Veido šveitikliai: kaip pasigaminti ir naudoti?

Mokslininkai nustatė, kad odos ląstelės gyvena apie keturis ar penkis mėnesius. Po to jos apmiršta ir kaupiasi ant veido ir kitų vietų. Jeigu šio sluoksnio nenuvalysi – neišvengsi šerpetojimo ir negražios spalvos. Naudojant šveitiklius oda atsigauna, atjaunėja, tampa šilkinė, stangri ir sveika. Kasdien odą reikia prausti ir valyti, o periodiškai – nušveisti.

Parduotuvėse netrūksta šveitiklių, skirtų veidui arba visam kūnui. Kiekviename iš jų yra medžiagų, drėkinančių, minkštinančių ir maitinančių odą, padedančių pašalinti suragėjusį sluoksnį. Skirtumas tik tas, kad veido šveitikliuose naudojamos dalelės yra smulkesnės.

Paprastai šveitiklio pagrindu būna gelis, emulsija, kremas arba kosmetinis molis. Šveitikliai su moliu – puikus pasirinkimas toms, kurių oda mišri arba riebi (ši medžiaga puikiai sutraukia poras ir pašalina riebų blizgesį). Jautriai ir sausai odai reikėtų naudoti šveitiklius-kremus, o geliai yra universalūs.

Šveitikliuose, skirtuose kojų priežiūrai, paprastai būna komponentų, mažinančių patinimą ir prakaitavimą, taip pat ir antibakterinių priedų.

Kaip naudoti šveitiklį?

  • Geriausia odą šveisti prieš miegą.
  • Veidą prieš procedūrą nuvalyti užtenka įprastai – jokių papildomų priemonių nereikia.
  • Šveitiklis turi būti tepamas ant drėgnos odos. Per daug jos nespausdama masažuok veidą nuo smakro iki ausų ir nuo kaktos vidurio iki smilkinių.
  • Naudoti šveitiklio sričiai apie akis negalima.
  • Po procedūros reikia nusiprausti šiltu vandeniu ir pasitepti drėkinamuoju kremu. Jeigu oda parausta arba ima niežtėti, tai reiškia, kad priemonė tau netinka.
  • Kūno šveitiklius naudok po vandens procedūrų, kojų – darydama pedikiūrą, rankų – manikiūro metu (kitaip tariant, tada, kai oda pakankamai pagarinta). Reikėtų skirti daugiau dėmesio alkūnėms, kelėnams, sėdmenims, viršutinei rankų daliai. Nepamiršk pasitepti pieneliu arba kremu!
  • Kad nepakenktum odai ir nepažeistum narūralios jos apsaugos, šveitiklį reikėtų naudoti ne dažniau kaip du kartus per savaitę. Jeigu oda jautri arba sausa – užteks ir vieno karto.

Kaukę-šveitiklį galima pasigaminti ir namuose. Tam reikia įprastų produktų, pavyzdžiui, medaus, morkų, avižinių dribsnių, varškės ir kavos. Siūlome tau keletą receptų.

Kaip pasigaminti šveitiklį?

Valomoji medaus kaukė: sumaišyk du šaukštus skysto medaus, pusės citrinos sultis ir šaukštą sėlenų. Šis receptukas padės įveikti šerpetojimą, spuogus, be to, pašviesins ir atgaivins odą.

Agurkinis šveitiklis: sutarkuok agurką, sumaišyk su šaukštu avižinių dribsnių, palaikyk apie dvidešimt minučių ir po truputį tepk ant veido (procedūra turėtų ažtrukti apie penkias ar septynias minutes). Masažuok veidą sukamaisiais judesiais. Nuplauti reikėtų iš pradžių šiltu, po to – šaltu vandeniu.

Kavos tirščių šveitiklis: į tirščius įlašink du lašus kedrų riešutų aliejaus ir tepk ant veido. Pamasažuok penkias minutes ir nuplauk.

Morkų ir avižinių dribsnių šveitiklis: vienos morkos sultis sumaišyk su dribsniais, palauk, kol jie išbrinks. Mišinį laikyk ant veido apie dešimt minučių.

Švelnus šveitiklis: sutrink elektriniu smulkintuvu kelis šaukštus avižinių dribsnių, įpilk grietinėlės arba pieno (tiek, kad išeitų kremo tirštumo masė). Mišinį tepk ant veido ir kaklo odos, pamasažuok ir nuplauk po dešimties minučių.

Varškės šveitiklis: kruopščiai išmaišyk pusę šaukštelio alyvuogių aliejaus, arbatinį šaukštelį maltų ryžių ir du šaukštus varškės. Viską šiek tiek pašildyk ir tepk ant veido.

Saldus šveitiklis (puiki kaukė smaližiams): reikia šiek tiek plaktos grietinėlės ir penkių šaukštų cmulkaus cukraus. Viskas išmaišoma ir masažuojamaisiais judesiais užtepama ant veido. Nuplauti rekomenduojama šiltu vandeniu.

Varškės ir kavos šveitiklis: lygiom dalim sumaišyk džiovintus kavos tirščius ir riebią varškę, užtepk šią masę ant veido. Masažuok sukamaisiais judesiais nuo penkių iki dešimties minučių, nuplauk šiltu vandeniu.

Atskirai reikėtų pakalbėti apie šveitiklius su druska. Jie tinka viso kūno priežiūrai. Druska – natūrali medžiaga, padedanti grąžinti odai sveikatą, nuostabią išvaizdą ir lygų paviršių. Vis dėlto toliau aprašomų receptų nerekomenduojame jautrios odos moterims.

Valgomosios druskos šveitiklis: tiesiog įsipilk į saują šaukštą druskos ir trink ja odą sukamaisiais judesiais ne daugiau kaip tris minutes. Nuplauk, nušveistą plotą patepk drėkinamuoju kremu.

Šveitiklis iš jūros druskos: sumaišyk jūros druską ir alyvuogių alieju (bet būtų geriau su specialiu kūno aliejumi) ir užtepk ant kūno. Kai druska truputį aptirps, pradėk atsargiai masažuoti. Po procedūros palįsk po dušu.

Labai svarbu atminti, kad oda šveičiama tik išsimaudžius vonioje arba nusiprausus po dušu – antraip odą galima pažeisti.
 

Cheminis šveitimas – skausminga ir brangi procedūra. Geriau išbandykite paprastesnius, neskausmingus ir tikrai gerokai pigesnius būdus. Grąžinkite savo kūno ir veido odai elastingumą bei natūralų spindesį!
 
Siūlome jums išvalyti poras ir pašalinti mirusias odos ląsteles namų gamybos šveitikliais. Naudokite organiškai užaugintas daržoves ir vaisius pasigaminti natūralias, vitaminų gausias priemones, kurios akimirksniu atgaivins odą. Pristatome jums šešių šveitiklių receptus.
 
KUKURŪZŲ KRAKMOLO IR MORKŲ SULČIŲ ŠVEITIKLIS. Pašalinkite senų ląstelių sluoksnį pasinaudoję šiuo receptu. Dubenyje sumaišykite tris šaukštus kukurūzų krakmolo, 1 kiaušinio baltymą, 1 šaukštelį malto imbiero ir 3 šaukštelius morkų sulčių. Pirmiausia nuprauskite veidą, pašalinkite nešvarumus bei bet kokių cheminių priemonių likučius. Tuomet mišiniu  ištepkite veidą. Palikite 15-ai minučių ir nuplaukite drungnu vandeniu.
 
ARTIŠOKO IR ACTO ŠVEITIKLIS. Pasiruoškite odą valantį šveitiklį, kuris pašalins ne tik paviršiuje, bet ir giliau susikaupusias senas odos ląsteles. Dubenyje sumaišykite vieną virto artišoko šerdį, 2 šaukštus alyvuogių aliejaus ir vieną šaukštą acto. Pagamintą pastą įmasažuokite į veido odą ir palikite 15-ai minučių. Nuplaukite šveitiklį šiltu vandeniu ir nuvalykite drėgnu rankšluostėliu.
 
POMIDORO IR AGURKO ŠVEITIKLIS. Maišytuvu sutrinkite pusę nulupto pomidoro, šaukštą susmulkinto agurko, 2 šaukštelius rūgpienio, 4 mėtų lapelius ir 3 šaukštelius avižinių dribsnių. Sutrintas sudėtines dalis užtepkite ant veido ir kaklo. Palikite 10-iai minučių ir nuplaukite drungnu vandeniu.
 
VYNUOGIŲ IR OBUOLIŲ SULČIŲ ŠVEITIKLIS. Suteikite odai šilko švelnumo pasinaudoję šiuo paprastu receptu. Dubenėlyje sutrinkite 6 vynuoges,  gautą masę sumaišykite su šaukštu apelsinų ir obuolių sulčių. Užtepkite masę ant veido ir kaklo. Palikite bent 10-iai minučių, kad maistingosios medžiagos susigertų į poras. Galiausiai nuplaukite veidą šaltu vandeniu. Štai ta paslaptis, kuri leis puikuotis skaisčia ir gaivia veido oda!
 
AVOKADŲ IR BRAŠKIŲ ŠVEITIKLIS. Pašalinkite senos odos sluoksnį  nuo veido ir kaklo pasinaudoję šiuo ekspertų išbandytu receptu. Sumaišykite vieno sutrinto avokado masę su 4-mis braškėmis ir užtepkite ant veido. Palaikykite ne daugiau kaip 20 minučių ir nuplaukite šaltu vandeniu. Džiaukitės natūraliai švytinčia ir stangria oda.
 
CUKRAUS IR POMIDORŲ ŠVEITIKLIS. Panaudokite šiuos du dažnai odos priežiūros receptuose minimus ingredientus pašalinti senas ląsteles nuo veido ir kaklo. Viskas, ką jums reikia padaryti norint atgaivinti savo odą, tai perpjauti vidutinio dydžio pomidorą, pamirkyti jį cukruje ir įtrinti juo odą. Pabūkite taip 10-imt minučių, o paskui nuplaukite veidą šaltu vandeniu.

Bet kuri kosmetologė tau pasakys, kad odą šveisti tiesiog būtina, juk oda nuolatos atsinaujina, o žuvusios ląstelės pačios niekur nedingsta. Negana to, jos trukdo odai atsinaujinti, todėl oda atrodo papilkėjusi, dėmėta ir šiurkšti.

Kuo gali padėti odos šveitiklis?

Odos šveitiklio paskirtis – pašalinti suragėjusį žuvusių odos ląstelių sluoksnį. Tai padarius, oda tampa lygesnė, jos spalva atsinaujina, oda lengviau “kvėpuoja” ir sugeria daugiau deguonies, o viršutinis odos sluoksnis geba geriau įsisavinti naudingąsias kremų, losjonų ar kaukių medžiagas. Negana to, šveitimo metu suaktyvinama kraujotaka, taigi veidas labiau spindi ir atrodo sveikesnis.

Kokių būna odos šveitiklių?

Kosmetikos parduotuvėse odos šveitiklių pasirinkimas iš tiesų platus. Iš esmės šveitikliai būna trijų tipų: enziminiai, mechaniniai ir valomosios kaukės. Mechaninis odos šveitiklis – tai skystis, kurio sudėtyje yra įvairių odai naudingų komponentų ir smulkių granulyčių, padedančių pašalinti suragėjusį odos sluoksnį. Enziminiame odos šveitiklyje grandomųjų granulyčių nėra, tačiau vietoje jų negyvas odos ląsteles ištirpdyti padeda fermentai – augalų enzimai. Valomiosios kaukės – tai dar vienas būdas pašalinti negyvas odos ląsteles. Šių kaukių sudėtyje yra baltojo molio, kuris sugeria nešvarumus ir riebalų perteklių. Pati kaukė nenuplaunama, o nutrinama pirštais, taigi iš esmės taip pat pasitarnauja kaip šveitiklis.Kokį šveitiklį tuomet pasirinkti?

Šveitiklį reikėtų rinkis atsižvelgiant į savo odą ir naudojimo dažnumą. Savaime suprantama, jei odą šveisite labai dažnai, reikės švelnesnės, mažiau dirginančios priemonės. Tokiam atvejui geriausiai tiks valomosios kaukės. Būtent jas turėtų rinktis ir jautrios odos savininkės. Turinčios normalią odą gali išbandyti enziminius šveitiklius, na o riebiai odai patariama rinktis mechaninius šveitiklius. Beje, merginoms, kurių oda riebi, nepatariame piktnaudžiauti šveitimo procedūromis, nes jos skatina riebalų išsiskyrimą. Na, o jei turite galimybę, galite išbandyti skirtingas priemones ir išsirinkti efektyviausiai veikiančią.

Kaip dažnai reikėtų šveisti odą?

Jautri ir gležna oda lengvai sudirgsta, todėl su ja reikėtų elgtis itin atsargiai ir šveitimo procedūrą daryti ne dažniau nei 1 kartą per dvi savaites. Normalios arba mišrios odos savininkės oda pasirūpinti turėtų 1-2 kartus per savaitę, na o riebią odą nušveisti patariama iki 3 kartų per savaitę. Jaunoms merginoms odos šveitimą galima daryti ir rečiau, o štai vyresnėms moterims patariama pasirūpinti oda reguliariai, nes su amžiumi oda atsinaujina vis lėčiau, dėl to būna sausesnė, storesnė ir praradusi spalvą.

Ar po odos šveitimo reikėtų kokių nors papildomų grožio procedūrų?

Pašalinus suragėjusį sluoksnį, oda kur kas sparčiau išdegina drėgmę, todėl po procedūros ją būtina drėkinti ir pamaitinti. Iš pradžių atgaivink veido odą toniku, o tuomet pasitepk drėkinamuoju arba maitinamuoju kremu.
 

Terminai  veido „pilingas“ arba „eksfoliacija“ reiškia linkusio ragėti viršutinio epiderminio odos sluoksnio pašalinimą, kuris suteikia galimybę atsinaujinti odos ląstelėms. Rezultatas: atsinaujinusi, kur kas skaistesnė ir lygesnė oda.

Dėl pilingo procedūros naudingumo vis dar diskutuojama. Vieni yra pilingo, kaip įprastos  higieninės procedūros šalininkai, kiti pilingą vertina kaip pernelyg agresyvią priemonę, neigiamai įtakojančią natūralius procesus, vykstančius organizme.   Veido pilingas namuose

Naudojant šveitiklį, paviršinis epidermio sluoksnis apdorojamas mechaniniu būdu. Šveitiklyje esančios smulkios dalelės švelniai „nušlifuoja“ veido odą, taip pašalindamos suragėjusias odos ląsteles. Sausos ar normalios odos tipo savininkėms tiks smulkių granulių minkštas šveitiklis. Jeigu tavo oda riebi, geriau rinktis rupių granulių šveitiklį. Prieš procedūrą odą būtina sudrėkinti. Tuomet ant jos paviršiaus užtepamas sluoksnis pilingui skirto kremo, pirštų galiukais, masažuojamaisiais judesiais kremas įtrinamas į veidą ir paprasčiausiai nuplaunamas. Šveitiklio dėka oda ne tik išvaloma, bet ir sužadinama jos audinių kraujo apytaka, taigi oda atrodo sveikesnė ir jaunesnė. Šveitiklio nereikėtų naudoti moterims, kurių veido odos kapiliarai išsiplėtę arba ant veido yra uždegiminio pobūdžio spuogų.   

Kremo poveikis yra švelnesnis, tačiau jis taip pat padeda išvalyti poras ir pašalinti negyvas epidermio ląsteles. Kremą geriausia rinktis probleminės ir padidinto jautrumo odos savininkėms. Kremas užtepamas ant odos ir palaikomas 3-10 minučių, tada nuvalomas. Toks odos priežiūros būdas neduoda svaiginančio rezultato, tačiau reguliariai atliekant procedūras, veido oda tampa pastebimai skaistesnė.

Kaip ir pilingo kremas, taip ir įvairios sudėties kaukės pasižymi geru efektyvumu. Suprantama kremu naudotis yra paprasčiau, tačiau kaukių poveikis gali būti kur kas efektyvesnis. Siūlome išbandyti pasigaminti valomąją kaukę namuose:

  • Medaus pilingas. Pusės išspaustos citrinos sultis sumaišyk su dviem valgomaisiais šaukštais medaus ir vienu valgomuoju šaukštu kviečių sėlenų. Kaukė ant odos uždedama pašildyta ir laikoma pusvalandį.
  • Varškės pilingas. Ryžius sumalk kavamale, įpilk  ½ arbatinio šaukštelio alyvų aliejaus, ir du valgomuosius šaukštus švelnios varškės. Kaukę užtepk 15 minučių.   
  • Morkų pilingas. Sutarkuok vieną sultingą morką, įmaišyk nedidelį kiekį maltų avižinių dribsnių. Užtepk ant veido ir palaikyk 20 minučių.

Veido pilingas salonuose

Kosmetikos salonuose galima atlikti kur kas kokybiškesnį veido odos valymą. Čia gali būti taikomas vakuminis metodas, kuris paremtas tuo, kad iš odos porų, prieš tai 2 kartus atlikus standartinį pilingą, išsiurbiamas esamas turinys.   Taip pat galima rinktis ir mechaninį odos valymas, kurio metu naudojami natūralaus pluošto šerių šepetėliai.

Ultragarsinis pilingas leidžia atlikti dar gilesnį odos valymą, išvengiant jos traumavimo. Ultragarsas ne tik pašalina negyvas odos ląsteles, tačiau turi ir terapinį poveikį. Būtina atlikti 5-6 procedūras su 7 dienų pertraukomis. Ultragarso veikiami žūna mikroorganizmai, besidauginantys riebalinių liaukų galiukuose. Daromas poveikis odos ląstelei paskatina kolageno susidarymą ir pagerina ląstelių aprūpinimą krauju.   

Cheminis pilingas taip pat priskiriamas prie giluminių odos valymo metodų. Siekiant dar kokybiškesnio tokio valymo rezultato, daroma keletas procedūrų. Praėjus vos 30 minučių po seanso, oda tampa kur kas lygesnė. Šis efektas išgaunamas dėka įvairių rūgščių poveikio: vaisių fermento, glikolio ar alfagidro rūgščių. Kai kuriuose salonuose gydomosios kaukės derinamos su rūgštiniais tirpalais. Cheminio pilingo rezultatas – padidinta kolageno ir elastano sintezė, pagreitėjęs regeneracijos procesas. Efektas išlieka ne vieną savaitę.      

Šlifavimas lazeriu laikomas pačiu agresyviausiu pilingo metodu. Lazerio spindulys sunaikina paviršinį odos sluoksnį. Naujieji prietaisai leidžia labai tiksliai nustatyti odos poveikio gylį, tačiau nuo chirurgo kvalifikacijos priklauso taip pat labai daug. Pilingas lazeriu – tai iš esmės chirurginė operacija, o tai reiškia, kad jos pasekmės gali būti pigmentinių dėmių atsiradimas, ilgalaikis patinimas, skausmas. Atsistatymo laikotarpis užtrunka mažiausiai mėnesį. Tačiau procedūrą atlikus teisingai - rezultatai gali būti labai stebinantys ir svarbiausia - ilgalaikiai.


Susiję straipsniai

Dizaineriai pataria: turėdami šiuos daiktus savo spintoje, visada atrodysite stilingai

Tam, kad atrodytume jaunatviškai, unikaliai ir stilingai, nebūtina turėti pilnos drabužinės daiktų. Užtenka kelių, bazinių.

PATARIMAS: augindami mažylį verčiau atsilikime nuo mados

Nuo pat vaiko gimimo iš visų pusių jaučiamas spaudimas turėti naujausius prietaisus, gražiausią lovytę, geriausią vežimėlį ir tobulą nešynę.

Atrodote vyresnė? Galbūt darote šias stiliaus klaidas?

Norite atrodyti jaunatviškai ir stilingai bei versti aplinkinius spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius? Visa tai – labiau nei įmanoma!