Ką daryti, jei vaikui kartojasi naktiniai siaubo priepuoliai? (35)

Vaikas naktį rėkia

Vaikas nubunda apimtas siaubo ir verkia, pradžioje įsitikinkinke, kas tai yra – naktinis siaubo priepuolis ar nubudimas iš naktinio košmaro, nes kiekvienu iš šių atveju turite elgtis visiškai skirtingai.

Štai ką turėtumėte daryti, jei vaiką ištinka naktiniai siaubo priepuoliai:

1. Nelieskite, nekalbinkite ir nežadinkite vaiko

Nors žiūrint iš šalies verkiantis ir išsigandęs vaikas atrodo siaubingai, viskas, ką privalote padaryti, yra užtikrinti jo saugumą: priepuolio metu vaikas gali blaškytis, todėl būkite šalia ir stebėkite, kad jis nesusižalotų.

Siaubo priepuolio metu vaikas nėra sąmoningas: nors akys būna plačiai atmerktos, iš tiesų jis miega, ir pažadinti iš šios būsenos yra sunku.

Be to, bandymai pažadinti tik dar labiau komplikuoja priepuolį. Todėl nedarykite nieko, nuo ko vaikas pabustų iš šios nesąmoningos būsenos: nedekite šviesos, nepurtykite, nebandykite prakalbinti. Galite nebent ramiu balsu kelis kartus pakartoti „Viskas gerai, miegok" ar kitus raminančius žodžius.

Pats vaikas šio įvykio neprisimins, todėl rytą apie tai nekalbėkite – supratęs, kad naktį nutiko kažkas baisaus, vaikas gali pradėti bijoti eiti miegoti.

2. Sureguliuokite vaiko miego trukmę

Tyrimai rodo, kad naktiniai siaubo priepuoliai dažniau ištinka vaikus, kurie miega per mažai. Užtikrinkite, kad vaikas miegotų pakankamai, prailgindami nakties miego trukmę arba padidindami dienos pogulių trukmę ir/ ar skaičių.

Tai padeda vaikui atsipalaiduoti ir nepasinerti į gilaus miego fazę.

3. Sumažinkite pabudimo tikimybę

Dėl naktinių nubudimų vaikas blogiau miega, o tai trukdo gerai pailsėti ir atsipalaiduoti. Todėl nuraminkite vaiką prieš miegą (tam padeda pasiruošimo miegui ritualai – maudynės, pasakėlė, lopšinė).

Prieš gulantis paskatinkite apsilankyti tualete ir neduokite gerti likus 1-2 val iki miego. Įsitikinkite, kad pašaliniai triukšmai netrikdo vaiko miego.

4. Veskite siaubo priepuolių dienoraštį.

Veskite vaiko miego dienoraštį, kuriame žymėkite kada vaikas nuėjo miegoti, taip pat priepuolio laiką bei trukmę.

Jei pastebėsite tam tikrą dėsningumą, galima bus mėginti pažadinti vaiką likus iki priepuolio keliolikai minučių ir leisti jam vėl po to užmigti.

Jei aiškaus dėsningumo nebus, žadinti patariama praėjus apytiksliai pusvalandžiui nuo užmigimo. Pažadinimas sutrikdo miego ciklą, o tai, manoma, sumažina naktinio siaubo priepuolio tikimybę.

5. Pasitarkite su pediatru

Jei naktiniai baimės priepuoliai pasitaiko nuolatos ir tai kelia nerimą, pasikalbėkite su vaiko gydytoju. Jis gali paskirti specialių vaistų arba kitus gdymo būdus.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  albertina prieš 5 m.

  Miegutis parašė:
  Labai tokiuosi,kad greit sis kosmaras baigsis.nes paciai labai skaudu ziuret kaip vaikas taip draskosi.labai gaila mergytes.beje su vyru pastebejom,kad siaubo priep…

  Yra homeopatinių vaistu neramiam nakties miegui. Mums padėjo (arba tiesiog sutapo)Nervoheel.

 2. Saulelė222
  Saulelė222 prieš 5 m.

  Pas mus irgi buvo šie smagumai , bet išaugo jau , ramiai miegą . Būna retkarčiais kažką susapnuoja , tik pradeda verkt pasakau tšš ir nusiramina

 3. sharunee
  sharunee prieš 8 mėn.

  Dukrytė nuo 1.7 metų ištisus 8 mėnesius kiekvieną naktį pabusdavo klykdama. Baisu mums buvo nes nežinojome kodėl taip. Tik pačioje pabaigoje radau straipsnį apie siaubo priepuolius ir aleliuja!!! Kaip viskas atsiskleidė ir pasidarė aišku kodėl taip vyksta 👏 Labai keista buvo kad šeimos gydytoja net nežinojo kas yra siaubo priepuoliai 😒 Nes ne kartą pasakojom , guodėmės ir gydytoja sugebėjo tik raminamųjų vaistukų pasiūlyti 🤷‍♀️😵

 4. rudagazele
  rudagazele prieš 8 mėn.

  Sveiki, o kodėl negalima žadinti vaiko?

 5. Kurpelė
  Kurpelė prieš 7 mėn.

  rudagazele parašė:
  Sveiki, o kodėl negalima žadinti vaiko?

  Sveika, nes kai ištinka priepuoliai jis nera pilnai atsibudęs ir yra toje busenojo, nors atrodo kad vaikas pabudes jis gali spardytis rekti bekti, jis toje busenoje nesupranta aplinkos. Ir kai žadini jis darblabiau įsiaudrina. Vaizdas buna tikrai baisus ir slegintis. Rekia stenktis išlikti kuo ramesniems tevams, nors tai sunku padaryti, bet reikia. Lieka tik apsaugoti vaika, kad nesusižeistu ir ramu balsu sakyti -Viskas gerai mama su tavim.