug daug baltymų, A, C, K, B grupės vitaminų, cinko, omega-3 riebalų rūgšties.

Saulėgrąžų daigų galima dėti į salotas, mišraines, užtepėles, žaliuosius kokteilius, užberti ant sumuštinių, susukti lavašo suktinukus ir pan.

Saulėgrąžu daiginimas - puiki ir įdomi veikla vaikams. Jiems bus stebėti, kaip lenda šaknelės ir daigeliai, o vėliau juos ir ragauti!

Kaip daiginti saulėgrąžas?

Saulėgrąžų daiginimui reikės:

 • Nelukštentų, nekepintų, nesūdytų, be prieskonių, ekologiškų saulėgrąžų;
 • Didelio stiklainio;
 • Audinio skiautės ir gumelės ar virvelės stiklainiui pridengti;
 • Padėklų ar vienkartinių, plastikinių lėkščių, indų daiginimui;
 • Žemių;
 • Vandens.

Saulėgrąžų daiginimas:

 • Mirkymas. Saulėgrąžas perplaukite ir vakare užmerkite dideliame kiekyje vandens.
 • Daiginimas stiklainyje. Ryte vandenį nupilkite, saulėgrąžas perplaukite, grąžinkite į stiklainį. Saulėgrąžas kartas nuo karto perplaukite ir stiklainyje (jau be vandens) laikykite 28-36 val. Turėtų pasirodyti mažos, baltos šaknelės.
 • Daigų auginimas žemėje, po padėklu. Pasirodžius šaknelėms saulėgrąžas perkelkite į padėklą (galite įsigyti specialią daigyklą, tačiau tiks ir pigesnis, plastikinis padėklas maistui ar plastikinės lėkštės, dėžutės) su 1 cm drėgnų žemių. Saulėgrąžas apipurkškite vandeniu, ant viršaus uždėkite antrą padėklą, paslėkite sunkiu daiktu (pavyzdžiui, antrąjį padėklą apdėkite knygomis). Laukite 4 dienas, kartas nuo karto viršutinį padėklą su svoriu nukelkite, dygstančias saulėgrąžas kartais apipurkškite vandeniu ir vėl uždenkite padėklu.
 • Daigų auginimas žemėje, be padėklo. Po 4 dienų viršutinį padėklą nuimkite ir saulėgrąžas daiginkite saulėtoje vietoje iki kol iškils žali, tvirti daigeliai. Augančius daigus kasdien apipurkškite vandeniu. Daigus reikėtų auginti iki antros lapelių poros atsiradimo.
 • Daigų nukirpimas. Nuo daigų nurankiokite saulėgrąžų lukštus. Daigus ties pagrindu nukirpkite žirklėmis. Saulėgrąžas ir žemes išmeskite, nes jos viską, kas naudingiausia „atidavė“ daigams.

Kaip laikyti saulėgrąžų daigus?

Nukirptų daiktų perteklių apdžiovinkite ore ar ant popierinių rankšluostėlių ir laikykite polietileniniame maišelyje arba sandarioje dėžutėje, šaldytuve.

Daigus šaldytuve galima laikyti iki 3 dienų.

Susiję straipsniai

Džiovintos obuolių juostelės (obuolių oda)

Siūlome namuose pasigaminti saldainius ar guminukus primenančios vaisių odos iš obuolių.

Braškiniai grietinėlės ledai

Siūlome namuose pasigaminti braškinius grietinėlės ledus, kuriems reikės tik braškių, grietinėlės, pieno ir cukraus.

Kaip pasigaminti naminius ledus be ledų gaminimo aparato?

Dalinamės paprastu metodu, kaip sušaldyti puikiausius ledus be ledų gaminimo aparato. Jums tereikės kepimo formos ir plakimo šluotelės.