Žvairumas ir ambliopija (tingioji akis) (4)

Tingi akis ir kūdikio žvairumas Guschenkova | Shutterstock.com

Žvairumas ir ambliopija (tingioji akis)

Kūdikių akių judėjimas pirmaisiais gyvenimo mėnesiais gali būti ne itin darnus. Palaipsniui, regai stiprėjant, akių judėjimas vis labiau sinchronizuojasi.

Tačiau jei pastebėsite, kad viena iš akučių vis „vėluoja“ ar nejuda, būtinai pasakykite apie tai savo gydytojui: tai gali būti žvairumo arba ambliopijos (tingios akies) požymis.

Kas yra ambliopija?

Ambliopija yra regos sutrikimas, kai smegenys pradeda nereaguoti į silpniau matančios akutės siunčiamus signalus, todėl ši pradeda „tingėti“.

Pastebėjus šį sutrikimą anksti ir pradėjus jį gydyti dar kūdikystėje ar ankstyvoje vaikystėje, žvairumo galima visiškai išvengti.

Kaip gydoma „tingioji akis”?

Gydymas yra paprastas: vaikui uždengiama geriau matanti akis, smegenys nebegauna jos siunčiamos vizualinės informacijos ir todėl paskatina akytę-tinginę aktyviau darbuotis.

Dirbdama tingioji kūdikio akytė sustiprėja ir abiejų akių regėjimas susivienodina.

Anksti pastebėjus ir diagnozavus ambliopiją, žvairumo galima visiškai išvengti, tačiau gydymą uždelsus iki 7 metų ar ilgiau, pagydyti ambliopiją vilčių yra mažai.

Naujausi komentarai

 1. alincikas1
  alincikas1 prieš 4 mėn.

  Laba diena, mūsų vyresniajai (4 m) diagnozuota ambliopija (tingioji akis), laukiame kol pagamins akinukus ir jau po.truputį uždenginėjame sveiką akį kad „tingioji” daugiau dirbtų. Gal kas esate susidūrę su šia liga ir galite pasidalinti kokius pratimus dar darote? Akinukų nebijo, laukia tai bent tiek gerai, bet kadangi ansti labai pastebėta ir tik 0,5 diopt ”tingiojoj” norisi maksimaliai „treniruotis”. Ačiū iš snksto visoms!

 2. pluke
  pluke prieš 4 mėn.

  Sveiki,o i kuria puse tingioji ziuri?i isore ar i vidu?musu i isore bet kartais.tai mes vakarais su darom suvedimo i viena tsska manksta ir taip kokia minute laikom suvestas akytes. Pagerejimas akivaizdus,tik po ligos matom vel buna pablogejimas

 3. User has not uploaded an avatar
  Gumi prieš 4 mėn.

  Mes turėjom akytę tinginę. 4mėn reikėjo dengti sveiką akytę, tada vėl pasitikrinti.
  Akivaizdus pagerėjimas jau buvo po 1 mėn dengimo.
  Dengiama tiek, kiek vaikui yra metų. Pvz 1m. - 60min. 2m. 2val. per dieną. Galima dengti per kelis kartus, nebūtina iškart išvaikščioti tą laiką.
  Mano dukrai tebuvo 10mėn. tai mes pradėjome nuo 50min. per dieną, 11mėn. 55min ir pan.

 4. Indigo
  Indigo prieš 3 mėn.

  Sunui dare operacija metuku. Siuo metu akiniai ir dengimas