Žvairumas ir ambliopija (tingioji akis) (12)

Tingi akis ir kūdikio žvairumas Guschenkova | Shutterstock.com

Žvairumas ir ambliopija (tingioji akis)

Kūdikių akių judėjimas pirmaisiais gyvenimo mėnesiais gali būti ne itin darnus. Palaipsniui, regai stiprėjant, akių judėjimas vis labiau sinchronizuojasi.

Tačiau jei pastebėsite, kad viena iš akučių vis „vėluoja“ ar nejuda, būtinai pasakykite apie tai savo gydytojui: tai gali būti žvairumo arba ambliopijos (tingios akies) požymis.

Kas yra ambliopija?

Ambliopija yra regos sutrikimas, kai smegenys pradeda nereaguoti į silpniau matančios akutės siunčiamus signalus, todėl ši pradeda „tingėti“.

Pastebėjus šį sutrikimą anksti ir pradėjus jį gydyti dar kūdikystėje ar ankstyvoje vaikystėje, žvairumo galima visiškai išvengti.

Kaip gydoma „tingioji akis”?

Gydymas yra paprastas: vaikui uždengiama geriau matanti akis, smegenys nebegauna jos siunčiamos vizualinės informacijos ir todėl paskatina akytę-tinginę aktyviau darbuotis.

Dirbdama tingioji kūdikio akytė sustiprėja ir abiejų akių regėjimas susivienodina.

Anksti pastebėjus ir diagnozavus ambliopiją, žvairumo galima visiškai išvengti, tačiau gydymą uždelsus iki 7 metų ar ilgiau, pagydyti ambliopiją vilčių yra mažai.

Naujausi komentarai

 1. Kumutuke
  Kumutuke prieš 1 mėn.

  Indigo parašė:
  Pastebejome 3men. Kad viena akele zvairuoja. Lankemes pas gydytojus kauno klinikose, ten pat ir operavo. Pradzioje siule dengima po 3 men rezultato nebuvo tada oper…

  O kodel operavo, ar stipriai zvairavo?

 2. Indigo
  Indigo prieš 1 mėn.

  Na nelabai turiu su kuo palyginti ta stipruma. Desinioji akyte "nueidavo" i viena arba i kita sona maziukui bandant sufokusuoti zvilgsni. Dabar su akinukais 0° zvairumo, be akinuku kartais pagaunu kad siek tiek dar pazvairuoja bet retai ir ne tiek daug kaip buvo.

 3. Kumutuke
  Kumutuke prieš 1 mėn.

  Indigo parašė:
  Na nelabai turiu su kuo palyginti ta stipruma. Desinioji akyte "nueidavo" i viena arba i kita sona maziukui bandant sufokusuoti zvilgsni. Dabar su akinukais 0° zva…

  Tai jusu sunaus akyte suzvairuodavo i vidu ir i isore?

 4. Indigo
  Indigo prieš 1 mėn.

  Taip. I nosi ir link ausytes

 5. Kumutuke
  Kumutuke prieš 1 mėn.

  Indigo parašė:
  Taip. I nosi ir link ausytes

  Aisku. Maniske pazvairuoja i vidu, tai po gimtadienio eisime tikrintis