3 būdai stiprinti šeimos santykius nėštumo metu

Santykių stiprinimas ir nėštumas. Rock and Wasp| Shutterstock.com

Nėštumas gali tapti tikru išbandymu net ir labai tvirtiems santykiams. Na, o gimus kūdikiui – tuo galite būti beveik tikri – darnos jūsų santykiuose bus mažiau. Tyrimai rodo, kad šios permainos nepaveikia tik vieno trečdalio porų.

Pasikeitę prioritetai tiek nėštumo metu, tiek gimus kūdikiui yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl tarp porų kyla nesusipratimų. Tavo partneris jau dabar gali jaustis nustumtas į šalį ir manyti, kad gimus vaikui bus tik dar blogiau. Šeimos psichologų teigimu, kai kuriems vyrams prireikia kelerių metų, kol jie atsigauna nuo patirto „atstūmimo“ jausmo. Ką gali padaryti tu, kad jūsų ryšys šiuo nelengvu laikotarpiu sustiprėtų? 

1. Daug kalbėkitės. Dar prieš gimstant kūdikiui aptarkite, kaip įsivaizduojate savo, kaip tėvų, pareigas. Jei maitinsi krūtimi, gal tėvelis galėtų apsiimti naktimis keisti sauskelnes? Jums gali atrodyti kvaila dalytis tokius darbus dabar – vaikeliui gimus tikriausiai vis tiek viskas bus kitaip, nei įsivaizduojate šiuo metu. Bet jau vien tai, kad būsite apie tai kalbėję, gali padėti išvengti ginčų tada, kai iš tikrųjų reikės veikti. Galiausiai tai bus pretekstas pasijuokti iš savo pačių nuo realybės atitrūkusių įsivaizdavimų, o juokas – vienas geriausių būdų sumažinti įtampą.

2. Paklausk vyrą, kokias svajones jis sieja su kūdikiu. Moterys dažnai dalijasi savo viltimis ir svajonėmis apie būsimą kūdikį, o vyrai nėra tokie atviri. Suteikdama vyrui progą garsiai pasvajoti apie tai, ką jis norėtų veikti su vaiku – pavyzdžiui, žaisti su sūneliu futbolą, eiti į krepšinio varžybas, o gal mokyti dukrelę groti gitara, – padėsi jam pasijusti svarbiam laukiant šio jums abiem naujo patyrimo.

3. Nuolat „pasitikrink“ santykių stiprumą. Paklausk, ar jis jaučiasi pavargęs, o gal atstumtas ar sukrėstas,  yra susierzinęs ar patenkintas, – klausk to, kas tau atrodo aktualu konkrečiu atveju. Pokalbis apie neigiamas emocijas (net jei jos nesusijusios su jūsų šeima) pašalina nereikalingą įtampą. Be to, tai padės suprasti, kuo gali jam padėti. Niekada nepamiršk, kad santykius kuria du žmonės ir, nepaisant išskirtinio tavo statuso, turėtum ne tik imti, bet ir duoti.