Ar jums svarbi ginekologo lytis?

Tikriausiai nėra moters, kuriai ginekologinė apžiūra nekeltų diskomforto ir galvos skausmo. Panašiai, kaip ir apsilankymas pas stomatologą, tik dar truputėlį nemaloniau. Ir šiuo atveju baugina ne skausmo baimė, o trikdantis jausmas, kad teks atsiverti daugiau nei norėtųsi...

Ką pasirinkti? Ginekologą ar ginekologę? Nors gyvename vadinamosios seksualinės laisvės amžiuje, kai drovumas laikomas veikiau trūkumu nei privalumu, daugybei moterų vis dėlto sunku net įsivaizduoti, kad intymiausias jų vietas apžiūrinėtų menkai pažįstamas vyras.

Psichologai neneigia, kad išties esama skirtumų, kaip su pacientėmis elgiasi ginekologai vyrai ir ginekologės moterys. Ir tai lengva paaiškinti.

Moterys gydytojos apie tai, kokia nemaloni yra ginekologinė apžiūra, kaip kartais vargina skausmingos mėnesinės ar užsitęsusi infekcija, žino ne teoriškai, o praktiškai – juk daugelį šių dalykų patyrė savo kailiu. Taigi jos gali būti supratingesnės, suvokti pacientės savijautą be žodžių. Tačiau, kita vertus, jos puikiai supranta, kad visa tai – ištveriama, todėl pernelyg nervinga pacientės reakcija gali joms pasirodyti nesuprantama ir keista.

Vyrai ginekologai, be abejo, savo kailiu nėra patyrę ničnieko iš visos šios negalavimų puokštės. Vadinasi, kad ir kokia būtų pacientės reakcija, jiems tai veikiausiai atrodys savaime suprantama – juk ne jiems spręsti, ar iš tikrųjų skauda gimdant ir kaip siaubingai nemalonu, kai higieniniai įklotai sukelia alergiją. Štai kodėl vyrai gydytojai neretai apžiūrą atlieka atsargiau, švelniau.

Taigi labai svarbu susirasti gydytoją, su kuriuo nesivaržytum bendrauti ir pas kurį lengviau prisiverstum lankytis reguliariai. Nes tik nepamiršdama profilaktinių patikrinimų galėsi būti tikra, jog darai viską, kas įmanoma, kad tik būtum sveika.

Susiję straipsniai

Bakterinė vaginozė (makšties disbakteriozė)

Bakterinė vaginozė (kitaip dar vadinama makšties disbakterioze) – tai reprodukcinio amžiaus moterims bene dažniausiai pasitaikanti makšties infekcija.

Nėštumo nutraukimas po 12 savaitės dėl vaisiaus patologijos

Kaip daugelis žino, oficialiai Lietuvoje galima nutraukti iki 12 sav. nėštumą. Medikamentais gali būti nutraukiamas ne didesnis nei 9 sav. nėštumas.

Nutukimas ir nėštumas: ką svarbu žinoti prieš pastojimą?

Natūralu, kad antsvorio turinčios moterys nerimauja, ar pavyks pastoti, sėkmingai išnešioti ir pagimdyti vaikelį. Išties rizikų yra.