Atminties pablogėjimas po gimdymo (23)

Tikriausiai šitai galima paaiškinti labai paprastai: tu pavargusi ir išsiblaškiusi. Kol kūdikis yra vos kelių mėnesių, tu tikriausiai gerai neišsimiegi. Labiau už viską tau rūpi mažylio gerovė, todėl natūralu, kad mažiau svarbius dalykus pamiršti. Gali būti, kad tavo atmintį šiek tiek slopina ir hormonai, ypač jeigu žindai, tačiau šiai prielaidai pagrįsti nėra atlikta pakankamai tyrimų.

Vienas svarbus įspėjimas: jeigu turi ne tik atminties problemų, bet ir jauti nerimą, tavęs nebedomina užsiėmimai, kurie anksčiau džiugindavo, arba kankina kitokie prislėgtos nuotaikos požymiai, galbūt tau reikėtų pasitarti su specialistu – tai gali būti pogimdyminės depresijos simptomai.

Naujausi komentarai

 1. Rasa M.
  Rasa M. prieš 5 m.

  ugnele1 parašė:
  Kam tie vitaminai jei vistiek pamirsi juos isgert? kiek as turiu vitaminu, nusiperki, jei seipsau tai kelias dienas pageri ir pamirsti, jei sverbesni (labai noriu graziu ilgu sveiku plauku, nusipirkau plaukam vit) tai 1,5 pageriau ir pamirsau kad reikia gert 3 men kazdien po 2 kapsules. Antibijotikai atrodo tik 10 dienu, kas cia tera, ot negaliu isnaudot viso kurso ir viskas, pageriu 3 dienas, ir viskas, pamirstu kad reikia gert.
  Draugas ir juokias ir pyksta ir vel juokias del to tokio uzmarsumo, bet ka as galiu padaryt jei smegenai nedirba. Draugas sake man atminties kortele reikia pakeist, ot gerai butu kad taip lengvai viskas butu.

  toks vaizdas lyg apie mane rasytai,as dabar viska uzsirasineju ir ant saldytuvo pakabinu,juk valgyt neuzmirstu,tad ir pasidarau ka reikia,o del vitaminu,sakiau reiktu priminimus telefone saugot,kai uzpypsins isgersiu

 2. Ziwile@
  Ziwile@ prieš 5 m.

  Na cia jusu jau auksto lygio uzmarsumas

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  O as kai po10 dienu ligonines grizau tai taip sustresavav kad pamurst net kurr ka pasidejau nes kai manes nebuvo vyras gere, grizus netik vaika priziuret turejau bet ir namus tvarkyt o tas geria ir ant manes riekia prie vaiko jau 3 kartus taip ziauriai buvo, kvieciau policija bet niekuo nepadejo man.. Tas tik i parduotuve nueina ir valgyt daro bei skundziasi kad pacargsta man nsi kiek nepadeda tai net buvau oradejusi juoktis is nieko po to kai jis mane smauge per kucias, vaikas po to nuo kekvieno triuksmo pradejo trukciot, ir vistiek tas laka, as sau nieko neperku tik vaikui o tas alc perka..buvo kad as virs 2 paru nieko nevalgiau,o as pati maitinu. Taip jis pasveikinmane su pirmagemiu kai jam net menesio nebuvo.. Bet dabar pradejau kava vartottai aprimau. Nemanoma net nusimaudyt bo ner vaiko kam palikt jam meliau tv paziuret.. O isvyt jynezinau kaip, neiseina, gasdina, grasina. Mes nesusituoke,gyvenam kartu bet jis cia neprirasytas bei vaikas turi jo pavarde tai dabar daro ka nori.. Va taip, tai man jaunenovargis o dar kazkas prasides. Valau grindis-vienoj rankoj vaikas kitoj sluota, va mamos kaip buna dar.. Vaikeliui 2 menesiunera o assukudau per toki stresa..

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Man irgi kartais būna užmaršumo "priepuolių" , bet aš manau, kad tai yra pagrinde dėl išsiblaškymo, kai visas dėmesys ir mintys sukasi tik apie vaikutį . Tačiau užmaršumas, aišku, gali būti ir dėl vitaminų/mikroelementų stokos, ypač šiuo metų laiku. Turinčioms šią bėdą mamytėms rekomenduočiau pavartoti žuvų taukų ar linų sėmenų aliejaus. Jose gausu riebiųjų omega rūgščių, kurios gerina atmintį, padeda įveikti stresą, stipriną imunitetą ir yra nepakeičiamas grožio šaltinis mūsų odai, plaukams ir nagams. Kam to negana , dar galite pavartoti B grupės vitaminų + magnį . Aš viską vartoju pakaitomis kai jaučiu kad mano organizmas nusilpęs ar išsibalansavęs .

 5. nezine
  nezine prieš 3 m.

  na man irgi po gimdymo buvo ziauriai atmintis suslubavus ir ne tik atmintis as tokias nesamones kartais pasakydavau, kad vyras juokdavos is manes, sake kad vaikas mano prota visa pasieme bet man cia turbuts nuo dalines narkozes taip nes cezari dare... beto ir hormonai savo daro ir organizmas nualintas, nes turejo nauja zmoguti isnesioti.. bet dabar kai pati nemaitinu ir vaikui jau 9 men tai viskas beveik atsistate.... tik va vel laukiuosi tai nezinau kaip bus dabar bet jauciu kad nebus geriau