Tėti, ačiū, kad esi mano tėtis: švenčiame Tėvo dieną!

Dukra įteikia dovaną tėčiui Tėčio dienos proga 4 PM production | Shutterstock.com

„Jūs esate šaunuoliai, nes atliekate pačią nuostabiausią misiją gyvenime. Nesvarbu, ką jūs pasieksite, ką jūs padarysite, būsite įžymūs, ar – ne, atrasite kažką, pastatysite, nuversite... Tai visai nesvarbu. Esmė – kad jūs auginate naują gyvybę, naują kartą. Čia yra viena iš didžiausių misijų gyvenime. Ačiū, kad jūs atliekate šitą šventą misiją, ir ačiū, kad esate tėtis.“ 

Dariaus – tėčio – linkėjimas tėčiams

Kas yra geras tėtis? 

Kaip tėtis Darius Ražauskas identifikuoja save kaip gerą tėtį? Koks, jo nuomone, gero tėčio paveikslas šeimoje?

Geras tėtis – tas, kuris...

  • Yra pavyzdys ir daro tai, ką sako: neįtikinėja, kad rūkymas blogai, kai pats rūko.
  • Visada moko savo pavyzdžiu: nes tai geriausias dalykas vaiko psichologijai.
  • Prie vaiko visada sutaria su mama: nevartoja negražių žodžių ir nesipeša, neparodo buitinės namų pusės, ypač – kol vaikas mažas.
  • Geba būti jautrus mamai ir vaikui: empatiškas tėtis, kuris pastebi, kada yra sunkumai šeimoje, ir paremia savo dėmesiu bei supranta.
  • Geba savo žmoną padaryti laimingą: tai – didžiausia vyro ir tėčio gyvenimo užduotis.

Kaip išlaikyti vyro ir žmonos santykį atsiradus vaikų?

Geras tėtis = geras vyras. O geras tėtis + geras vyras = laiminga šeima. Ar sutinkate?

Didžiausia bėda, anot tėčio ir santykių eksperto D. Ražausko, kad daugelis šiuolaikinių vyrų nesupranta, kaip gyvenimas pasikeičia gimus vaikui ir nėra tam psichologiškai pasiruošę. Štai tuomet įsijungia tėčio ir vyro „pabėgimo“ mechanizmas.

Pagrindinės problemos, susidūrus su tikros šeimos realybe:

1 problema – žmona – nebe Afroditė, kurią įsimylėjo

Vaikas atima beveik visą žmonos laiką. ji įsitempusi, pavargusi ir stresuota.

2 problema – negebėjimas planuoti laiko

Kai susilaukia vaikų, šeima dažnai nesugeba susiplanuoti laiko ir vaikas anksti atsiranda darželyje, o tada – tėvų kančios ir vidiniai konfliktai, matant, kaip sunkiai vaikas adaptuojasi.

3 problema – suprastėjęs seksualinis gyvenimas

Jis atvėsta, praeina. „Aš buvau svarbiausias, dabar – nebe svarbiausias?“ vyrai nesuvokia, kad tai laikina, ir praeis. Nesuvokdami laikinumo, vyrai išeina, nes „nebetenkina“, „nebeįdomu“.

Kokios galimos šių problemų priežastys? Ką tėtis pataria tėčiams ir kartu – vyrams? Dar daugiau „gero tėčio“ pavyzdžių ir patarimų – jau šioje „Tėvų darželio“ laidoje:

EUCERIN® pH5odos priežiūros priemonės visai šeimai...

Ypač mėgstamos tėčių! Tėvo dieną prisiminkime, kad ne visada tėveliai pasirūpina savo oda. Oda rūpinkimės, kol problemų nėra. Geriausias metas ja pasirūpinti – dabar!

EUCERIN® pH5 – saugios ir universalios priemonės, kurios tinka visiems – mamai, tėčiui, vaikui. Kuo jos ypatingos? Apsaugo ir atstato natūralų mūsų odos pH. Be to, šių priemonių sudėtyje yra daug dekspantenolio, kuris pastiprina odą ir ji greičiau atsinaujina bei atsistato.

Svarbiausias tikslas, rūpinantis savo oda, yra prevencija. EUCERIN® pH5 – puikiausia visų odos ligų prevencija tėčiui ir šeimai, kuri oda nori rūpintis atsakingai.

Nuostabu: vienas buteliukas visos šeimos odai prižiūrėti! Šilko švelnumo ir visiškai išpuoselėtai bei apsaugotai odai – EUCERIN® pH5: kad būtų gera ją liesti...

Įsitikinkite šių priemonių nauda:

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.