9 interjero taisyklės, kurias galite sulaužyti

Prabangus valgomasis su svetaine Breadmaker | Shutterstock.com

Atrodo, yra tiek daug taisyklių, kaip dekoruoti namus, pavyzdžiui, nuolat siūloma dažyti sienas baltai, o komodą, lovą ir naktines spinteles – derinti. Tačiau laikantis interjero dizaino taisyklių dažnai erdvės tampa vizualiai neįdomios. Taigi, ar turime jų laikytis? Juk taisyklės sukurtos tam, kad jas laužytume, tiesa?

Bet jei ketinate laužyti taisykles, turite laužyti kokybiškai. Aptarsime, kaip sulaužyti keletą gajausių interjero dizaino taisyklių, apie kurias nuolat skaitėme ir kurių neva visada buvo privaloma laikytis.

1 taisyklė: viską privaloma derinti

Suderintas interjerasPhotographee.eu | Shutterstock.com

Ar užuolaidos turi atitikti lovos užtiesalą arba kilimėlį? Visiškai ne. Nesvarbu, kokio tipo kambarį bandote dekoruoti, geriausia viską maišyti. Yra teisingas dizainas, pagal dizaino nuostatas ir taisykles, ir yra dizaino magija derinyje. Nebijokite maišyti metalo, neutralių spalvų (ypač bijoma baltos ir rusvos, pieniškos derinio!), skirtingų tekstūrų, raštų ir senų, istoriją menančių detalių su naujomis.

Gana ilgą laiką vyrauja tendencija derinti baldus. Nesuliekite visos erdvės į vieną atspalvį, tačiau jei norite pataikyti į visalaikes dizaino tendencijas, pasirinkite derinti tam tikrus elementus, pvz., spinteles, lovų galvūgalius ir komodą (-as).

Vis labiau interjero dizainas namų erdvėse tampa pernelyg homogenizuotas, suderinamos net ir labai skirtingos detalės, taigi – pernelyg vientisas, galbūt šiek tiek nuobodus. Svetainė neturėtų atrodyti kaip miegamasis, o miegamasis neturėtų atrodyti kaip namų biuras. Gerai, kai detalės derinamos, tačiau perspausti nereikėtų: palikime vietos ir skirtingiems elementams.

Taigi, jei negalite apsispręsti tarp dviejų ar trijų dalykų, kodėl gi neapsisprendus dėl visų? Kurkite ne knygose aprašomą savo namų aurą.

2 taisyklė: visur geriausia – balta

Baltu atspalviu interjerasPhotographee.eu | Shutterstock.com

Tarp perdėtai suderintų baldų visur sprausti baltą spalvą – netikslinga. Nesvarbu, ką darome, – remontuojame ar statome savo namus nuo nulio, – mūsų kraujyje – žūtbūt išlaikyti sienas ir lubas baltas. Ir, tikrai, galbūt amžinai mylėsime tą savo gaivų ir nesenstantį baltą interjerą, tačiau impresiją kursime maišydami nedrastiškus atspalvius ir atsisakę daiktų ir baldų pertekliaus.

Žinoma, renkantis būsto spalvas tikrai nereikėtų visiškai „eiti iš rėmų“, pasirinktos spalvos neturi būti pernelyg drąsios. Rusva, prigesinta mėtinė (žalsva), geltona – puikios alternatyvos namams „su cinkeliu“. Šios spalvos interjerui suteikia ramią, tačiau energetiškai šiltą atmosferą.

Svarbu atsispirti norui kiekvieną kambarį dažyti nepaprastai skirtinga spalva. Pasirinkite du ar tris atspalvius, kurie papildo vienas kitą, kad sukurtumėte vienybės jausmą aplinkoje.

3 taisyklė: minimalistinis meno rėminimas

Iremintas paveikslasFollowtheflow | Shutterstock.com

Jei jūsų meno kūrinys, paveikslas, įdomus, jis nusipelno akį traukiančio rėmo. Nesvarbu, ar kūrinį rengiate galerijos sienai, ar įsigijote kaip akcentą – taisyklė, kurią galima ignoruoti, – būtina rinktis juodą, baltą arba metalinį rėmą. Žmonėms nepatinka ilgai galvoti, „kaip čia ką rėminti“, tad patarimas jums – derinkite šiuolaikišką, modernų, spaudinį su tradiciniu rėmu. Dauguma žmonių specialiai derina meno stilių prie rėmo, pavyzdžiui, kad abu atitiktų laikmatį, bet kur kas įdomiau – maišyti ir derinti. Pavyzdžiui geometrinių gėlių paveikslas ir auksinis tradicinis baroko stiliaus rėmas. Ypač prašmatnu ir netikėta. Arba itin ryškių spalvų – rožinės, geltonos, vaiskios žalios – rėmai. Dar vienas variantas – nespalvotas paveikslas su ryškiu, ryškiai rožine spalva lakuotu rėmu. Būdų daug, o tokie – netradiciniai – variantai – labai įdomūs!

4 taisyklė: menas – tik sienoms

Paveikslas ant sienosFollowtheflow | Shutterstock.com

Menas – tai galimybė laužyti stereotipus, taigi kodėl ir šįkart neapėjus tų taisyklių ir nepamėginus neapriboti meno: naudoti jį plačiau, ne tik ant sienų? Menas – kur kas daugiau. Jūs ne tik galite, bet ir turite pakabinti rėmelius ant knygų lentynos ar spintos durų. Pritaikykite bet kokį meno kūrinį ir dėkite jį bet kur, kur jis tinka: jokių apibrėžčių, kas galima, kas – ne!

Mums patinka kabinti paveikslus ant ilgos tuščios sienos, pavyzdžiui, prieškambaryje arba greta išskirtinės kėdės ar baldo, galbūt – erdvioje nišoje. Namai atrodys stilingai, jei kabinsite ar dėsite ir mažus elementus, mažesnių matmenų piešinius ir paveikslus, pavyzdžiui, ant knygų lentynų, komodų, virš židinio, kad subtiliai suasmenintumėte erdvę. Puikus būdas erdvei suasmeninti – šiltos, nedidelių matmenų šeimos nuotraukos. Atrėmę rėmelius į sieną, kursite kasdienę, jaukią atmosferą, erdvė su tokiomis detalėmis niekada nebus pernelyg formali ar neišbaigta.

5 taisyklė: mažame kambaryje – tik šviesios spalvos

Apsvietimas interjereWHYFRAME | Shutterstock.com

Tik šviesias spalvas galima rinktis mažam kambariui – taisyklė, kurios, daugelio žmonių nuomone, reikia laikytis, nes tamsios spalvos vizualiai mažina erdvę. Netiesa. Tamsi spalva gali paslėpti kambario ribas ir kampus, taigi kambarys atrodys didesnis. Gilios, sodrios spalvos užmaskuoja erdvės mažumą ir sukuria didumo, „gylio“ įspūdį. Priderinkite tamsios spalvos „žolės audinio“ (angl. „grasscloth“) tapetus, ir mažytis kambarys virs erdvinį įspūdį kuriančia namų vieta.

Nudažius kambarį tamsiomis spalvomis, jis iš tikrųjų bus gilesnis. Per spalvas, tekstūras ir raštus sukursite puikų dramatišką ir rafinuotą foną, kuriame baldai ir dekoras puikiai susikomponuos.

Tamsios sienos puikiai „susikalba“ su ryškių raštų kilimėliais: spalva idealiai sklinda nuo grindų ir pabrėžia interjerą. Taip pat čia, prie tamsių sienų, puikiai tinka stilizuoti lengvesni pintos tekstūros mediniai baldai.

6 taisyklė: lubos – tik neutralios spalvos

Juodos spalvos lubosDariusz Jarzabek | Shutterstock.com

Šaltai ir šiltai baltos (pieniškos) spalvos lubos – taip, nudažytos pagal taisykles, tačiau jos nuobodžios. Kodėl gi neišnaudojus šios erdvės drąsiems sprendimams? Lubas dekoruodami taip pat įjunkite fantaziją: tai dar vienas ne mažiau svarbus dekoro galimybių elementas.

Dryžuoti tapetai, pavyzdžiui, sukuria „palapininę“ išvaizdą ir optimizuoja erdvę, o stiprus, pavyzdžiui, dryžuotas raštas, suteikia charakterio. Vaizdiškai kambarį galite padidinti ir pilkų tonų („metaliniais“) atspalviais: dekoratyviu dizainu paslėpsite nepatogius kampus.

7 taisyklė: dirbtiniams augalams lauke – ne vieta

Dirbtiniai augalai laukeSURKED | Shutterstock.com

Lauke – tik tikri augalai, tiesa? Netiesa. Maišykite gyvas ir dirbtines kompozicijas. Verandoje ar terasoje, prie paradinių durų, puikiai tiks dirbtiniai medeliai ar dirbtiniai augalai. Juos galima derinti su sodinamomis gėlėmis ir augalais pintuose, keraminiuose ar moliniuose vazonuose. Viskas dera tarp natūralios žalumos ir sukuria pilnumo įspūdį.

8 taisyklė: naudotini tik derantys metalai

Auksines detales interjereOlga Prava | Shutterstock.com

Daugelis mano, kad sudėtinga derinti metalus, tačiau tai netiesa. Tai interjero dizaino taisyklė, kurią tikrai galima sulaužyti. Drąsiai junkite į vienumą sidabrą, nikelį, žalvarį, bronzą ir geležį.

9 taisyklė: kilimėlis – tik neutralus ir tik paprastu raštu

Rastuotas kilimelisAfrica Studio | Shutterstock.com

Kilimėliai – puikus būdas sujungti kambario dekorą, tačiau ir šiuo atveju nereikia laikytis saugumo: jie neturi išlikti neutralūs ar nuobodūs. Kilimėliai suteikia galimybę į kambarį įtraukti žaismingumo, kūrybiškumo ir išskirtinės estetikos. Neretai sunku galvoti apie grindis kaip apie „meną“, nes jos, atrodo, išeina iš dizaino ribų, yra funkcionalus namų elementas, todėl reikia žiūrėti tik į jų kokybę, o dizainas ir puošyba... pakaks užtiesti kilimą, ir viskas. Netiesa. Ryški kilimėlio spalva ar įdomus raštas neabejotinai suteiks gyvumo bet kuriam kambariui, čia dekoras taip pat svarbus. Beje, šiandien grindų puošybos elementų – begalė: skiriasi medžiagos, audiniai, dydžiai, formos, tik spėkite rinktis. Visgi svarbiausias rinkimosi kriterijus, be, žinoma, audinio kokybės, turėtų būti spalva.

Susiję straipsniai

Optimalus vaiko kambario dydis: kaip neprašauti?

Namuose vaikai įprastai praleidžia visus vaikystės metus iki pat 18-ojo gimtadienio, dažnai juose užsibūna ir gerokai ilgiau.

Ar žinote, kaip mažą butą padaryti erdvesnį? Kelios gudrybės

Dauguma miestų gyventojų svajoja apie erdvius namus, didelį gyvenamąjį plotą. Pirkdami butą, pirmiausia pasidomi jo dydžiu, ir tik tada – kaina.

Svarbios visos vaiko kambario detalės: spalvinė gama ir baldai

Vaiko kambario interjeras daro nemažą įtaką jo raidai. Norint, kad jis augtų jaukioje aplinkoje, labai svarbu sukurti vaikui tinkamą erdvę.