Žaidimas vaikams: „Seno žmogaus istorija“

Mama su dukra guli ant sofos, žaidimas „Seno žmogaus istorija“ fizkes | Shutterstock.com

Šis žaidimas suteiks galimybę vienu metu ir smagiai bei naudingai leisti laiką su vaiku, ir pagulėti ant sofos ištiesus kojas... Skamba neblogai, ar ne?

Kokio amžiaus vaikams skirtas žaidimas „Seno žmogaus istorija“?

Žaidimas tinkamiausias darželinukams, t.y. maždaug 2-5-erių metų vaikučiams.

Kaip žaisti žaidimą „Seno žmogaus istorija“?

Žaidimo siužetas nėra sudėtingas, tačiau nuolat kintantis - jūs esate labai labai senas žmogus, kuris taip ilgai keliavo, kad visai nuvargo ir nebegali pasikelti. Tai tėvams tikrai patiksianti žaidimo dalis, nes po šio įvado jiems tiesiog reikia prigulti ant sofos. 

Ir šį vargšą seną keliautoją ištiko didžiulė bėda - pakeliui suplyšo jo sudriskęs nuo nesibaigiančių klajonių maišas ir išbyrėjo visi daiktai.

O daiktų ten buvo visokiausių...

Pradėkite vardinti daiktus, kuriuos vaikas nesunkiai atpažins, suras savo aplinkoje ir atneš jums. Atneštus daiktus dėkite į naują maišą, dėžę ar kitą talpą.

Kiekvieną daiktelį galite apipinti ir trumpa istorija: „Ačiū, mažasis bičiuli, ši kepurė mane saugojo, kai keliavau po didžiausius ledynus, per sniego pūgas ir speigą, tokį stiprų, kad net medžiai traškėjo. Jeigu nebūčiau tos kepurės turėjęs, ausis nušalčiau.“

Tokios detalės vaikui ne tik įdomios ir linksmos, bet kartu ir pamokančios, galbūt ši senolio išmintis numalšins zyzimą, kuris prasiveržia, kai žiemą kyla noras nusiimti kepurę. 

Naujam maišui prisipildžius, o senoliui kiek pailsėjus ateina metas vėl leistis į kelionę ir atsisveikinti su mažuoju pagalbininku.

Kaip paįvairinti žaidimą „Seno žmogaus istorija“?

Į žaidimą galite įterpti papildomų lavinimo elementų, padėsiančių mokytis skaičiuoti, pažinti spalvas, formas, tekstūras, užsienio kalbos žodžius ir kt. Pavyzdžiui:

  • Pasakykite, kad pametėte penkis apvalius (ar keturis žalius, ar šešis minkštus ir t.t.) daikčiukus, bet esate toks senas, kad net nepamenate, kas tai per daikčiukai. Vaikui reikės suskaičiuoti iki penkių ir kambaryje surasti apvalius daiktus.
  • Jeigu žaidžiate su užsienio kalbos jau besimokančiu vaiku, daiktus galite vardinti užsienio kalba - mokytis bus linksma, o ir įsiminti pavyks tikrai lengviau.
  • Daiktų paieškas galite susieti su aktyvesne fizine veikla. Pavyzdžiui, gal yra daiktelių, kuriuos galima rasti tik tada, kai ieškai šokinėdamas ant vienos kojos? Ar prieš paimdamas konkretų daiktą mažasis pagalbininkas turėtų penkis kartus apibėgti aplink sofą?
  • Meniškos prigimties vaikui patiks užduotis skelbianti, kad prieš grąžinant stebuklingąjį pieštuką juo reikia būtinai nupiešti piešinuką, nes kitaip visi stebuklai pranyks.
  • Dainuoti ar sakyti eilėraščius mėgstantį vaiką galima įspėti, kad stebuklingos knygelės negalima liesti, jeigu nedainuoji.

Susiję straipsniai

Žaidimai užrištomis akimis vaikams

Žaidimai, žaidžiami užrištomis akimis, sustiprina kitus jutimus, lavina vaikų koordinaciją, sužadina vaizduotę ir padeda labiau pasitikėti savimi.

Žaidimai su plastilinu (su nuotraukomis)

Plastilinas, modelinas ir kitos minkymui skirtos masės yra puikus žaislas smulkiosios motorikos ir kūrybingumo lavinimui. Dalinamės keliomis idėjomis!

Žaidimai su pupelėmis (su nuotraukomis)

Pupelės, žirniai, avinžirniai ir kiti ankštiniai, o taip pat ir įvairios kruopos puikiai tinka smulkiosios motorikos lavinimui.