Asmenybės tipas ir karjera: ar pasirinkote tinkamai?

Mokytoja šypsosi ESB Professional | Shutterstock.com

Nemažai žmonių visą gyvenimą svarsto, ar tinkamai pasirinko profesiją. Taigi, jei ir jūs – vienas tarp dvejojančių, ar pasirinkote tinkamą amatą, kviečiame pasitikrinti, kokia veiklos sritis pagal asmenybės tipą jums tiktų labiausiai.

Intravertai

Intravertai – žmonės, kurie labiau susitelkę į save ir savo vidinį pasaulį, yra mažiau linkę reikšti mintis, stengiasi neišsišokti ir nemėgsta į save atkreipti dėmesio. Tokie žmonės geriau jausis dirbdami savarankiškai arba nedidelėje grupelėje. Kolektyvas bei ilgi pasikalbėjimai paprastai juos vargina.

Intravertai gali greitai ir ilgam susikaupti, jie – atidūs, nelinkę blaškytis, tad pastebi net ir menkiausias detales.

Intravertams tinkamos veiklos sritys: kultūra, menas, mokslas, teisė, IT, finansai.

Ekstravertai

Ekstravertai mėgsta bendrauti, jų nebaugina viešasis kalbėjimas ir buvimas dėmesio centre. Jie puikiai jaučiasi atlikdami komandines užduotis, darbuodamiesi didelėse korporacijose. Tai žmonės-orkestrai, kurie vienu metu gali susitelkti net į kelias užduotis ir atliki jas taip, kad užduočių kokybė nė kiek nenukentėtų.

Ekstravertams tinkamos veiklos sritys: pardavimai, viešieji ryšiai, žmogiškieji ištekliai, sveikatos priežiūra ir sveikatingumas.

Realistai

Realistai – žmonės, kurie nėra linkę skraidyt padebesiais ir kasdienybėje remiasi ne mitais, bet faktais. Jie, užuot galvoję ir svarstę, iš karto imasi veikti. Tai ir labai racionalūs, praktiški, naujovėms imlūs žmonės, greitai perprantantys įvairias instrukcijas, schemas, prietaisų veikimo principus ir kt.

Realistams tinkamos veiklos sritys: teisėsauga, sporto veikla, gamyba ir prekyba, statybų, transporto sektoriai, verslas, mokslas, žemės ūkis.

Idealistai

Idealistai – tai žmonės, kurie siekia padaryti pasaulį gražesnį ir tobulesnį. Kadangi idealistai tiki, jog vieni lauke jie – ne kariai, todėl mielai dirba komandoje ir ją skatina siekti bendrų tikslų. Idealistams svarbu dirbti dėl kilnaus tikslo, socialinės visuomenės pažangos ir kt.

Idealistams tinkamos veiklos sritys: žmogiškieji ištekliai, švietimas, socialinis darbas, sveikatinimas ir sveikatos priežiūra, tarnyba valstybinėse institucijose.

Planuotojai ir organizatoriai

Organizacinių savybių turintys žmonės mėgsta bendrauti, mielai įsitraukia į įvairius bendruomenės projektus, yra praktiški, tvarkingi, nuoseklūs, jų kasdienybėje viskas aiškiai ir konkrečiai sudėliota. Mėgstantieji organizuoti geba dirbti grupelėse, sisteminti duomenis, mėgsta tvarkyti, taisyti, todėl jiems tinkamos užduotys, kur kažką reikia sudėlioti, patobulinti, pagražinti ir t. t.

Organizatoriams tinkamos veiklos sritys: administravimas, leidyba ir redagavimas, finansai, darbas turizmo ir sveikatingumo srityse.

„Kūrybininkai“

Kūrybingi žmonės, atlikdami įvairias užduotis, mielai pasitelkia savo vaizduotę, tad geba realizuoti idėjas, todėl neretai jiems sunku įgyvendinti kitų sumanymus, ypač jei tam tikros idėjos prasilenkia su jų vizija. Didžiausias kūrybingų žmonių „žudikas“ – rutininis darbas biure nuo 8 iki 17 val. „Kūrybininkai“ mieliau dirba tada, kai juos aplanko įkvėpimas, pavyzdžiui, anksti rytą arba vidurnaktį.

Kūrybingiems žmonėms tinkamos veiklos sritys: rinkodara, dizainas, rašymas, dailė, muzika, teatras, aplinkosauga.

Žmonės, kurie turi stiprų atsakomybės jausmą ir rūpinasi kitais

Nemažai žmonių mėgsta rūpintis kitais, tenkinti jų poreikius. Tokie žmonės, kurdami gerovę kitiems, puikiai jaučiasi būdami komandos dalimi. Stipriausios jų savybės – atsakingumas, patikimumas, organizaciniai gebėjimai, greita orientacija.

Žmonėms, turintiems stiprų atsakomybės jausmą ir noro rūpintis kitais, tinkamos veiklos sritys: medicina, socialinės paslaugos, švietimas, administravimas, žmogiškųjų išteklių vadyba.

Žmonės, pasižymintys analitiniais gebėjimais

Analitikai – žmonės, kurie kasdienėje veikloje geba pasitelkti loginį mąstymą. Jie – labai pastabūs smulkmenoms ir detalėms, kruopštūs, pasitiki savo jėgomis, todėl puikiai geba dirbti savarankiškai ir įgyvendinti užduotis nuo A iki Z.

Analitikams tinkamos veiklos sritys: mokslas, akademinė sritis, medicina, teisė, IT, finansai.

Susiję straipsniai

Nedarbo dienos ir ilgieji savaitgaliai 2024 metais

2024 m. džiaugsimės 11 su savaitgaliais nesutampančių šventinių (nedarbo) dienų ir net 6 ilgaisiais savaitgaliais.

Darbas mamoms iš namų – misija įmanoma? (Daugiau nei 60 idėjų, ką dirbti!)

Dirbančios mamos – dažniau taisyklė negu išimtis. Maždaug 3 iš 4-ių mamų dirba visą darbo dieną. Motinystę ir darbą suderinti – įmanoma.

„Vyriški“ ir „moteriški“ darbai: realios šeimų patirtys

Darbų skirstymas į „vyriškus“ ir „moteriškus“ šeimoje, atrodo, niekur nedingsta. Jeigu vyras kala vinis, remontuoja, tai moteris stovi prie viryklės.