Ambliopija (tingioji akis): kas tai? (28)

Tingi akis ir kūdikio žvairumas Guschenkova | Shutterstock.com

Žvairumas ir ambliopija (tingioji akis)

Kūdikių akių judėjimas pirmaisiais gyvenimo mėnesiais gali būti ne itin darnus. Palaipsniui, regai stiprėjant, akių judėjimas vis labiau sinchronizuojasi.

Tačiau jei pastebėsite, kad viena iš akučių vis „vėluoja“ ar nejuda, būtinai pasakykite apie tai savo gydytojui: tai gali būti žvairumo arba ambliopijos (tingios akies) požymis.

Kas yra ambliopija?

Ambliopija yra regos sutrikimas, kai smegenys pradeda nereaguoti į silpniau matančios akutės siunčiamus signalus, todėl ši pradeda „tingėti“.

Pastebėjus šį sutrikimą anksti ir pradėjus jį gydyti dar kūdikystėje ar ankstyvoje vaikystėje, žvairumo galima visiškai išvengti.

Kaip gydoma „tingioji akis”?

Gydymas yra paprastas: vaikui uždengiama geriau matanti akis, smegenys nebegauna jos siunčiamos vizualinės informacijos ir todėl paskatina akytę-tinginę aktyviau darbuotis.

Dirbdama tingioji kūdikio akytė sustiprėja ir abiejų akių regėjimas susivienodina.

Anksti pastebėjus ir diagnozavus ambliopiją, žvairumo galima visiškai išvengti, tačiau gydymą uždelsus iki 7 metų ar ilgiau, pagydyti ambliopiją vilčių yra mažai.

Susiję straipsniai

Kreivakaklystė: ką svarbu žinoti kūdikio tėvams?

Kreivakaklystė (tortikolis) – tai sutrikimas, dėl kurio sunku pasukti galvą, o galva ir pečiai atrodo nesimetriški.

Atlėpusių ausų korekcija: ką reikėtų žinoti?

Dėl atlėpusių ausų korekcijos į medikus rekomenduojama kreiptis dar vaikui iki pradedant lankyti mokyklą, maždaug 6–7 metų amžiaus.

Ar žinojote, kokią naudą vaikams teikia spalvinimas? (+21 įspūdingas trafaretas)

Vaikus vis labiau įtraukia technologijos, tad atplėšti juos nuo ekranų ir įtraukti į paprastas veiklas, pavyzdžiui, spalvinimą, gali būti sudėtinga.

Naujausi komentarai

 1. toffifi
  toffifi prieš 3 m.

  Gal kas žino kur dabar dirba gydytoja Sologubienė?

 2. Katama
  Katama prieš 3 m.

  Šiandien sūnui (1 m ir 3 sav) rado tinginę akytę. Reikia dengti, bet jis nusiplešia tvarstį, ar lipduką, niekaip nebūna su uždengta, o tokiam mažam dar nepaaiškinsi. Kaip sprendėt tokį dalyką su tokiais mažiukais?

 3. User has not uploaded an avatar
  Lixx prieš 2 m.

  Pumba parašė:
  Aš užaugau su šitais dalykais, tėvai vedė gydyti, bet būdavo ilgos eilės procedūroms (tarybiniais laikais dar viskas vyko), galiausiai nebevedžiojo.

  Labas pumba,idomu kaip valdai sia problema? Papasakok plačiau

 4. User has not uploaded an avatar
  Lixx prieš 2 m.

  Pumba parašė:
  Aš užaugau su šitais dalykais, tėvai vedė gydyti, bet būdavo ilgos eilės procedūroms (tarybiniais laikais dar viskas vyko), galiausiai nebevedžiojo.

  Labas papasakok plačiau kaip valdai zvairuma?