„Tėvų darželyje“ – apie vaikų pareigas ir tvarką namuose („Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro“ konkursas!)

„Tėvų darželio“ laidos vedėjai Žygimantas Stakėnas ir Dovilė Stakėnienė „Tėvų darželio“ laidos stop kadras

Tvarkomės kartu, nes tvarkytis – smagu! Taip, pavasaris – švaros ir atgimimo metas, taigi norime juo mėgautis, o ne plušti namuose. Mažiau problemų dėl tvarkos – daugiau laiko sau. Bet kaip švaros ir atsakomybės mokyti vaikus? Kokias taisykles geriausia taikyti ir kada juos supažindinti su tvarka namuose? Apskritai – ar įmanoma išlaikyti tvarkingus namus, kai juose auga vaikai?

Tvarkingi šeimininkai – tvarkingi namai

Anot Giedrės Bagdonienės, tvarkingų namų paslaptis – tvarkingi namų šeimininkai. Namuose gyvena ne robotai, o žmonės, taigi vadovaukimės pagrindine taisykle: susitvarkome po savęs. Kokią 3 principų taisyklę taiko Ainos ir Oskaro šeima? Apie tai, kad namuose laikome tik naudojamus daiktus, rūšiuojame juos ir laikomės minimalizmo principo. Patikėkite, namuose mažiau tikrai yra daugiau!

Kaip tvarkytis mažoje erdvėje?

Daiktus derinti prie erdvės. O ne atvirkščiai! Jei netelpame, viską peržiūrime, atiduodame, kas nereikalinga, o žaislus rūšiuojame, dedame pagal „sistemą“, kad tvarkos principai būtų aiškūs net mažam vaikui. O kaip jį įtraukti į tvarkymosi procesą? Stebėkime, padėkime ir parodykime, kad tai smagu. Tiesa, Giedrė siūlo ir daugiau veiksmingų būdų bei atsako į klausimą, kodėl dažnai vaikų įtraukti nepavyksta. Nevėluokime domėtis.

Mama ir dukra tvarko namusYuganov Konstantin | Shutterstock.com

Skatinimo priemonės veikia?

Buitis – tai kasdien vykstantis šeimos gyvenimas, į kurį turime įtraukti ir vaikus. Kaip juos motyvuoti ir skatinti, patars Giedrė, pabrėždama, kad skatinimas turėtų vykti per tai, kokį gerą, pozityvų elgesį norime įtvirtinti savo vaikams. O kokius motyvacijos būdus taiko pati Giedrė? Išgirsite ir apie labai veiksmingą „pliusų“ sistemą.

Vaiko kambarys – vaiko pasaulis

Ir jame vaikas kuria savo pasaulį. Vaikų erdvėje mokykimės tolerancijos. Instrukcijų nėra. Tačiau išlaikykime tą kūrybiškumą, retkarčiais primindami ir pamokydami, kad daiktai turi gyventi savose vietose. Vaikas gali nežinoti. Tačiau mes galime nukreipti. Sužinokite, kaip tą daryti efektyviai.

Daugybė nuostabių patarimų, kuriuos lengvai pritaikysite ir savo šeimoje, – jau šioje „Tėvų darželio“ laidoje apie tvarkymąsi namuose, kai procese dalyvauja ir vaikai:

Pabandysite – patys grindų nebevalysite!

Tiek praktinių patarimų, kad namus, pasitelkę šeimą, tikrai susitvarkysite gerokai lengviau. O jei dar į pagalbą pasitelksite dulkių siurblį-robotą „Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro“, rūpinimąsi grindų švara apskritai galėsite pamiršti: 3 valymo režimai ir absoliučiai patogus valdymas per mobiliąją programėlę. Nepamirškite: jis ne tik valo, bet ir plauna! „Oho“ pasakysite po to, kai… pabandysite. Jums teliks tik vardą sugalvoti šiam naujam šeimos nariui. 

Norite jį laimėti? Galite! Spustelėkite nuorodą, ir galbūt jūs tapsite šio neįtikėtino pagalbininko šeimininku! 

Mums nepatinka valyti grindų ir gaišti laiko. Mes tiesiog mėgaujamės laiku su šeima.

Susiję straipsniai

„Mažylių klubas“ – visiems atsakingai taupantiems tėvams (video)

„Mažylių klubas“ – taupančios šeimos lojalumo programa, specialiai sukurta, kad tėvystė ir vaikystė būtų lengvesnė.

Kaip pradėti medituoti? (video)

Net ir neilga kasdienė meditacija padeda pailsėti ir nurimti, todėl ją tikrai verta išbandyti mažus vaikus auginantiems tėvams.

Kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes? (video)

Šias taisykles paruošėme, remdamiesi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informacija.