Universalus valiklis iš acto ir apelsinų žievelių

Ekologiškas acto ir apelsinų žievelių valiklis siklainyje Indre Pau | Shutterstock.com

Actas - pigi, efektyvi ir ekologiška valymo priemonė. Prie jo pridėkite kelių apelsinų žieveles ir turėsite dar veiksmingesnį bei maloniai kvepiantį valiklį, tiksiantį įvairių paviršių valymui bei priežiūrai.

Acto ir apelsinų žievelių valikliui Jums reikės:

 • Kelių (2-4) apelsinų žievelių;
 • 9% maistinės acto rūgšties (tiek, kad apsemtų apelsinų žieveles).

Patarimas

Galite naudoti ne tik apelsinų, bet ir kitų citrusinių vaisių (citrinų, žaliųjų citrinų, mandarinų ir kt.) žieveles arba įvairius jų derinius.

Paruošimas:

 1. Apelsinų žieveles šiek tiek pasmulkinkite ir suberkite į stiklainį.
 2. Žieveles užpilkite actu taip, kad jos būtų visiškai apsemtos.
 3. Stiklainį sandariai užsukite ir pastatykite vėsioje, tamsioje vietoje bent 2 savaitėms (geriau palaikyti dvigubai ilgiau, t.y. apie mėnesį).
 4. Apelsinų kvapo prisipildžiusį actą perkoškite, išmirkusias apelsinų žieveles išmeskite.
 5. Paruoštą apelsininį actą atskieskite vandeniu, santykiu 1:2, t.y. naudokite vieną dalį acto ir dvi dalis vandens.
 6. Universalų valiklį supilkite į sandarų buteliuką su purkštuku.
 7. Valiklį laikykite vėsioje, tamsioje vietoje.

Kaip ir kam naudoti acto ir apelsinų žievelių valiklį?

 • Vandeniu atskiestas acto valiklis tiks įvairiems virtuvės ir vonios paviršiams valyti, grindims ir langams plauti. Jis pašalina įvairų purvą, riebalų, muilo likučius, vandens dėmes, naikina žalingus mikroorganizmus ir nemalonius kvapus.
 • Acto valikliu galite saugiai išvalyti pjaustymo lenteles, medines peilių ir kitų stalo įrankių rankenas, pašalinti iš jų įsisenėjusius, nemalonius kvapus.
 • Jeigu dėmės įsisenėjusios, paviršiai labai purvini, tačiau atsparūs braižymui, galite užberti sodos, užpurkšti valiklio, palaukti kol suputos ir tuomet pašveisti kempinėle.
 • Jeigu užsikimšo kriauklė arba iš vamzdynų sklinda nemalonus kvapas, įberkite sodos, įpilkite dosnų šlakelį valiklio (galite naudoti ir neskiestą apelsininį actą) ir palaukite 10 min. Perliekite karštu vandeniu.

Svarbu

Šią (kaip ir bet kurią kitą) valymo priemonę pirmiausia reikėtų išbandyti nedideliame, mažiau matomame valomo paviršiaus plote.

Susiję straipsniai

Kaip drėkinti namų orą be drėkintuvo?

Šildymo sezono metu namuose pastebimai nukrenta drėgmės lygis. Sausas oras kenkia odai, gali tapti alergijų, astmos, sinusito priežastimi.

Kaip vaikams išrinkti žaidimų aikštelę?

Žaidimų aikštelės padeda vaikams būti fiziškai aktyviems ir mėgautis turiningu laisvalaikiu: jie gali bėgioti, šokinėti, laipioti, suptis ir t. t.

Kaip išsirinkti sofą turint mažų vaikų? Kriterijai, apie kuriuos nepagalvojame

Sofa – vienas esminių namų baldų. Jei turite mažų vaikų ir kaip tik nusprendėte keisti sofą, tobulo baldo paieškos gali nemenkai išvarginti.