Žvairumas ir ambliopija (tingioji akis) (25)

Tingi akis ir kūdikio žvairumas Guschenkova | Shutterstock.com

Žvairumas ir ambliopija (tingioji akis)

Kūdikių akių judėjimas pirmaisiais gyvenimo mėnesiais gali būti ne itin darnus. Palaipsniui, regai stiprėjant, akių judėjimas vis labiau sinchronizuojasi.

Tačiau jei pastebėsite, kad viena iš akučių vis „vėluoja“ ar nejuda, būtinai pasakykite apie tai savo gydytojui: tai gali būti žvairumo arba ambliopijos (tingios akies) požymis.

Kas yra ambliopija?

Ambliopija yra regos sutrikimas, kai smegenys pradeda nereaguoti į silpniau matančios akutės siunčiamus signalus, todėl ši pradeda „tingėti“.

Pastebėjus šį sutrikimą anksti ir pradėjus jį gydyti dar kūdikystėje ar ankstyvoje vaikystėje, žvairumo galima visiškai išvengti.

Kaip gydoma „tingioji akis”?

Gydymas yra paprastas: vaikui uždengiama geriau matanti akis, smegenys nebegauna jos siunčiamos vizualinės informacijos ir todėl paskatina akytę-tinginę aktyviau darbuotis.

Dirbdama tingioji kūdikio akytė sustiprėja ir abiejų akių regėjimas susivienodina.

Anksti pastebėjus ir diagnozavus ambliopiją, žvairumo galima visiškai išvengti, tačiau gydymą uždelsus iki 7 metų ar ilgiau, pagydyti ambliopiją vilčių yra mažai.

Naujausi komentarai

 1. M and R prieš 1 m.

  Normalu kai kūdikis žvairuoja gal iki 3 mėnesių, jeigu neklystu. Mano vyras irgi buvo išsigandęs kai sūnelis sužvairuodavo bet viskas susitvarkė bet būtinai pasikonsultuokit su gydytoja

 2. User has not uploaded an avatar
  vaiidaa prieš 1 m.

  MonikMin parašė:
  Normalu kai kūdikis žvairuoja gal iki 3 mėnesių, jeigu neklystu. Mano vyras irgi buvo išsigandęs kai sūnelis sužvairuodavo bet viskas susitvarkė bet būtinai pa…

  O iki mėnesių jūsų vaikas žvairavo?🙂

 3. M and R prieš 1 m.

  Bijau pameluoti, bet 2 mėnesiai pilni tikrai buvo kuomet dar su mama apie tai šnekėjau, nes ir mama pastebėjusi paklausė. Bet kada paskutinį kartą tai įvyko tikrai nepasakysiu

 4. toffifi
  toffifi prieš 7 mėn.

  Gal kas žino kur dabar dirba gydytoja Sologubienė?

 5. Katama
  Katama prieš 1 mėn.

  Šiandien sūnui (1 m ir 3 sav) rado tinginę akytę. Reikia dengti, bet jis nusiplešia tvarstį, ar lipduką, niekaip nebūna su uždengta, o tokiam mažam dar nepaaiškinsi. Kaip sprendėt tokį dalyką su tokiais mažiukais?