Žaidimai su makaronais

Daugelis vaikučių labai mėgsta valgyti makaronus, tačiau jie puikiausiai tinka ir žaidimams! Siūlome žaidimus, kurie yra labai naudingi smulkiosios motorikos bei kūrybiškumo lavinimui ir tikrai patiks vaikams!

Svarbu! Šios užduotys yra tinkamos skirtingo amžiaus vaikams, tačiau mažyliams reikės nuolatinės tėvelių pagalbos ir priežiūros, nes smulkiais makaroniukais vaikas gali užspringti, įsikišti į nosį ir pan.

Žaisliukų atrinkimas iš makaronų ir kruopų

 

Į dubenį įberkite įvairių makaronų ir kruopų, o šiame mišinyje paslėpkite nedidelius žaisliukus. Mažo vaiko užduotis galėtų būti išrankioti žaisliukus, o truputį vyresnio, gebančio piršteliais suimti smulkius makaronus - išrūšiuoti ir juos.

Spagečių dėjimas į butelį

 

Mažas vaikas pirmiausiai mokosi imti daiktus visu delnu, todėl jis gali suimti pluoštelį spagečių ir įstumti juos pro butelio kakliuką. Kiek paaugęs, pincetinį griebimą dviem pirštais tobulinantis vaikas į butelį galėtų berti smulkesnius makaronus ar žirnius, pupas.

Makaronų movimas ant pagaliukų

 

Į putplastį, gėlių oazę ar plastelino gabaliuką įsmeigite lazdeles arba spagečius ir paprašykite vaiko ant jų sumauti makaronus. Užduotį galima paįvairinti naudojant spalvotus makakronus (arba prieš tai juos nuspalvinus dažais, tai būtų papildoma ir taip pat naudinga užduotis) ir pasiūlyti vaikui skirtingų spalvų makaronus verti ant skirtingų lazdelių arba skirtingų spalvų makaronus verti tam tikra tvarka (pavyzdžiui, du spalvoti ir vienas baltas).

Makaronų karolių vėrimas

 

Makaronai puikiausiai tiks vaikiškų papuošalų gamybai. Juos galima suverti į karolius ar apyrankes. Tai puikus žaidimas vaikų smulkiajai motorikai ir kūrybiškumui, o jeigu norite, kad būtų dar spalvingiau, makaronus prieš naudojimą nudažykite guašu ir apipurkškite plaukų laku, užfiksuojančiu spalvą ir suteiksiančiu blizgesio.

Skirtingų makaronų atrinkimas

 

Įvairiaus dydžio, įvairių formų ir/arba spalvų makaronus maišykite viename inde ir paprašykite vaiko juos išrūšiuoti į skirtingus indelius ar tam tikra tvarka išdėlioti ant stalo. Mažesni vaikai tai tą daryti pirščiukais, paaugę - šaukštu, o dar vyresni - valgymo lazdelėmis.

Makaronų aplikacijos

 

Makaronus galima klijuoti kuriant įvairias aplikacijas. Mažų vaikų užduotis gali būti makaronais apklijuoti visą lapą arba užpildyti lape nupieštą geometrinę figūrą. Vyresni vaikai gali juos naudoti, kaip piešinio papildymą. Pavyzdžiui, nuotraukoje vaikas klijuoja gėlių puokštę, kurios žiedai yra spalvoti makaronai.

Užduotys su makaronais skaičiukais arba raidelėmis

 

Makaroniukai skaičiukai, raidelės labai tinka smulkiosios motorikos, o ypač - pincetinio griebimo lavinimui, todėl mažų vaikų užduotis galėtų būti dėlioti juos į eiles arba po vieną nurinkti nuo stalo ir sudėti į indą. Vyresni, skaičius ir raides jau pažįstantys vaikai galėtų dėlioti skaičiukų eiles nuo mažiausio iki didžiausio (arba atvirkščiai, arba sudėti ant lapelio surašyti skačių seką), abėcėlę ar makaroniukais „užrašyti“ nesudėtingus žodžius.

Susiję straipsniai

Naujas „Kakės Makės“ serialas per TV3 Play

Naująjį serialą apie išdykėlę mergaitę Kakę Makę ir jos draugus nemokamai žiūrėkite per TV3 Play!

Popieriniai moliūgai (nuotraukos žingsnis po žingsnio)

Kviečiame pasigaminti smagius moliūgus Helovinui ir ne tik! Jums reikės vos kelių labai paprastų priemonių.

Rudeniniai darbeliai: lapai, kaštonai, gilės ir dar daugiau (su nuotraukomis)

Rudenį smagu su vaikučiais rinkti įvairias gamtos dovanas: lapus, giles, kaštonus, kankorėžius, uogas ir sėklas, o vėliau iš jų gaminti darbelius.