Spaudžia batai: kaip greitai pratampyti naujus batus?

Ieškodami naujų batų juos, žinoma, būtinai pasimatuojame, tačiau pirmą kartą pasipuošę nauju pirkiniu susiduriame su dažna problema - naujas apavas spaudžia ir trina! Ką daryti? Gerokai per ankštus batus teks grąžinti, tačiau nedidelį diskomfortą pašalinsite batus pratampę. Dalinamės naudingais patarimais, kaip tai padaryti greičiau!


1. Spiritas. Vatos gabaliuką sudrėkinkite spirite (arba stipriame, baltame alkoholiniame gėrime, pavyzdžiui, degtinėje, džine) ir ištepkite batelių vidų. Batus apsiaukite ir juos avėkite 2 valandas, pasistenkite šiek tiek pavaikščioti. Jeigu bateliai tebespaudžia, procedūrą pakartokite.

2. Kojinės ir plaukų džiovintuvas. Užsimaukite storesnes (tačiau ne vilnones, labiau tiktų tiesiog storesnės medvilninės) kojines, apsiaukite batus ir į juos plaukų džiovintuvu pūskite šiltą orą apie 15 min., stenkitės ilgėliau pašildyti labiausiai spaudžiančias vietas.

3. Parafinas. Batų vidų ištepkite parafinu (balta žvake) ir palikite pernakt. Ryte nuvalykite parafino likučius. Batai nebetrins ir spaus mažiau.

4. Drėgni laikraščiai. Laikraščius sudrėkinkite ir jų standžiai prigrūskite į batus. Laikraščiams džiūvant batai prasitemps. Svarbu, kad jie džiūtų palaipsniui, kambario temperatūroje, ne per karštoje vietoje.

5. Ledas. Į sandariai užsisegančius maišelius pripilkite vandens (tiek, kad ketvirtadalis maišelio būtų užpildytas), maišelius su vandeniu įkiškite į batus. Batus su maišeliais įdėkite į šaldiklį (žiemą galima tiesiog palikti lauke ar balkone), šaldamas vanduo plečiasi, tad prasitampys ir batai.

Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!