Žvairumas ir ambliopija (tingioji akis) (19)

Tingi akis ir kūdikio žvairumas Guschenkova | Shutterstock.com

Žvairumas ir ambliopija (tingioji akis)

Kūdikių akių judėjimas pirmaisiais gyvenimo mėnesiais gali būti ne itin darnus. Palaipsniui, regai stiprėjant, akių judėjimas vis labiau sinchronizuojasi.

Tačiau jei pastebėsite, kad viena iš akučių vis „vėluoja“ ar nejuda, būtinai pasakykite apie tai savo gydytojui: tai gali būti žvairumo arba ambliopijos (tingios akies) požymis.

Kas yra ambliopija?

Ambliopija yra regos sutrikimas, kai smegenys pradeda nereaguoti į silpniau matančios akutės siunčiamus signalus, todėl ši pradeda „tingėti“.

Pastebėjus šį sutrikimą anksti ir pradėjus jį gydyti dar kūdikystėje ar ankstyvoje vaikystėje, žvairumo galima visiškai išvengti.

Kaip gydoma „tingioji akis”?

Gydymas yra paprastas: vaikui uždengiama geriau matanti akis, smegenys nebegauna jos siunčiamos vizualinės informacijos ir todėl paskatina akytę-tinginę aktyviau darbuotis.

Dirbdama tingioji kūdikio akytė sustiprėja ir abiejų akių regėjimas susivienodina.

Anksti pastebėjus ir diagnozavus ambliopiją, žvairumo galima visiškai išvengti, tačiau gydymą uždelsus iki 7 metų ar ilgiau, pagydyti ambliopiją vilčių yra mažai.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Regina prieš 9 mėn.

  Man pačiai ambliopija. Gydymas kaip ir rašė anksčiau akies dengimas ir duoti veiklos, skaidyti, piešti – žodžiu priversti tą akytė dirbti. Man asmeniškai labai pagerėjo regėjimas po liginines. Prieš daug metų Subačiaus gatvėje (Vilniuje) buvo vaikų akių ligų skyrius. Kiek žinau tas skyrius dabar Santarų klinikose yra. O gydymas ligoninėje buvo irgi – akies dengimas plius daug visokiu užsiėmimų.
  O žvairumas ir atsirado dėl ambliopijos tikriausiai, nes kiek pamenu anksčiau stebėjosi, kad man neišsivystė žvairumas.

 2. KERI
  KERI prieš 9 mėn.

  Regina parašė:
  Man pačiai ambliopija. Gydymas kaip ir rašė anksčiau akies dengimas ir duoti veiklos, skaidyti, piešti – žodžiu priversti tą akytė dirbti. Man asmeniškai labai pag…

  Man irgi dare akiu klinikoj pratimus, kazkokioj spintoj sededavau. Man va zvairumas issitaise, o regejimas ne, gal jau buvo paveluota.

 3. Pumba
  Pumba prieš 9 mėn.

  udova parašė:
  Sveikos, ieskau likimo draugiu pasidalinti patirtimi del vaikuciu akyciu ligu. Mano mergaitei 6.5m nustate vienos akies ambliopija (tingi akis), kitoj astigmatizma.…

  Aš užaugau su šitais dalykais, tėvai vedė gydyti, bet būdavo ilgos eilės procedūroms (tarybiniais laikais dar viskas vyko), galiausiai nebevedžiojo.
  Pažiūrėjus net nesuprastumėte, kad turiu šituos reikalus. Žvairumą valdau, retai kada pati akis "nuplaukia", labai užsisvajojusi turiu būti Vargina ilgesnis žiūrėjimas į ekraną, aišku, dažniausiai kompiuterio, bet negalėčiau sakyti, kad tai baisiai mane slegia, kad oooi, kokia didelė bėda. Akinius į tolį žiūrėti turiu, bet jų prireikia tik vairuojant tamsiu paros metu. Žodžiu, net nesusimąstau apie "problemą".
  Savęs nekaltinkite, gal vaikas paveldėjo polinkį į šitas bėdeles (būtent bėdeles, ne bėdas), bet tai tikrai nesugadins jai gyvenimo. Galite žaidimo forma daryti pratimus akims. Vaikystėje, anot gydytojų, su kuriais konsultavausi, jie veiksmingi, o suaugusiems jau nelabai.

 4. Pumba
  Pumba prieš 9 mėn.

  Dėl pratimų gal pamėginkite savo mieste paieškoti gydytojų arba darželiuose kartais būna specialistų.
  Pvz. abi su dukra žaiskite, uždengdamos pakaitomis po vieną akį ir pirmiausia žvelgdamos į ką nors labai toli, po akimirkos į labai arti, vos ne panosėje esantį objektą.
  Paimkite kokią nors tūtelę, vamzdelį ir vėl pakaitomis žiūrėkite vieną akį pridengusios pro tūtelę į tolį.
  Abiem akimis žiūrėkite į savo nosies galiuką, o tada tiesiai, vėl į nosies galiuką ir t.t.
  Va tiek teprisiminiau

 5. Kumutuke
  Kumutuke prieš 9 mėn.

  udova parašė:
  Sveikos, ieskau likimo draugiu pasidalinti patirtimi del vaikuciu akyciu ligu. Mano mergaitei 6.5m nustate vienos akies ambliopija (tingi akis), kitoj astigmatizma.…

  O pries tai buvot tikrine akytea ir viskas su jomis buvo gerai?
  Tikiuosi pavyks sia beda sutvarkyti, kantrybes jums, kovokit, viskas gi del dukros sveikatos.
Skelbimai

9,00 €
6,00 €
19 | 11,6 cm
370,00 €
38 | 10 | S