Tvarkomės vaikų spintą ir formuojame vadinamąją kapsulę: efektyvūs patarimai pavasarinei revizijai

Vaikas sėdi prie drabužių krūvos Len44ik | Shutterstock.com

Pavasaris – tobulas metų laikas ne tik švarintis namus, bet ir atsisveikinti su nereikalingais daiktais. Pats metas sutvarkyti ir vaikų spintą: atsikratykite nebenešiojamų drabužių ir visiems laikams įveskite tvarką.

Vaikai auga greitai (kūdikiai – kur kas sparčiau), taigi išaugti drabužėliai spintose ir komodose užima vietą, apsunkina tvarkymąsi, erzina. Todėl susitvarkyti drabužius ir atnaujinti vaikų garderobą – ne mažiau svarbu nei suaugusiųjų.

Į tvarkymąsi įtraukite ir vaikus

Jei vaikai – dar labai maži, žinoma, jų spintas, spinteles ir komodas tvarkyti teks tėvams. Spintą tvarkykite, kol vaikas miegos, bus darželyje ar kai mažylį prižiūrės kitas šeimos narys.

2–3 m. ir vyresni vaikai jau tikrai gali ir turėtų kartu tvarkyti spintą. Drauge galėsite nuspręsti, kuriuos drabužius pasilikti, o kuriuos iš spintos iškraustyti.

Svarbu

Vaikai po truputį mokysis tvarkos. Tiesa, tikėtina, kad tėvų pagalbos prireiks iki pat paauglystės.

Tvarkymosi tvarkaraštis

Tvarkydami vaiko / vaikų spintas sugaišite apie 2–4 valandas. Vaikams tai – visa amžinybė, todėl kas 30–60 min. darykite trumpas pertraukėles. Jų metu padainuokite, kažko užkąskite, o sėkmingai užbaigę darbą galite vaikus pavaišinti ledais ar kokiu kitu gardumynu (nebūtina, bet tai puiki motyvacinė priemonė: juk kartu atlikote kone žygdarbį!).

Svarbu

Kodėl svarbu daryti pertraukėles? Būsite ne tik geresnės nuotaikos, bet ir gebėsite geriau susikaupti.

Drabužių rūšiavimas

Pirmas darbas – išimti visus drabužius, avalynę ir aksesuarus (kepures, šalikus, pirštines ir kt.) iš spintos, komodos, prieškambario spintos, batų spintelės ir t. t.

Tuomet surūšiuokite viską į krūvas (striukės, megztiniai, palaidinės, kelnės, sijonai, pėdkelnės ir t. t.). Išrūšiavimas padės pamatyti, kiek kurios rūšies drabužių turite, ir nuspręsti, kiek ko reikėtų pasilikti.

Tada visus drabužius ir avalynę surūšiuokite į 3 atskiras krūvas:

 1. drabužiai, kuriuos pasiliksite;
 2. nebereikalingi drabužiai;
 3. išaugti drabužiai ar avalynė, kuriuos norite pasilikti atminimui.

Drabužius, kuriuos pasiliekate, galite iškart ir išskalbti: spintoje garantuotai įsivyraus švara ir gaiva.

Išaugtus drabužius galite padovanoti artimiesiems ar draugams, turintiems panašaus amžiaus vaikų, paaukoti labdaros organizacijoms, pasilikti kitam vaikui.

Dėmėtus ar suplyšusius drabužius galima išmesti į tekstilės konteinerį arba panaudoti rankdarbiams, pavyzdžiui, pasigaminti aksesuarų, pasiūti minkštą žaislą, lėlę, pirkinių maišelį ir pan.

Drabuziu siuvimasDrabuziu puosimasOnlyZoia | Shutterstock / s_oleg | Shutterstock.com

Nebedėvimus drabužius ir avalynę padovanokite

Rūšiuojant labdarai skirtus drabužius vaikams reikia paaiškinti, kad jų prireiks kitiems vaikams ir jie labai džiaugsis gavę drabužių, nes šiuo metu negali jų įsigyti.

Pasidomėkite, gal kuri nors jūsų mieste esanti organizacija priima geros būklės dėvėtus drabužius. Taip pat drabužius galima atiduoti įdėjus skelbimą socialinių tinklų grupėse, vadinamosiose atiduotuvėse ir kt. Taip pat galite susitvarkyti bei padovanoti ir žaislus.

Plačiau skaitykite:

Įveskite spintoje tvarką

Kai visi atrinkti drabužiai, kuriuos nusprendėte pasilikti, bus švarūs ir sausi, pats metas juos tvarkingai sudėlioti:

 • Drabužius, kuriuos vaikas dėvės kasdien, sudėkite pagrindinėse jam lengvai pasiekiamose lentynose, taip pat į komodos stalčius.
 • Visus drabužius, kurie netinkami dėvėti šį sezoną (žieminius paltus, karnavalinius kostiumus ir kt.) užkelkite į aukščiausias lentynas ar padėkite kažkur kitur.
 • Nepamirškite ir aksesuarų: juos patogu laikyti komodoje sudėtus į mažas dėžutes (vienoje – plaukų segtukai ir gumutės, antroje – kojinės, trečioje – papuošalai, ir t. t.). Galima paieškoti ir kitų sprendimų, pavyzdžiui, nupirkti specialų papuošalų stovą ar patogią dėžutę.

Mergaite tvarkosi drabuziusAlesiaKan | Shutterstock.com

 • Lentynas, dėžutes, krepšelius, pakabus ir kt. pažymėkite etiketėmis: vaikas žinos, kur kurio daikto vieta. Beje, jei jūsų atžala dar nemoka skaityti, galima drabužių ir aksesuarų etiketes nupiešti arba atsispausdinti tam tikrą drabužį žyminčius paveikslėlius.

Drabuziu paveiksleliaiONYXprj | Shutterstock.com

Vaikų spintos kapsulė: kas tai ir kodėl verta dėmesio?

Spintos kapsulė / kapsulinė spinta – tai kruopščiai atrinkti tarpusavyje derantys drabužiai. Esmė – išsiversti su kuo mažiau drabužių. Taip mažinamas ir vartojimas, ir išvengiama galvos skausmo svarstant, kuo vaiką aprengti.

Kai kurių šaltinių duomenimis, formuojant tokią spintą visiškai užtenka 33 daiktų (avalynė ir aksesuarai taip pat įskaičiuojami), kai kuriuose šaltiniuose rašoma, kad formuojant vaikišką spintos kapsulę visiškai užtenka 12–14 drabužių (pavyzdžiui, 6 palaidinių ir 5 kelnių / tamprių / sijonų ir kelių suknelių mergaitėms).

Mergaite tvarkosi drabuziusEllona Kritskaya | Shutterstock.com

Pagrindiniai principai formuojant spintos kapsulę:

 1. Paprastumas. Drabužiai turėtų būti paprasti, bet ne prasti: stilius – taip pat svarbu.
 2. Prekės ženklų atranka. Geriausia pirkti ne daugiau nei kelių prekės ženklų drabužius. Kiekvieno prekių ženklo drabužių dydžiai skiriasi, todėl nė viena mama nenorėtų iš kelių skirtingų parduotuvių pirktų dydžio neatitikusių drabužių siųsti atgal. Taip pat kuris gi vaikas parduotuvėje norėtų matuotis galybę drabužių? Radę gerą gamintoją, atitinkantį daugelį čia išvardytų drabužių pasirinkimo kriterijų, nedvejodami tapkite jam lojalūs.
 3. Tvarumas. Perkant drabužius reikėtų pagalvoti, kur jie atsidurs, kai vaikas juos išaugs. Taip pat šiuo metu yra daug pigius drabužius tiekiančių tinklų, tad jei turėsite mažiau drabužių, natūralu, kad juos teks skalbti dažniau. Tai reiškia, kad jie gali suplyšti net nesibaigus sezonui. Todėl geriau mažiau, bet kokybiškų drabužėlių.
 4. Patogumas. Drabužiai turi nevaržyti vaiko judesių, būti pasiūti iš minkštų, orui laidžių audinių (pavyzdžiui, medvilnės), vaikas turi gebėti pats juos apsirengti.
 5. Spalvų schema. Spintoje gali vyrauti pastelinių, žemės, neutralių ar kelių ryškių derančių spalvų, konkrečių raštų drabužiai (šiltuoju metų laiku tinka šviesių pastelinių, žiemą – neutralių arba tamsesnių spalvų drabužiai). Svarbu, kad visi jie būtų panašaus stiliaus ir derėtų. Geriausia rinktis neutralių spalvų kelnes, sijonus, o palaidinės, megztiniai gali būti spalvingesni.

Sofia Iartseva | Shutterstock.com

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.