Vasara su vaiku: ką nuveikti?

Vaikai kaip niekas kitas laukia vasaros, tačiau jai pagaliau atėjus ar užsitęsus, jie neretai nebežino, ką veikti. Dalinamės keliomis idėjomis!

Iš pradžių pasidarykite „ką veikti“ stiklainį, t.y. susėskite su vaiku ir surašykite idėjas ant popieriaus lapelių, juos sulankstykite ir sudėkite į išpieštą, gražiai apklijuotą stiklainį. Iškilus klausimui, kuo užsiimti, tereikės išsitraukti atsakymą! Galite pasinaudoti šiomis idėjomis arba sugalvoti savo:

 

 1. Išpuošk dviratį balionais ir suorganizuok dviračių paradą savo namų kieme.
 2. Piešk ant akmenukų.
 3. Surenk balionų su vandeniu mūšį.
 4. Nupiešk daug piešinių, o vakare surenk parodą.
 5. Nuplauk dviratį arba mašiną.
 6. Pastatyk štabą kieme arba namuose.
 7. Paprašyk, kad tėvai pradurtų skylutę butelio kamštelyje, pripilk vandens ir laistykis su draugais.
 8. Žaisk gaudynes.
 9. Parašyk laišką seneliams ar kitiems giminaičiams.
 10. Ant balto popieriaus lapo piešk citrinos sultimis, paveikslą padėk ant saulėtos palangės ir stebėk, kas nutiks po dienos.
 11. Atvirkštinio maisto diena - pusryčiams valgyk vakarienės patiekalus, o per vakarienę - pusryčių. Desertą suvalgyk prieš pietus.
 12. Nupiešk savo namo arba buto žemėlapį.
 13. Sugalvok pasaulio šalį ar miestą, kurį norėtum aplankyti. Bibliotekoje arba internete surask ir užsirašyk informaciją apie šią vietą.
 14. Sukarpyk seną žurnalą arba laikraštį ir iš skiaučių suklijuok piešinį - mozaiką.
 15. Žaisk šlapias gaudynes - pripilk kibirą vandens ir įmesk kempinę. Tas, kas gaudo, turi mesti šlapią kempinę į kitus žaidėjus. Tas, kurį paliečia šlapia kempinė, yra naujas gaudytojas, jis turi iš naujo sušlapinti kempinę ir toliau žaisti.
 16. Raidė a yra 1, b - 2, c - 3 ir t.t. Taip užkoduok raides ir parašyk slaptą žinutę draugui.
 17. Pasiimk žiūronus ir stebėk paukščius.
 18. Paprašyk, kad mama padarytų sumuštinių, pasiimk pledą ir surenk pikniką draugams ir mėgstamiausiems žaislams.
 19. Pasiimk batų dėžę, gražiai apipaišyk ir į ją rink vasaros prisiminimus - kriaukles, įdomius akmenukus, nugludintus stikliukus, šakeles.
 20. Iškepk sausainių, juos gražiai supakuok ir padovanok maloniai kaimynei.
 21. Padaryk savo stalo žaidimą, pavyzdžiui, savo miesto Monopolį.
 22. Surenk popierinių lėktuvėlių arba laivelių lankstymo ir skraidinimo ar plukdymo varžybas.
 23. Sugalvok vakarienės meniu ir padėk mamai nupirkti produktus bei viską suruošti.
 24. Surink karoliukų, monetų ir pan., sudėk į maišelį ir užkask prie namų. Vasaros pabaigoje galėsi išsikasti savo lobį.

Vasara – pramogų metas. Dalinamės keliomis idėjomis, ką galima nuveikti su vaiku!
 
Miegokite po žvaigždėmis. Vasarą vaikai mielai praleis visą dieną (ir net naktį) lauke, jeigu tik sugebėsite juos sudominti. Jeigu turite nuosavą kiemą – pasistatykite palapinę. Vaikui tai paliks didelį įspūdį, o ir jūs prisiminsite jaunystę. O jei dar rastumėte teleskopą...
 
Surenkite popierinių lėktuvėlių arba laivelių lankstymo ir skraidinimo ar plukdymo varžybas. Pasimokykite kartu lankstymo meno. Varžybų dalyviai labai apsidžiaugtų kokiu nors prizu.
 
Keliaukite. Nesvarbu, kur – vaikai mėgsta spontaniškas išvykas. Nesakykite savo atžalai, kad vykstate iškylauti – tegul tai bus staigmena. Plačios vaikų šypsenos ir įspūdžiai - garantuoti. Keliaukite ir atraskite naujas vietas! Ko verti vien mažieji Lietuvos miesteliai su savo įdomybėmis, zoologijos sodas, delfinariumas ar žirgynas! Be to, Lietuvoje yra daugiau nei 100 įvairiausių muziejų.
 
Nupiešk savo namo arba buto žemėlapį.
 
Pramogaukite vandenyje. Vaikai kiaurą dieną mirktų jūroje, ežere ar upėje, jei tik galėtų. Jei nėra galimybės nusivežti atžalos prie vandens – pramogaukite namuose! Prileiskite vonią vandens, kad vaikas galėtų pliuškentis kada panorėjęs. Vaikams patiks ir šokinėjimas bei lakstymas po balas – prisiminkite savo vaikystę!
 
Pripilkite į balionus vandens ir surenkite mūšį.
 
Uogaukite. Taip nejučia ne tik praleisite keletą valandų, bet ir prisirinksite vitaminų žiemai. Svarbiausia, kad tai nevirstų darbu, ir nepamirškite repelento, kad nepultų uodai ar erkės!
 
Sukarpykite seną žurnalą arba laikraštį ir iš skiaučių suklijuokite piešinį – mozaiką.
 
Eksperimentuokite. Pabūkite mokslininkais – pasidarykite vaškinę lempą ar imituokite ugnikalnio išsiveržimą. Didelės ir laimingos vaiko akys bus puikus įrodymas, kad stengiatės ne veltui.
 
Pūskite muilo burbulus. Jų nesunkiai galima pasidaryti ir patiems.
 
Iškylaukite. Tiesa, nebūtina kur nors važiuoti – juk iš bėdos iškylą galima surengti net ir namuose! Tiesiog praleiskite kelias naktis miegodami miegmaišyje svetainėje, tai bus puiki pramoga ir vaikui, ir jums. Tiesa, dešrelių ant laužo taip neišsikepsite, bet laiką praleisite smagiai.
 
Pasiimkite žiūronus ir stebėkite paukščius. Arba praeivius.
 
Leiskite, kad vaikai padėtų jums virtuvėje. Tegul atžala išrenka vakarienės receptą ir prisideda prie gaminimo. Paverskite tai tradicija – pavyzdžiui, kiekvieną penktadienį šeimos vakarienė gali tapti bendru tėvų ir vaikų kūriniu. Arba kartu gaminkite ledus – bus tikrai įdomu!
 
Suburkite su kiemo draugais muzikos grupę. Muzikos instrumentai – tai skardinės, plastikiniai buteliai su akmenukais ar kruopomis, šaukštai ir t.t.
 
Skatinkite vaiką kuo daugiau piešti. Tai išlaisvina jo kūrybiškumą, o jūs būsite puikus mažylio pagalbininkas. O panaudojus klijus ir kruopas, galima sukurti tikrus šedevrus. Gražiai atrodys darbeliai ir ant akmenukų.
 
Žaiskite slėpynių. Tam nereikia daug vietos – su mažu vaiku įmanoma ir dviejų kambarių bute.
 
Žaiskite šlapias gaudynes – pripilkite kibirą vandens ir įmeskite kempinę. Tas, kas gaudo, turi mesti šlapią kempinę į kitus žaidėjus. Tas, kurį paliečia šlapia kempinė, yra naujas gaudytojas, jis turi iš naujo sušlapinti kempinę ir žaisti toliau.
 
Galite ieškoti lobio – tereikia suslapstyti popieriaus skiauteles su užuominomis!
 
Pasiimkite batų dėžę, gražiai apipaišykite ir į ją rinkite vasaros prisiminimus – kriaukles, įdomius akmenukus, nugludintus stikliukus, džiovintus augalus.

Įrenkite namelį–štabą. Ar pamenate iš vaikystės, koks tai smagus reikalas? Namuką galima susiręsti iš pledų, žabų ar rimtesnių pagalių, kartono dėžių – puiki vieta tiek kiemo štabo susirinkimams, tiek stalo žaidimams ar knygai paskaityti.
 
Geros vasaros!

Vasara – tai laikas, kurio labiausiai laukia vaikai. Net jeigu neturite galimybės išvykti į kaimą, smagiai laiką praleisti galima ir mieste. Siūlome 5 idėjas, kad vaikų vasaros poilsis būtų smagus ir turiningas.
 
Išmokykite ko nors nauja. Tai gali būti nauja sporto rūšis, važiavimo dviračiu, riedučiais, riedlente pamokos ar kas nors panašaus. Svarbiausia, kad tai teiktų malonumą pačiam vaikui. Na, o jeigu tuo užsiims visa šeima, būkite tikri: atžala namie nesėdės.
 
Filmo kūrimas. Pasiūlykite vaikui sukurti istoriją, parašyti scenarijų, surasti „aktorius“ ir sukurti filmą. Tokia veikla tikrai įtrauks, padės ugdyti rašymo ir organizacinius įgūdžius, atsakomybės jausmą.
 
Aktorinio meistriškumo pamokos. Jei pastebėjote, kad jūsų vaikas ima reikšti aktoriaus talentą, pasiūlykite pastatyti spektaklį ir atlikti kokį nors vaidmenį. Na, o jeigu jam priimtiniau būti režisieriumi – tai taip pat neblogai: jis turės galimybę išmokti bendrauti su bendraamžiais, atskleisti savo dar neatrastus gabumus.
 
Skauto įgūdžiai. Išvykite su atžala į mišką, prie ežero, pamokykite, kaip reikia išgyventi laukinėmis sąlygomis – uždegti ugnį, nustatyti kryptį, pastatyti palapinę ir t.t. Patikėkite, tokios vasaros ji tikrai nepamirš!
 
Pirmasis uždarbis. Labai pravartu išmokyti vaiką vertinti pinigus ir žmonių darbą, suteikti galimybę truputį užsidirbti. Sugalvokite tokį užsiėmimą, kuris nebūtų per sunkus jūsų sūneliui arba dukrytei: tai gali  būti pyragų kepimas, reguliari pagalba kaimynams ir t.t. Svarbiausia, kad būtų smagu!
 
Paverskite vasarą pramoga – tada neteks skųstis, kad vaikas per daug laiko praleidžia prie kompiuterio arba televizoriaus...
 

Susiję straipsniai

Kavinės ir restoranai su vaikų kampeliu Vilniuje

Dalijamės kavinių ir restoranų su vaikų kampeliu Vilniuje sąrašu.

Žaidimas vaikams: „Seno žmogaus istorija“

Šis žaidimas suteiks galimybę vienu metu ir smagiai bei naudingai leisti laiką su vaiku, ir pagulėti ant sofos ištiesus kojas. Skamba neblogai, ar ne?

Žaidimai užrištomis akimis vaikams

Žaidimai, žaidžiami užrištomis akimis, sustiprina kitus jutimus, lavina vaikų koordinaciją, sužadina vaizduotę ir padeda labiau pasitikėti savimi.