„Tėvų darželio“ laidoje: padėkite, mano vaikas nevalgo!

„Tėvų darželio“ laidos vedėjai Žygimantas Stakėnas ir Dovilė Stakėnienė „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Vaikas nevalgo ir maistą meta ant žemės? Jis atsisako valgyti, o jūs nežinote ką daryti? Atrodo, stengiatės, domitės, ieškote priežasčių, bet viskas – veltui? Nevalgūs vaikai – iš tiesų didelė problema, kurią reikia spręsti. O kaip – visi atsakymai naujausioje „Tėvų darželio“ laidoje.

Mamos – mamoms: patarimai

Ką daryti tėvams, kurių vaikai nevalgo? Nevalgumo priežastys gali būti įvairios. „Ar tikrai tavo vaikas valgo viską?“ – dažnai žmonės klausia Eglės, maisto tinklaraščio „Mano vaikas valgo viską“ autorės ir mamos, kuri šiandien tėvams pataria, kaip reaguoti, susidūrus su vaiko nevalgymu. Išgirskite naudingų patarimų, spręskite vaiko nevalgymo problemą jau dabar.

Vaikas (per) dažnai atsisako valgyti?

Anot gydytojos dietologės Justės Parnarauskienės, reikia stebėti, ar vaikas apskritai nevalgo, ar tik atsisako konkrečių produktų. Kaip dažnai vaikas atsisako valgyti ir kokio jis amžiaus? Pagrindiniai valgymai ir užkandžiai dienos metu ir valgymo disciplina, kurios neigti negalima. Nepamirškime, kad 2–5 metų vaikui valgymo atsisakymas yra tam tikras vystymosi etapas, kurio metu jis mėgina manipuliuoti.

Ar žinojote, kad...

...jei vaikas visiškai nevalgo, atsisako valgyti kone kasdien, o jo kūno masė nedidėja, išeičių jau reikėtų ieškoti kartu su specialistais?

Ko griebtis, jei vaikas nevalgo?

„Nutraukite užkandžiavimus, – sako specialistė, – ir priduria, kad vaikas valgyti atsisako ne be priežasties. Gal jis serga, gal nemėgsta, o gal – neskanu. Galimos ligos, dėl kurių vaikas nevalgo. Augimo periodai ir mažesnių valgymo poreikių etapai. Kiek ir kokie valgymai būtini per dieną? Užkandis – tam tikra raciono dalis, visavertis „mažas valgymas“, tad ribos – būtinos.

Ar žinojote, kad...

...vaiką galite įpratinti prie produktų? Naujų produktų į vaiko racioną įvedimas: kaip ir kada? 10 +15 ragavimų taisyklė, kad tam tikri produktai taptų įprasta raciono dalimi.

Sveika priešpiečių dėžutė

Vaikai domisi ir nori valgyti sveikiau. Užsukime į „Pandos virtuvę“ ir kartu su dietologe, Faustu bei Lukne dėliokime visavertes priešpiečių dėžutes, kurios papildo vaiko racioną būtinosiomis medžiagomis. Kodėl vieni produktai geresni ir sveikesni, o kitų derėtų atsisakyti? Kaip nesveiką maistą paversti sveikesniu? Naminės valgymo idėjos ir visavertė priešpiečių dėžutė, kurios vaikai laukia!

Naujausia „Tėvų darželio“ laida – visiems nevalgių vaikų tėvams, kuriems knygų neužtenka, kurie tikisi tikslių atsakymų ir nori padėti savo vaikams.

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.