6 Ciao_Teo velykinių darbelių idėjos

Ciao_Teo tinklaraščio autorė Ieva Andrulytė-Ptakienė ir jos sūnus Teodoras Ciao_Teo tinklaraščio autorė Ieva Andrulytė-Ptakienė ir jos sūnus Teodoras

Tinklaraščio „Ciao_Teo“ autorė Ieva Andrulytė-Ptakienė ir jos sūnus Teodoras kviečia Velykas pasitikti smagiai bei siūlo pasidaryti 6 įdomius darbelius!

„Ciao_Teo“ yra Ievos ir Teodoro facebooke bei instagrame kuriamas tinklaraštis, kurį tikrai verta pasekti, nes Ieva nuolat dalinasi puikiomis darbelių ir veiklų idėjomis. Jos įdomios bei naudingos vaikams, bet ir tėvams tikrai patiks!

Velykų kepurės iš popierinių lėkščių

Šioms kepurėms (jomis Ieva ir Teodoras pasipuošę pagrindinėje straipsnio nuotraukoje) reikės popierinių lėkštučių. Ant jų punktyrine linija pasižymėkite kiškio ausis taip, kaip parodyta nuotraukoje ir iškirpkite visą centrinę lėkštės dalį, esančią aplink linijas.

Beliks tik palenkti ausytes, kad būtų stačios ir pasipuošus imtis kitų velykinių darbelių!

Ieškojimo užduotis: Velykų medžioklė

Ant popieriaus lapų nupieškite Velykų temą atitinkančių piešinių poras. Pavyzdžiui, du lapai su vienodomis morkomis, du - su saldainiais, du - su viščiukais, du - su margučiais ir t.t. Vieną lapų rinkinį sukabinkite ant sienos (šaldytuvo, kamštinės lentos ar tiesiog išdėliokite ant sofos), o jų vienodas poras paslėpkite namuose.

Vaikų užduotis kuo greičiau surasti paslėptus lapus ir suporuoti juos su pakabintais ant sienos piešiniais.

Velykų margučiai iš kartono

Iš kietesnio kartono iškirpkite margučius ir pasiūlykite vaikams juos įvairiai išmarginti. Žinoma, tam tiks pieštukai, kreidelės ar flomasteriai, tačiau daryti antspaudukus guašu vaikams patiks dar labiau! Į dažus merkite vyno kamščius, juostele suveržtą ausų krapštukų krūvelę ar tiesiog pirštukus.

Papuoštus margučius galima perverti siūlu ir pakabinti ant šakos, lange ar panaudoti velykinei girliandai.

Kiškučių girlianda iš popieriaus

Iš spalvoto ar kito dekoratyvaus popieriaus (pavyzdžiui, senos knygos ar žurnalo) iškirpkite kiškučius, priklijuokite jiems vatos gumuliukų uodegėles ir juos perverkite siūlu arba kaspinu.

Girliandą galite pakabinti ant sienos, spintos ar sekcijos arba ja papuošti langą.

Viščiukas, nupieštas indų šepetėliu

Mažylio viščiuko geltonoms plunksnoms nupiešti tiks indų šepetėlis! Jį pamerkite į dažus ir tapšnokite popierių. Tokiu šepetėliu galima sukurti ir kitų paukščių ar gyvūnų pasišiaušusį kailį arba plunksnas, jis tiks ir vėjyje šiurenantiems medžių lapams nupiešti.

Jeigu neturite indų šepetėlio, galite naudoti dantų šepetėlį ar į dažus merkti, pavyzdžiui, plastikines šakutes.

Skaičiavimo užduotis: morkų lapeliai

Ant popieriaus lapų nupieškite ar iš oranžinio popieriaus iškirpkite ir priklijuokite morkas, ant jų parašykite skaičius. Vaiko užduotis priklijuoti tiek lapelių, kiek nurodo skaičius (lapeliams galite naudoti žalius, limpančius popierinius žymeklius ar iš popieriaus iškirptas juosteles).

Jeigu vaikas dar mažas ir skaičių nepažįsta, jo užduotis gali būti be skaičiukų, t.y. tiesiog klijuoti tiek žalių lapelių, kiek norisi.

Susiję straipsniai

Įdaryti kiaušiniai Velykoms - net 20 įdarų variantų

Įdaryti kiaušiniai - greitai paruošiamas užkandis, kuris puikiai tinka tiek Velykų, tiek ir bet kurios kitos šventės stalui.

Šilkiniai margučiai: kiaušinių marginimas šilko kaklaraiščiais

Šiems margučiams numarginti reikės 100 proc. natūralaus šilko audinio - tam idealiai tinka seni šilkiniai kaklaraiščiai.

Velykų prietarai ir burtai

Velykų dieną buvo spėjamas vasaros oras, derliaus gausa, laukiama santuoką pranašaujančių ženklų, prašoma šeimos pagausėjimo.