Vaikų vasaros stovyklos

vaikų vasaros stovyklos pasirinkimas Vasilyev Alexandr | Shutterstock.com

Vaikų vasaros stovykla gali tapti maloniausiu prisiminimu, tačiau pasitaiko ir ašarų kupinų skambučių prašant kuo greičiau pasiimti namo. Tad tėvams svarbu pasirinkti tinkamai.

Vaikų vasaros stovyklų rūšys

Organizuojama daugybė skirtingų stovyklų, patenkinančių įvairiausius poreikius. Prieš pradėdami ieškoti stovyklos nusistatykite biudžetą, pagalvokite apie vaiko būdą ir pomėgius bei, žinoma, nepamirškite pasitarti su būsimuoju stovyklautoju.

Dažniausiai pasitaikančios vaikų vasaros stovyklų rūšys:

 • „Tradicinės“. Didelė dalis stovyklų nėra specializuotos ir siūlo įvairių veiklų bei pramogų rinkinį. Pavyzdžiui, viena diena skiriama maudynėms, kita - sporto varžyboms, trečia - vaidinimo kūrimui ir t.t.
 • Teminės. Organizuojamos ir specializuotos stovyklos, pavyzdžiui, šokių, sporto, jojimo, išgyvenimo gamtoje ir kt.
 • Kalbų. Šio tipo stovyklose poilsis derinamas su užsienio kalbos (ar kalbų) pamokomis.
 • Dienos. Dienos stovykla primena ilgą būrelį - ryte vaikas vyksta į stovyklą, tačiau nakvoja namuose. Dienos stovyklos dažniausiai yra specializuotos, skatinančios kūrybiškumą, mokančios kalbos ar, pavyzdžiui, robotikos, programavimo. Įprastai šios stovyklos yra pigesnės.
 • Tarptautinės. Šiose stovyklose siekiama suvienyti vaikus iš įvairių šalių bei kultūrų. Jose dažniausiai kalbama užsienio kalbomis.
 • Užsienyje. Svečiose šalyse organizuojamoje stovykloje vaikas turi galimybę patobulinti užsienio kalbos žinias, pabūti multikultūrinėje aplinkoje, susipažinti su užsienio valstybe. Dažniausiai organizuojamos stovyklos Bulgarijoje, Italijoje, Ispanijoje.
 • Stovyklos jaunuoliams. Dauguma vasaros stovyklų priima vaikus iki 18 metų, tačiau paaugliams tokios stovyklos gali būti neįdomios. Jiems galėtų patikti specializuotos stovyklos jaunuoliams, orientuotos į, pavyzdžiui, karjeros pasirinkimą, koučingo sesijas, sveikos gyvensenos ugdymą, savanorystę ir kt.

Vaikų vasaros stovyklos pasirinkimas

Apsisprendę išleisti vaiką į vasaros stovyklą, nusistatę biudžetą ir apgalvoję, kokio tipo stovykla jus domina, imkitės konkrečios stovyklos paieškų.
 

Ieškodami stovyklos būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:

 • Stovyklos reputacija. Būtinai paieškokite atsiliepimų internete, paklausinėkite pažįstamų arba paprašykite tėvelių pasidalinti patirtimi socialinių tinklų grupėse.
 • Stovyklos sutartis. Paprašykite stovyklos organizatorių pateikti stovyklos sutartį ir labai įdėmiai ją perskaitykite:
  Įsitikinkite, kad stovyklos organizatoriai ir vadovai prisiima visą atsakomybę už jūsų vaiką;
  Išsiaiškinkite, ar yra galimybė atšaukti kelialapį ir susigrąžinti pinigus, pasikeitus aplinkybėms arba, pavyzdžiui, vaikui susirgus (įprastai sutartyje šio punkto nėra, tačiau pabandykite susitarti dėl jo įtraukimo).
  Įsigilinkite į sutartyje aprašytas sąlygas: vaikų grupės dydį, prižiūrinčių vadovų skaičių, maitinimų dažnumą, papildomas rinkliavas (pavyzdžiui, muziejų bilietams ar kitoms mokamoms pramogoms) ir kt.
 • Paramos projektai. Iki 2021-ųjų metų Lietuvoje vykdomas neformaliojo vaikų švietimo projektas „TAPK (Tobulėk. Auk. Pažink. Kurk.)“, suteikiantis galimybę Lietuvos (bei užsienyje gyvenančių lietuvių) vaikams vasaros stovyklose atostogauti pigiau. 
 • Galimos nuolaidos. Pasidomėkite konkrečių stovyklų teikiamomis nuolaidomis. Nuolaidos dažniausiai taikomos:
  Įsigyjant kelialapį anksčiau arba „paskutinę minutę“;
  Šeimoms, kuomet į stovyklą keliauja broliai ir sesės;
  Draugams, kuomet į stovyklą keliauja pora ar grupelė draugų;
  Lojaliems klientams, kuomet vaikas į tą pačią stovyklą vyksta nebe pirmus metus.
 • Vaiko būdas ir norai. Ieškant stovyklos svarbu pamąstyti apie vaiko būdo bruožus ir pomėgius. Pavyzdžiui, kuklesniam, sunkiai nuo šeimos atsiskiriančiam arba pirmą kartą į stovyklą vykstančiam vaikui tiktų dienos stovykla, kuomet grįžtama nakvoti į namus. O labai judriam, bet disciplinos stokojančiam pramuštgalviui galbūt praverstų skautų arba sportinė stovykla.
 • Vaiko sveikata. Stovykloje privalo būti už vaikų sveikatą atsakingas asmuo, tačiau ir tėveliams reikėtų atsižvelgti į vaiko fizinę būklę. Pavyzdžiui, specializuota, sukarinta stovykla gali būti perdėm sudėtinga silpnos sveikatos, menką ištvermę turinčiam vaikui.
 • Vaiko mitybos įpročiai. Jeigu vaiko mityba yra specifinė, jis nevartoja tam tikrų maisto produktų dėl įsitikinimų, religijos ar sveikatos būklės, prieš įsigydami kelialapį būtinai pasiteiraukite organizatorių, ar jie užtikrins tinkamą maitinimą. Paprašykite, kad tai būtų užfiksuota stovyklos sutartyje. 

Vaiko paruošimas vasaros stovyklai

Tinkamiausios vasaros stovyklos pasirinkimas - didelis darbas, tačiau nereikėtų numoti ranka ir į vaiko pasiruošimą išvykai.

Prieš išvykstant į stovyklą atlikite šiuos darbus:

 • Sudėkite reikalingus daiktus. Daugelis stovyklų pateikia rekomenduojamų atsivežti daiktų sąrašą pagal stovyklos tipą. Pavyzdžiui, keliaujant į skautų stovyklą gali reikėti palapinės ir pan.
 • Nepamirkite vaiko dokumentų. Stovyklautojui gali būti reikalingas moksleivio pažymėjimas, suteikiantis nuolaidą muziejų ar kitų pramogų bilietams (jeigu stovykloje tokios išvykos, pramogos bus organizuojamos). Į užsienį vykstančiam vaikui, priklausomai nuo šalies, reikės daugiau dokumentų: paso ar asmens tapatybės kortelės, tėvų arba globėjų leidimų ir kt.
 • Aptarkite stovyklos taisykles. Stovyklos sutartyje įprastai yra pateikiamos taisyklės, kurių privalės laikytis stovyklautojas. Dažniausiai tėvai įsipareigoja, kad jų vaikas neatsiveš ir nevartos svaigiųjų gėrimų, narkotinių medžiagų, nerūkys, laikysis tvarkos, bus pagarbus ir draugiškas stovyklos personalui ir kitiems stovyklautojams. Vaikas turi žinoti, kad pažeidęs sutarties sąlygas, jis gali būti išsiųstas namo stovyklai dar nepasibaigus.
 • Susitarkite dėl bendravimo. Bus ramiau jeigu susitarsite, kad vaikas kasdien (ar kas dvi dienas) jums paskambins, parašys žinutę, papasakos kaip sekasi.
 • Padrąsinkite vaiką. Ilgesnis buvimas neįprastoje aplinkoje gali sugluminti net ir labiausiai savimi pasitikintį vaiką. Pasikalbėkite ir padrąsinkite vaiką, aptarkite galimas „kritines“ situacijas, pavyzdžiui, ką daryti, jeigu nepavyks susidraugauti ar jeigu netenkins stovyklos sąlygos (pavyzdžiui, bus tiekiamas ne toks maistas, kaip žadėta).

Susiję straipsniai

Kavinės ir restoranai su vaikų kampeliu Vilniuje

Dalijamės kavinių ir restoranų su vaikų kampeliu Vilniuje sąrašu.

Žaidimas vaikams: „Seno žmogaus istorija“

Šis žaidimas suteiks galimybę vienu metu ir smagiai bei naudingai leisti laiką su vaiku, ir pagulėti ant sofos ištiesus kojas. Skamba neblogai, ar ne?

Žaidimai užrištomis akimis vaikams

Žaidimai, žaidžiami užrištomis akimis, sustiprina kitus jutimus, lavina vaikų koordinaciją, sužadina vaizduotę ir padeda labiau pasitikėti savimi.