Veido kaukės su graikiniais riešutais

Graikiniai riešutai ne tik skanūs, bet ir naudingi. Juose daug askorbo rūgšties – tai ypač svarbu avitaminozės profilaktikai, kitaip tariant – tai pirmoji pagalba norintiems sustiprinti imunitetą.

Tačiau čia jų panaudojimo galimybės nesibaigia. Riešutai plačiai naudojami kosmetikos pramonėje: praktiškai kiekvienoje kremų, šveitiklių, šampūnų ir kitų priemonių linijoje yra graikinių riešutų. Jie puikiai tinka įvairioms naminėms kaukėms, tad papasakosime, kaip galima jų pasidaryti. Štai keletas receptų.

Stiprinamoji plaukų kaukė

Kadangi graikiniai riešutai yra labai riebūs, jie padeda įveikti galvos odos ir plaukų sausumą. Sudėk keletą riešutų į indelį, sutrink juos, kad išsiskirtų skystis (naudotis elektriniu smulkintuvu nepatartina, nes negalėsi išspausti aliejaus). Įpilk truputėlį šilto pieno ir ištepk šia mase plaukus. Apvyniok galvą rankšluosčiu, kaukę nuplauk šiltu vandeniu po 20–25 minučių.

Plaukų augimą skatinanti kaukė

Pakelį sausų mielių užpilk puse stiklinės šilto kefyro ir palaikyk šiltoje vietoje. Kai mielės išsipūs, įdėk pusę šaukštelio garstyčių miltelių, vieną baltymą, porą šaukštų riešutų aliejaus. Ištepk šia mase plaukus ir gerai įtrink ją į šaknis. Kad poveikis būtų geresnis, apvyniok galvą celofano plėvele. Nuplauk maždaug po pusvalandžio, pageidautina nenaudoti šampūno. Nemalonaus baltymo kvapo atsikratyti padės plaukų skalavimas ramunėlių nuoviru.

Riešutų kaukė riebiai ir mišriai odai

Graikinių riešutų aliejus – puikus pasirinkimas moterims, turinčioms mišrią ir riebią odą. Jis sutraukia poras, mažina patinimus. Aliejų galima išsispausti namie, arba įsigyti prekybos vietose. Kosmetologai rekomenduoja jį spausti patiems.

Maitinamoji kaukė riebiai ir mišriai odai

Atgaivinti ir pamaitinti odą padės kaukė iš graikinių riešutų ir citrinų aliejaus bei kosmetinio molio. Sumaišyk šaukštą riešutų aliejaus su 2–3 lašais eterinio citrinų aliejaus ir pridėk žaliojo molio, kad išeitų tirštą grietinę primenanti masė. Užtepk ją ant veido ir palaikyk 20 minučių, nuplauk šiltu vandeniu.

Riešutų kaukė riebiai odai

Sutrink grūstuve keletą branduolių, įmušk kiaušinio baltymą ir įdėk arbatinį šaukštelį bulvių krakmolo. Viską gerai išmaišyk. Laikyk kaukę ant veido 20 minučių, nuplauk šiltu vandeniu.

Uždegimą mažinanti kaukė

Tinka visiems odos tipams. Sumaišyk keletą lašų riešutų aliejaus su bespalve chna ir įpilk 2–3 šaukštus ramunėlių nuoviro. Laikyk kaukę ant veido 10 minučių, nuplauk šiltu vandeniu.

Maitinamoji kaukė sausai odai

Kosmetologai rekomenduoja derinti kaukę su masažu – poveikis bus geresnis. Sumaišyk po arbatinį šaukštelį riešutų ir persikų kauliukų aliejaus. Masažuok su šiuo mišiniu veidą netempdama odos. Geriausia, jeigu masažą darysi prieš miegą. Aliejaus likučius nuvalyk servetėle.

Riešutų kaukė visiems odos tipams

Susmulkink riešutus peiliu arba elektriniu smulkintuvu ir sumaišyk su skystu medumi. Masažuok veidą sukamaisiais judesiais. Šį skanų šveitiklį galima pasigaminti iš anksto ir laikyti šaldytuve.

Stiprinamoji nagų kaukė

Sumaišyk riešutų aliejų su citrinos sultimis santykiu 3:1. Kasdien šią masę įtrink į rankų odeles ir nagus – jie sutvirtės ir nebesisluoksniuos.

Anticeliulitinė kaukė

Sumalk mėsmale stiklinę graikinių riešutų, sumaišyk su vieno kivio minkštimu, įpilk po pusę stiklinės citrinų ir apelsinų sulčių. Viską gerai išsuk. Stipriai įtrink problemiškas vietas šia mase, o kad poveikis būtų dar geresnis, apsuk  maistine plėvele ir palaikyk 10 minučių. Nuvalyk kaukę vatos tamponu ir nusimaudyk po kontrastiniu dušu. Šią procedūrą reikia kartoti ne rečiau kaip dukart per mėnesį.

Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!