3 būdai stiprinti šeimos santykius nėštumo metu

Santykių stiprinimas ir nėštumas. Rock and Wasp| Shutterstock.com

Nėštumas gali tapti tikru išbandymu net ir labai tvirtiems santykiams. Na, o gimus kūdikiui – tuo galite būti beveik tikri – darnos santykiuose bus dar mažiau. Tyrimai rodo, kad šios permainos nepaveikia vos trečdalio porų santykių.

Pasikeitę prioritetai tiek nėštumo metu, tiek gimus kūdikiui yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl tarp porų kyla nesusipratimų.

Vyras jau nėštumo metu gali jaustis nustumtas į šalį ir manyti, kad gimus vaikui bus tik dar blogiau. Šeimos psichologų teigimu, kai kuriems vyrams prireikia kelerių metų, kol jie atsigauna nuo patirto „atstūmimo“ jausmo. Ką gali padaryti tu, kad jūsų ryšys šiuo nelengvu laikotarpiu sustiprėtų? 

1. Daug kalbėkitės apie tėvystės pareigas. Dar prieš gimstant kūdikiui aptarkite, kaip įsivaizduojate savo, kaip tėvų, pareigas. Jei žindysite, gal tėtis galėtų apsiimti naktimis keisti sauskelnes? Jums gali atrodyti kvaila dalytis tokius darbus dabar – vaikeliui gimus tikriausiai vis tiek viskas bus kitaip, nei įsivaizduojate šiuo metu. Bet jau vien tai, kad būsite apie tai kalbėję, gali padėti išvengti ginčų tada, kai iš tikrųjų reikės veikti. Galiausiai tai bus pretekstas pasijuokti iš savo pačių nuo realybės atitrūkusių įsivaizdavimų, o juokas – vienas geriausių būdų sumažinti įtampą.

2. Pasidalinkite, kokias svajones siejate su kūdikiu. Moterys dažniau dalijasi savo viltimis ir svajonėmis apie būsimą kūdikį, vyrai nėra tokie atviri (ir linkę svajoti). Paskatinkite vyrą garsiai pasvajoti apie tai, ką jis norėtų veikti su vaiku – pavyzdžiui, žaisti su sūneliu futbolą, eiti į krepšinio varžybas, o gal mokyti dukrelę groti gitara, – padėsite jam geriau įsijausti į šį jums abiem naują patirtį.

3. Nuolat „pasitikrinkite“ santykių stiprumą. Nors pagrindiniai nėštumo, gimdymo ir kūdikio priežiūros sunkumai tenka mamai, būtina prisiminti, kad santykius kuria du žmonės ir, nepaisant išskirtinio būsimos mamos statuso, reikia ne tik imti, bet ir duoti. Domėkitės, kaip jaučiai vyras, ypač jei matote, kad jis atrodo pavargęs, suirzęs. Pokalbis apie neigiamas emocijas (net jei jos nesusijusios su jūsų šeima) pašalina nereikalingą įtampą. 

Susiję straipsniai

Nesuvaidinta motinystė: pasigrožėkite įspūdingais mamos piešiniais

Dažnai tėvai sako, kad pirmieji kūdikio gyvenimo metai prabėgo žaibiškai, nors tuo metu atrodė, kad verksmas, nešvarių sauskelnių kalnai nesibaigs.

Seneliai: pagalba ar priekaištas? Kaip megzti darnius santykius pataria psichologė

Laukdami šeimoje kūdikio, būsimi tėveliai neretai šiam pokyčiui ruošiasi iš anksto, lėtai jaukindamiesi naujas – mamos ir tėčio – roles.

MAMOS ISTORIJA. Pastojau ir likau viena: kodėl vyras mane paliko nėščią?

Daugelis moterų svajoja apie dieną, kai nėštumo testas parodys teigiamą rezultatą. Idėja pasidalinti šiuo gyvenimo įvykiu gali būti svaiginanti.