Ką daryti, jei vaikui kartojasi naktiniai siaubo priepuoliai? (41)

Vaikas naktį rėkia

Vaikas nubunda apimtas siaubo ir verkia, pradžioje įsitikinkinke, kas tai yra – naktinis siaubo priepuolis ar nubudimas iš naktinio košmaro, nes kiekvienu iš šių atveju turite elgtis visiškai skirtingai.

Štai ką turėtumėte daryti, jei vaiką ištinka naktiniai siaubo priepuoliai:

1. Nelieskite, nekalbinkite ir nežadinkite vaiko

Nors žiūrint iš šalies verkiantis ir išsigandęs vaikas atrodo siaubingai, viskas, ką privalote padaryti, yra užtikrinti jo saugumą: priepuolio metu vaikas gali blaškytis, todėl būkite šalia ir stebėkite, kad jis nesusižalotų.

Siaubo priepuolio metu vaikas nėra sąmoningas: nors akys būna plačiai atmerktos, iš tiesų jis miega, ir pažadinti iš šios būsenos yra sunku.

Be to, bandymai pažadinti tik dar labiau komplikuoja priepuolį. Todėl nedarykite nieko, nuo ko vaikas pabustų iš šios nesąmoningos būsenos: nedekite šviesos, nepurtykite, nebandykite prakalbinti. Galite nebent ramiu balsu kelis kartus pakartoti „Viskas gerai, miegok" ar kitus raminančius žodžius.

Pats vaikas šio įvykio neprisimins, todėl rytą apie tai nekalbėkite – supratęs, kad naktį nutiko kažkas baisaus, vaikas gali pradėti bijoti eiti miegoti.

2. Sureguliuokite vaiko miego trukmę

Tyrimai rodo, kad naktiniai siaubo priepuoliai dažniau ištinka vaikus, kurie miega per mažai. Užtikrinkite, kad vaikas miegotų pakankamai, prailgindami nakties miego trukmę arba padidindami dienos pogulių trukmę ir/ ar skaičių.

Tai padeda vaikui atsipalaiduoti ir nepasinerti į gilaus miego fazę.

3. Sumažinkite pabudimo tikimybę

Dėl naktinių nubudimų vaikas blogiau miega, o tai trukdo gerai pailsėti ir atsipalaiduoti. Todėl nuraminkite vaiką prieš miegą (tam padeda pasiruošimo miegui ritualai – maudynės, pasakėlė, lopšinė).

Prieš gulantis paskatinkite apsilankyti tualete ir neduokite gerti likus 1-2 val iki miego. Įsitikinkite, kad pašaliniai triukšmai netrikdo vaiko miego.

4. Veskite siaubo priepuolių dienoraštį.

Veskite vaiko miego dienoraštį, kuriame žymėkite kada vaikas nuėjo miegoti, taip pat priepuolio laiką bei trukmę.

Jei pastebėsite tam tikrą dėsningumą, galima bus mėginti pažadinti vaiką likus iki priepuolio keliolikai minučių ir leisti jam vėl po to užmigti.

Jei aiškaus dėsningumo nebus, žadinti patariama praėjus apytiksliai pusvalandžiui nuo užmigimo. Pažadinimas sutrikdo miego ciklą, o tai, manoma, sumažina naktinio siaubo priepuolio tikimybę.

5. Pasitarkite su pediatru

Jei naktiniai baimės priepuoliai pasitaiko nuolatos ir tai kelia nerimą, pasikalbėkite su vaiko gydytoju. Jis gali paskirti specialių vaistų arba kitus gdymo būdus.

Naujausi komentarai

 1. leila123
  leila123 prieš 1 mėn.

  BOZENA M. parašė:
  Mano dukrytei 5 metai.
  Siandien jau antra naktis pk siaubo priepoliu.

  Praeis.
  Pirmas vaistas sužiūrėti dukrytės dienos ritmą, ar nėra pervargimo , per didelės stimuliacijos. Mūsų aplinkoje tokiu atveju gydytoja liepė išjungt namie visus ekranus (TV, plancete ir tt) - praėjo tada greit, turbūt buvo perdaug, nors tėvams atrodo nežiūri vaikas, TV kaip fonas tik, bet jei jautresnė nervų sistema labai reaguoja (gal sutampa dar su kokiu raidos etapu, naujais potyriais ir vaikui perdaug stimuliuoja)

 2. Karolynchik
  Karolynchik prieš 4 sav.

  Mano sunui 2,2m
  Tokie naktiniai siaubai jau tesiasi kelis menesius,dar pries darzelio lankyma prasidejo.Net juokaudama sakiau,kad matyt nujaucia,kad laukia didele naujove tai prasideda neramumai sitie.
  Kalbejau su seimos gydytoja,bet vienintelis dalykas ka patare tai nusipirkti sirupo "Sedalia"
  Tai zodziu nupirkau,viena diena kaip geriam, nezinau kiek buteliuku jo sugert reiketu,kad jis duotu efekta ir vaikas miegotu normaliai.
  Pries koki pusmeti sakykim,vaikas miegodavo puikiai💙💫🤔
  Ar tai pietu miegas(viena turim mazdaug 12-15val) ar naktinis miegas,paguldom i lovyte jo kambaryje,pakalbam minute dvi aptariam kaip praejo diena ir kas laukia sekancia po to kai pamiegos,ir iseinam,jis ramiai guledavo ir uzmigdavo.Girdedavo,kad mes esam kazka tvarkimes vaikstom po namus ir jam ramu.
  Visa nakti ismiegodavo,o ryte atsikeles atbegdavo pas mus i lova arba tiesiog zaisdavo savo kambary.
  Nu dabar....🤭😬 Namuose pietu miegoti nenori,gulasi su asarom,padedavo dar white noise labai jam.O nakciai tai isvis isterijos rekimai zviegimai asaros 😨 nenori gultis nenori miegoti,seip ne taip uzmiega,ir pirmoje nakties puseje atsikelia,daznai su asarom tada atbega pas mus i lova ,buna pasiguldai ir toliau miega o buna pasiguldai ir nieks nepadeda,toliau verkia zviegia nesigula skersai isilgai lovos raitosi ir tada toks neramus miegas visa nakti islieka 😬
  Buna kartais atsikelia be asaru tarsi lunatikuodamas ateina i musu lova ir toliau lik niekur nieko miega.
  Mus tai aisku kad vargina be proto😫 Jei seimos gydytoja padeti negali,tai kas tuomet padetu isspresti tai,kazkaip bent palengvinti tokia situacija?🤭👀

 3. Kurpelė
  Kurpelė prieš 4 sav.

  Karolynchik parašė:
  Mano sunui 2,2m
  Tokie naktiniai siaubai jau tesiasi kelis menesius,dar pries darzelio lankyma pras…

  Sveiki, mes turėjome naktinius priepolius ir sunkiai užimgdavo. Ankstesniuose įrašuose gal matet ką rašiau. Gulejome raidos centre įvertinimui, dare smegenu tyrima nieko nerado. Mums neurologe parekomendavo prieš miega duoti melotonino ir vakarais venkti ekranų. Žinokit viskas pasikeite, dingo naktiniai siaubo priepoliai, vaikas greučiau užmiega.
  Autistukams buna pakankamai organizme nesigamina melotonino.
  Galit pabandyti čia kaip maisto papildas, pabandykit gal ir jums padės

 4. Karolynchik
  Karolynchik prieš 3 sav.

  Kurpelė parašė:
  Sveiki, mes turėjome naktinius priepolius ir sunkiai užimgdavo. Ankstesniuose įrašuose gal matet ką rašiau. Gulejome raidos centre įvertinimui, dare smegenu tyrima…

  aciu jums,mano seimos gydytoja sako ne orie ko cia neurologas tas jum,nu kur ne prie ko.🙄
  norisi pasitart su specialistais o ne savigyda uzsiimt🥺

 5. Kurpelė
  Kurpelė prieš 3 sav.

  Karolynchik parašė:
  aciu jums,mano seimos gydytoja sako ne orie ko cia neurologas tas jum,nu kur ne prie ko.🙄

  Tai buten prašykite siuntimo ir viskas. Pasikonsultuosit su niaurologu, pasiklausit ką daryt, ar reikes melotonino matysit pasitarusi.