Nostalgiška kelionė laiku: 90-ųjų žaislų TOP10

Žaislai begemotai iš „Kinder“ kiaušinių darksoul72 | Shutterstock.com

Didelė dalis dabar vaikučius auginančių mamų ir tėčių patys vaikais buvo 90-aisiais, tad kviečiame juos į nostalgišką kelionę laiku ir pristatome tuometinių žaislų topą. O vat mūsų laikais buvo žaislai, ar ne?

Žaisliukus sudėjome atsitiktine tvarka, nes tikrai sunku objektyviai įvertinti ir išrinkti geriausius iš geriausių...

O kam pirmąją vietą skirtumėte jūs?

„Tamagotchi“

Tamagotchi žaislas

Grenar | Shutterstock.com

1996-aisiais Japonijoje sukurtas elektroninis gyvūnėlis sparčiai išpopuliarėjo visame pasaulyje, o netrukus ėmė pypsėti ir ant Lietuvos moksleivių suolų. Žaidime reikia rūpintis iš kiaušinio išsiritusiu gyvūnėliu - jį maitinti, prausti, nuvesti į tualetą, su juo žaisti, gydyti susirgusį... Įdomu tai, kad „Tamagotchi“ kūrėjai 1997-aisiais gavo satyrinę Nobelio premiją - Ig Nobelį už nuopelnus ekonomikai.

„Tetris“

Tetris

Rugged Studio | Shutterstock.com

1984-aisiais Rusijoje sukurtas loginis žaidimas iki šių dienų yra laikomas vienu populiariausių žaidimų pasaulyje - skelbiama, kad yra parduota apie 170 milijonų žaidimo kopijų. Daugelis žaidžia tetrį ar į jį panašius žaidimus savo išmaniuosiuose telefonuose, tačiau mūsų laikais, žinoma, kiekvieno svajonė buvo pamušti rekordą savo nešiojamoje žaidimo konsolėje.

„Lego“

Lego

Media_Offline | Shutterstock.com

„Lego“ yra vienas vaikų mylimiausių žaislų nuo 1949-ųjų, kuomet Danijos įmonė ėmė gaminti ir pardavinėti spalvotas kaladėles. Pirmąsias kaladėles išdrožė iš medžio žaisliukus gaminęs stalius Ole Kirk Christiansen. Jo žaislų gamybos įmonė vadinosi „Lego“ pagal danišką frazę leg godt, reiškiančią gražiai žaisti. Ir iš tiesų, gražiai žaidėme mes, gražiai tebežaidžia ir mūsų vaikai.

Barbė

Barbė

JennyLovaglio89 | Shutterstock.com

1959-aisiais amerikiečių verslininkė Rut Handler pristatė pirmąją lėlę Barbę, sužavėjusią (ir tebežavinčią) viso pasaulio mergaites. Barbė jau daugelį dešimtmečių yra puiki žaidimų palydovė, o taip pat ir įrankis svajoti, išbandyti įvairiausias profesijas, kurti ir derinti drabužėlius, mokytis interjero kūrimo paslapčių, kirpimo ir plaukų dažymo meno...

Žaisliukai iš šokoladinių „Kinder“ kiaušinių

Kinder Surprise žaisliukai

Evgenia Korolenko | Shutterstock.com

Žinoma, kiekvienoje parduotuvėje ir dabar rasite šokoladinių „Kinder“ kiaušinių. Ir žinoma, kad kiekviename jų ir dabar tūno žaisliukas... Bet vaikui išpakavus žaisliuką aplanko liūdesys - dabartiniai kinderiai tikrai nebe tokie... O ar prisimenate pingvinus, liūtus ir begemotukus?

Vaivorykštinė spyruoklė „Slinky“

Slinky

Dasha Petrenko | Shutterstock.com

Laiptais lipanti, rankose smagiai virpanti, apyranke galinti pabūti ir galiausiai neišpainiojamai susipinanti spalvota spyruoklė „Slinky“ buvo sukurta 1940-aisiais JAV. Žaisliuką sukūrė ir juo sėkmingai ėmė prekiauti inžinierius Richard T. James, o jo žmona Betty sugalvojo pavadinimą ir rūpinosi, kad žaislas būtų parduodamas kuo pigiau ir kad jį galėtų įsigyti kiekvienas vaikas.

„Yoyo“

Yoyo žaisliukas

snezhana k | Shutterstock.com

Į delną sugrįžtantis „Yoyo“ tikrai buvo vienas iš pačių būtiniausių daiktų mokyklinėje kuprinėje! O ar žinojote, kad šis žaislas, nors ir labai išpopuliarėjo po Antrojo pasaulinio karo, skaičiuoja jau tūkstančius metų! Istorikų teigimu, panašūs žaislai egzistavo 440 pr. m. e.!

Šokinėjimo gumytė

Šokinėjimas per gumytę

BearFotos | Shutterstock.com

Šokinėjimas per gumytę - būtinas mūsų vasarų ir pertraukų tarp pamokų atributas! Šis 90-aisiais užaugusių vaikų žaidimas turi labai gilias ir labai senas šaknis - jis buvo žaidžiamas Tangų dinastijos laikotarpiu (618–907 m.), Kinijoje, o po Antrojo pasaulio karo paplito ir vakaruose.

Kepsai

Kepsai

ProjectXen | Shutterstock.com

Ar kas galėtų patikėti, kad nedideli plastikiniai ar kartoniniai diskeliai galėjo kelti tiek aistrų ir triukšmo? Žaidimo metu reikėjo į krūvelę sudėtus kepsus išmušti taip, kad kuo daugiau jų atsiverstų gerąja puse į viršų. Manoma, kad žaidimas buvo sugalvotas 1920-aisiais ar 1930-aisiais Havajuose, tačiau jį primenantis žaidimas menko nuo XVII a. buvo žaidžiamas Japonijoje.

Šlykštukas „Limpanti ranka“

Limpanti ranka šlykštukas

Mega Pixel | Shutterstock.com

Ir kodėl gi vaikus taip traukia limpančios, gleivėtos, slidžios, keistų spalvų bjaurastys? Šiuolaikiniai vaikai mielai maigo šlykštukus ir slaimus, o mūsų vaikystėje tikriausiai teko ant lubų palikti beveik nematomą (mama, žinoma, iškart pamatė) dėmę prie jų priklijavus „Limpančią ranką“.

Susiję straipsniai

Alkoholio vartojimas prie vaikų: ką reikėtų žinoti?

Nemažai tėvų domisi, ar pagal įstatymus prie vaikų galima vartoti alkoholį ir ar už tai negrės jokios sankcijos.

Kaip pagerinti santykius su vaiku? 5 aktualūs tėvystės konsultantų patarimai

Jei domitės sąmoninga tėvyste, esate teisingame kelyje ir dėl savo vaikų darote daugiau nei standartiniai tėvai.

Aš – pavargusi mama: kam man tiek visko reikia?

Iš esmės tėvystė yra ne apie vaikus, o labiau apie mus pačius. Tarsi vidinis kompasas, kuris rodo kelią į save. Kaip aš jaučiuosi, ko man trūksta.