„Tėvų darželio“ laidoje - apie mergaičių paauglystę

„Tėvų darželio“ TV laidos vedėjai Žygimantas ir Dovilė Stakėnai „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Pirmojoje naujųjų metų laidoje apie mergaičių paauglystę kalbėjome su trijų dukrų mama Lina Malaškevičiene bei vaikų ir paauglių psichiatre Goda Valantiejiene.

Tėvai kartais juokauja, kad su paaugliais susišnekėti sunkiau, nei su kalbėti dar nemokančiais kūdikiais. Nepaisant to, tiek psichiatrė, tiek ir asmenine patirtimi pasidalinusi mama teigė, kad raktas į darnius santykius su paauglėmis yra nuolatiniai pokalbiai bei tvirtų tarpusavio ryšių nuo pat vaikystės kūrimas.

Laidoje kalbėjusi vaikų ir paauglių psichiatrė Goda Valantiejienė tėvams priminė nepamiršti kalbėtis, tačiau tuo pačiu ir suteikti bręstančiai merginai daugiau asmeninės erdvės ir privatumo, suprasti paauglės norą atitolti nuo šeimos ir įtvirtinti ryšius su draugais. Psichiatrės teigimu, į suaugusiųjų pasaulį žengiančiam vaikui būtina leisti mokytis savarankiškumo, tačiau nubrėžti aiškias ribas, įvesti taisykles ir pasekmes, jeigu jos bus sulaužytos.

Daugiau patarimų paauglių tėvams:

Kviečiame žiūrėti paaugles dukras (ir paauglius sūnus) auginantiems tėvams tikrai naudingą „Tėvų darželio“ laidą:

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.